لوله استیل رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟ 


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله استیل رنگی چیست

رنگ های متنوع ورق های رنگی ساخته شده در ایران حاوی مطالب زیر است. ورق نارنجی، ورق آبی، ورق سفید،‌ ورق صورتی، ورق قرمز، ورق بنفش و ورق قهوه ای هستند. سایت کلیدآهن شما را به جنس لوله استیل دکوراتیو انواع لوله استیل آشنا می کند.

لوله مانیسمان چیست؟

چنانچه مقاومت و عمر طولانی لوله برایتان اهمیت داشته باشد، یا حتی قصد جابجایی جریانات حساس را دارا هستید، لوله مانیسمان مناسب ترین گزینش جهت شما است. این مدل لوله غالبا در چهار رده سبک، ۱۶۰، ۴۰، ۹۰ ارائه میشود که ضخامت هر کدام از رده ها به ترتیب بیشتر می شوند. همچنین قیمت کلیه هر شاخه کامل بسته به رده آن است.

جنس لوله مانیسمان

لوله مانیسمان جهت نخستین بار بوسیله برادران مانیسمان تولید شد و سبب این نامگذاری نیز علت است. در بین لوله های واقع در بازار لوله های استیل بدون درز ارزش و کارایی بالایی دارند. این مدل از لوله ها طریق تولید مخصوص خود را دارند و به سبب نبود درز در آنها، در شرکت های حساس استفاده می شوند.

در صنایع، لوله های متنوعی از جمله لوله استیل رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟ ، لوله های فولادی ضد زنگ، لوله بویلر لوله آلیاژی موجود است. لوله مانیسمان که همچنین به آن لوله بدون درز نیز  می گویند لوله ای است که طریق ساخت و تولید آن به صورتی است که بدنه ای مساوی و همینطور بدون درز است و هیچ مدل جوشکاری بر روی آن واقع نشده است.

این مدل لوله غالبا از فولاد معمولی کم کربن تولید می شود.‌ولی توسط اضافه کردن بعضی مواد بخ درون و بیرون لوله، آن را در مقابل زنگ زدگی مقاومت دارد.

لوله استیل چیست؟

در ادامه این بخش از سایت کلید آهن از می پردازیم.  به لوله های استیل که در برابر خوردگی مقاوم هستند، همچنین فولاد های زنگ نزن هم می گویند. اختلاف اساسی این لوله ها با لوله های ساده در ساختار شیمیایی و خاصیت و کارایی آنها است.

در این لوله ها به غیر از آهن به صورت فلز اساسی و کربن که به صورت عناصر اساسی آلیاژ آلیاژ سازی استیل از کروم نیز نهایت استفاده رو می کنند.

 چهارمین دسته عنصر آلیاژی اصلی در این آلیاژها می توان به نیکل اشاره کرد. لوله استنلس استیل در دو مدل درزدار و همینطور بدون درز دسته بندی می شوند. در اینجا لازم است بگوییم که لوله ضد زنگ در بازار ایران به اسم لوله استیل معروف است. 

اقسام لوله استیل جهت مصارف ویژه و همینطور مصارف عام مثل دکوراتیو و تزئینی و نما استفاده می شوند و جهت اینکه از نظر سازگاری با اتصالات و همینطور با بقیه لوله، در ابعاد استاندارد طبقه بندی می شوند که خود به چندین دسته تقسیم می شوند و عبارتند از:

۱_ لوله استیل صنعتی

جهت مصارف در صنایع پایپینگ و همچنین حمل جریان از جایی به جای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

۲_ لوله های شرکت های غذایی و شیری

این مدل لوله ها جهت مصارف گذر جریانات مثل مواد خاکی، داروها، شیر و مواد سازنده و… استفاده می شوند و با دارا بودن استاندارد دین آلمان هستند و غالبا در ابعاد ۳۸ میلی،‌ ۲۵میلی، ۵۲ میلی، ۱۰۲ میلی و ۷۶ میلی ساخته می شوند.

۳_ لوله فولاد نرده 

جهت نگه داشتن نرده درون ساختمان سازی و همچنین راه پله مورد استفاده قرار می گیرد. غالبا در ابعاد ۵۲ میلی، ۲۵ میلی، ۱۶ میلی، ۷۶میلی و ۳۸ میلیمتر ساخته می گردد و اتصالات استیل بسته به آنها در این ابعاد و برابر ضخامت لوله های استیل ساخته میشوند. در ادامه مطلب لوله استیل رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟ ما را همراهی کنید.

لوله استیل ۳۱۶

لوله استیل ۳۱۶ مدلی از استیل توخالی و طویل می باشد. که به صورت وسیعی در خطوط جابجایی نفت و مشتقات، آن مواد غذایی، ابزار مکانیکی،  پزشکی،  صنایع شیمیایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در ترکیب های مکانیکی که از این بوده استفاده می شود.

در هنگامی که نظاره گر قدرت پیچشی و خمش  مساوی بر این لوله استیل در مقایسه با محصولات مشابه با آن هستیم خواهیم کرد که با مقایسه و دارا بودن وزن کم است که این ویژگی لوله استیل ۳۱۶ باعث استفاده دائم از آن در مونتاژ و اقسام ترکیب های مکانیکی خواهد شد.

لوله استیل رنگی

لوله آبکاری استیل

در این بخش از سایت کلید آهن به توضیح لوله آبکاری استیل اشاره می کنیم. مواد تشکیل دهنده استیل که نوعی از فولاد می باشد، نیکل و آلیاژ و کروم که میزان این سه مواد در آن از بقیه بیشتر است.

وقتی که به استیل فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل گفته می شود، که که میزان کروم ۵/۱۰ درصد بیشتر باشد. که در مقابل فرسایش و خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

البته قرار دادن آن در مجاور آب و هوای دریایی و مناطق آلوده و رطوبت زیاد تاثیر مخرب می توان در آن دید. قطعا استیل در مناطق متنوع بدون پوشش می باشد. یا گاهی مواقع نیاز به پوشش باشد. ما چند روش آبکاری داریم، آبکاری الکترولس، آبکاری الکترولیتی، آبکاری روی، آبکاری لوله آهنی هستند‌.

در صنایع غذایی اصلی ترین چیز تمیز بودن سیستم ها از هر نوع آلودگی و میکروب است. اتصالات و لوله این سیستم ها اقسام مانیسمان که دارای جنس استیل می باشد.

سخن نهایی

از فروشگاه کلیدآهن شما را به  لوله استیل دکوراتیو  و لوله استیل رنگی اشاره کردیم.  لوله استیل رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟ این محصول دارای مقاومت بالا و دوام بسیار و از جنس عالی برخوردار است. اینگونه  کاربردها  محبوبیت این محصول را بیشتر کرده است.    

منبع : foodnavigator-usa.com