ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد: ورق رنگی از محصولات پر کاربرد در ساخت انواع محصولات است. این ورق در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. از ساخت دیواره های یک کانکس گرفته تا ساخت بدنه لوازم خانگی و برقی. همه ساله انواع ورق رنگی در بازار عرضه می شود که تنوع در رنگ و امکان بهره گیری از آن در صنایع مختلف می تواند دلیلی موجه برای خرید روز افزون باشد.

ما در این مقاله از وب سایت کلیدآهن به دنبال این هستیم که شما بدانید کاربرد ورق رنگی و ورق گالوانیزه رنگی چیست و قیمت آن ها بر چه اساسی تعیین می گردد.

 

ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟

رق هاز رنگی دارای پوششی پلیمری بر روی سطح خود هستند. همین پوشش می توانند ویژگی های منحصر به فردی را به این ورق ببخشند. ورق های رنگی با رنگ های متنوع خود امکان استفاده در ساخت انواع محصولات و از آن مهم تر امکان استفاده جهت تزئینات را یز فراهم ساخته اند. در این میان ورق های گالوانیزه رنگی از اهمیت بیشتری برخوردار اند. چرا که این ورق ها دارای ویژگی هایی از قبیل مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی هستند و به این ترتیب می توان از آن ها برای ساخت محصولاتی با کیفیت بالاتر نیز استفاده نمود.

 

ورق گالوانیزه رنگی قیمت مناسبی هم دارد و به دلیل تولید انبوه، به راحتی در بازار قابل خریداری است. به طور کل پوشش موجود روی سطح این ورق ها مانع از آسیب پذیری این محصول شده و طول عمر این ورق و محصولات ساخته شده از شان را تضمین می کند.

 

روش تولید ورق های رنگی

در این بخش از مقاله ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد، روش تولید این ورق را شرح خواهیم داد.

اولین مرحله انجام فرایند نورد سرد روی ورق های استنلس استیل و سایر انواع است. این ورق ها در مرحله بعد به بخش پوشش دهی منتقل می شوند. در ابن مرحله که به آن گالوانیزاسیون می گویند، از روش غوطه وری و گالوانیزه گرم در نمک های فلز استفاده می گردد.

 

مرحله بعدی کار، شستشو و پس از آن خشک کردن ورق ها است. دلیل این کار کسب اطمینان از عدم چرب بودن ورق ها است. علاوه بر این آن باید اطمینان حاصل نمود که ورق ها سطحی صاف و یک دست هم دارند تا عملیات رنگ آمیزی آن ها با ظرافت و کیفیت بیشتری صورت بپذیرد.

رنگ آمیزی سطح رویی ورق ها با یکی از روش های اکریلیک، پلی آمید پلی استر، پلی اورتان و اپوکسی و رنگ آمیزی بخش زیرین آن معمولا با روش اپوکسی یا پلی استر انجام می شود.

 

کاربردهای ورق رنگی

این بخش از مقاله ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد،به بررسی موارد استفاده از این نوع محصول اختصاص دارد. موارد زیر مهم ترین کاربردهای ورق رنگی در صنایع مختلف هستند.

ساخت ساختمان

  • تولید لوازم خانگی از قبیل ساخت بدنه ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، اجاق گاز و …
  • ساخت لوازم و تجهیزات الکترونیکی
  • ساخت سوله ها
  • انجام تزئینات و به کارگیری در محل هایی که در معرض دید عموم هستند
  • ساخت دیواره کانکس ها
  • ساخت ورزشگاه ها و …

ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟

ویژگی های ورق رنگی

دل این بخش از مقاله ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد، در خصوص این که این ورق ها چه ویژگی هایی دارند نیز صحبت خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که دلیل تقاضای زیاد برای تولید این محصول، وجود همین ویژگی ها است. ویژگی هایی که در ورق های معمولی دیده نمی شوند و تنها مختص ورق هایی هستند که به روش نورد سرد یا گرم و یا با استفاده از رنگ الکترواستاتیک، تولید می شوند، می باشند.

 

ضد زنگ بودن ورق رنگی

یکی از مهم ترین ویژگی های ورق رنگی، برخورداری از خاصیت ضد زنگ و ضد سایش بودن است. به این صورت که این ورق ها در مقابل رطوبت و با قرارگیری در مناطق بد آب و هوا، دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند.

با این حساب می توان از عملکرد مطلوب آن ها طول عمر بالایشان اطمینان حاصل نمود.

 

مقاومت در برابر فشار بالا و گرما

از دیگر ویژگی های ورق های رنگی که باید در حین بررسی این که ورق رنگی چیست و چه کاربردی دارد، به آن اشاره کرد، داشتن مقاومت بالا در برابر گرما و افزایش دما است. همچنین این ورق ها توانایی تحمل فشار بالا را نیز داشته و می توانند برای شرایط سخت قابل استفاده باشند.

ذکر این نکته ضروری است که کاربرد ورق گالوانیزه و دیگر انواع ورق رنگی به قیمت این محصول نیز بستگی دارد. همان طور که قبلا نیز گفته شد ورق گالوانیزه رنگی قیمت بالایی ندارد اما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاع از قیمت روز این محصول، با کارشناسان وب سایت کلیدآهن تماس بگیرید.