لوله کربن استیل چیست


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله کربن استیل چیست

لوله کربن استیل

لوله کربن استیل چیست؟ مزایای استفاده از این لوله و کاربردهای آن کدام اند؟ و تولید آن به چه روش هایی انجام می شود؟ این ها سوالاتی است که ما در این مقاله از سری مقالات سابت کلید آهن به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

به طور کل لوله استیل کربن لوله ای است که میزان کربن به کار رفته در آن حداکثر در حدود 0.25 درصد می باشد. روی این لوله ها عملیات مختلفی از قبیل ریخته گری انجام می شود. برخی از انواع آن شکل پذیر تر هستند و به همین دلیل این مورد معیاری برای دسته بندی این نوع لوله ها است. در این مقاله به روش تولید پرکاربردترین نوع این لوله هم اشاره خواهیم کرد.

لوله کربن استیل چیست؟

لوله کربن استیل با نام لوله سیاه استیل هم شناخته می شود. دلیل نام گذاری این لوله میزان کربن به کار رفته در آن است. در کل ایجاد تغییر در ترکیبات به کار رفته در لوله ها و ورق های استیل خصوصیات آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

به عنوان مثال مهم ترین ویژگی لوله استیل خاصیت ضد زنگ و ضد فرسایش بودن آن است. از آن جایی که کروم موجود در ترکیبات ورق های استیل می تواند مقدار کم یا زیادتری را به خود اختصاص دهد، هر چقدر میزان این عنصر کمتر باشد، می توان از ضد زنگ بودن استیل مورد نظر، اطمینان بیشتری کسب کرد.

مهم ترین کاربرد لوله کربن استیل چیست؟

کاربرد اصلی لوله های استیل انتقالات سیالاتی مانند نفت، گاز و آب است. هر چند که کارخانجات تولید مواد غذایی هم برای انتقال این مواد سعی بر استفاده از لوله های استیل ضد زنگ می شود. اما در مورد کربن استیل پایپ، موضوع، کمی تخصصی تر است.

معمولا این نوع لوله ها را زمانی به کار می برند که حرارت بالا در کار باشد. به عنوان مثال برای انتقال مواد مذاب، پسماندهای با حرارت بالا و از همه مهم تر در پالایشگاه ها از این نوع لوله استیل استفاده می شود.

به طور کل می توان موارد مصرف این نوع لوله ها را به شرح زیر معرفی کرد:

  • تاسیسات جا به جایی گاز
  • لوله کشی های صنعتی
  • کارخانه های جوش
  • لوله های بخار

ذکر این نکته هم ضروری است که اگر به ترکیبات تولید کننده این لوله مقدار تعیین شده ای از سیلیکون اضافه شود، میزان عملکرد این لوله در مکان های با حرارت بالا تا حد قابل توجهی بالا می رود.

لوله کربن استیل بدون درز چیست؟

لوله های استیل بدون درز به لوله هایی گفته می شود که در بدنه آن ها محل اتصال و جوشی دیده نمی شود. تفاوت این لوله با لوله کربن استیل درزدار هم، این مورد است. اما سوال مهمی که اینجا پیش می آید این است که این لوله ها چگونه تولید شده و به این شکل در می آیند؟ در ادامه همین مطلب به پاسخ گویی به سوال اصلی مقاله یعنی ” لوله کربن استیل چیست؟”، به این سوال هم پاسخ خواهیم داد.

لوله استیل کربن بدون درز با استفاده از تجهیزات مختلفی تولید می شود. در تولید این لوله ها از کوره، دستگاه الانگاتور و برای تست آن از تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود.

طریقه تولید لوله کربن اسیتیل بدون درز

لازم است تا برای این که بدانید لوله کربن استیل چیست فرایند تولید یکی از پراستفاده ترین نوع آن را بشناسید. در این فرایند، شمش فولاد (Steel ingots) به عنوان ماده اولیه به قطعات و اندازه هایی که مشتری سفارش می دهد، برش داده می شود. سپس این شمش ها درون کوره قرار می گیرد تا به دمای مطلوب برسد.

زمانی که شمش در کوره گرم شد آن را از میان دو غلتک عبور داده و با استفاده از سنبه به شکل لوله در می آورند. در این زمان دستگاه الانگاتور، شمش را به طول مورد نظر می رساند. اگر لوله به طول 6 تا 12 متر نرسید، تحت کشش قرار داده می شود.

مرحله بعد تاب گیری لوله است تا به شکلی کاملا صاف و یک دستی درآید. در ادامه لوله تولید شده توسط تجهیزات الکترونیکی تست شده و مورد آزمایش قرار می گیرد تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

روش خرید لوله کربن استیل چیست؟

حالا که در مورد ماهیت و کاربردهای لوله های استیل بدون درز دار و روش تولید آن اطلاعاتی به دست آورده اید، نیاز است تا بدانید روش خرید لوله کربن استیل چیست؟ سایت کلیدآهن این نوع لوله را با مناسب ترین قیمت به فروش می رساند. لوله هایی مانند لوله استیل صنایع غذایی هم مثل لوله کربن استیل که در اینجا بررسی شد، جزء پرفروش ترین نوع این لوله ها است.

شما با مراجعه به سایت ما و برقراری ارتباط با کارشناسان، می توانید قیمت لوله کربن استیل را دانسته و آن را با سایر فروشندگان مقایسه نمایید.

برگرفته از: hnssd.com