ورق استیل رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟


ورق استیل رنگی چیست و چه کاربردی داردورق استیل رنگی چیست؟

ورق استیل رنگی، یک محصول قوی و بسیار بادوام است، که برای موارد ساخت و سازهای داخلی و خارجی استفاده می گردد. به کارگیری ورق های رنگی استیل به این معنی است که متخصصان طراحی می توانند به جای انتخاب ظاهر معمولی استیل، عنصر رنگ را در طرح های خود ادغام کنند. حال مجموعه کلیدآهن قصد دارد در این مقاله به بررسی قیمت ورق استیل رنگی و کاربرد آن بپردازد. اطلاعات جامع در مورد این محصول به شما کمک می کند تا هنگام خرید آن با هیچگونه مشکلی مواجه نشوید، پس تا انتها با ما همراه باشید.

ورق استیل رنگی چیست و چگونه تشکیل می شود؟

ورق رنگی از جنس فولاد ضد زنگ با روکش تیتانیوم است. رنگ ها با استفاده از فرآیند مشتق PVD به دست می آیند. بخاری که روی سطح هر ورق تشکیل می شود انواع مختلفی از پوشش ها مانند اکسیدها، نیتریدها و کاربیدها را فراهم می کند. این بدان معنی است که رنگ های تشکیل شده می توانند روشن، متمایز و در برابر سایش بسیار مقاوم باشند. این فرآیند رنگ‌آمیزی را می‌توان برای ورق‌های فولادی ضد زنگ سنتی و طرح‌دار اعمال کرد. ممکن است به دلیل انعکاس متفاوت مواد خام، در سایه های رنگ تولید شده تفاوت وجود داشته باشد.

نکاتی برای تولید و فروش ورق استیل رنگی

با توجه به پوشش های روی سطوح ورق های فولادی با روکش رنگی، با ورق های نورد معمولی بسیار متفاوت است. برای خواص مکانیکی و عملکرد پوشش که تأثیر زیادی بر ورق های فولادی با پوشش رنگی دارد، تکنسین های کلیدآهن فکر می کنند توجه به نکات زیر در طول پردازش بسیار مهم است:

  1. اگر اشکال قطعات پیچیده و دارای وسعت تغییر شکل زیاد است، افراد باید از شکل دهی چند پاسی استفاده کنند. اگر یک بار شکل بگیرد، شاید اعوجاج بزرگ قدرت چسبندگی پوشش ها را از بین ببرد.
  2. افراد باید شکاف مناسب را با توجه به شکل قالب، مشخصه اعوجاج و شرایط تکنولوژیکی ایجاد کنند. و مردم باید ضخامت پوشش رنگی ورق های فولادی را در نظر بگیرند.
  3. مردم باید سرعت فرآیند منطقی را با توجه به وضعیت تجهیزات، شرایط تکنولوژیکی و شکل قطعات تنظیم کنند. اعوجاج بیش از حد سرعت باعث پوسته پوسته شدن پوشش می شود.

اگر دما پایین باشد، انعطاف پذیری ورق های فولادی با پوشش رنگی کاهش می یابد؛ بنابراین بهتر است از کار در دمای پایین خودداری کنید.

ورق استیل رنگی چیست و چه کاربردی دارد

ویژگی های ورق استیل رنگی

  • ورق فولادی ضد زنگ دارای ویژگی های مقاومت در برابر خوردگی قوی، خواص مکانیکی بالا، سطح رنگ طولانی، تغییر رنگ با زوایای مختلف نور، ورق فولادی ضد زنگ رنگ و غیره است.
  • فولاد ضد زنگ غیرآهنی پس از 6 سال قرار گرفتن در اتمسفر صنعتی، قرار گرفتن در معرض آب و هوای دریایی به مدت 1.5 سال، غوطه ور شدن در آب جوش به مدت 28 روز یا حرارت دادن تا حدود 300 درجه سانتی گراد، تغییر رنگی ندارد.
  • ورق فولادی ضد زنگ رنگی را می توان قالب گیری، کشیده و خم کرد.

قیمت ورق استیل رنگی

همانطور که گفته شد ورق استیل رنگی دارای خواص منحصر به فرد است که ازمهم ترین آن، از دست ندادن رنگ خود در مقابله با اتمسفر است. با رنگ کردن ورق استیل می توانید ورقی فولادی زیبا و با دوام برای خود داشته باشید. امروزه ورق های استیل رنگی بسیار کاربردی و مهم می باشد؛ همین امر سبب شد تا وب سایت کلیدآهن در این مقاله به بررسی اینکه ورق های استیل رنگی چیست و چه کابردی دارد، بپردازد. امیدوارم مطالب خوب و مفیدی برای شما بوده باشد تا هنگام خرید این محصول با هیچگونه مشکلی مواجه نشوید. لازم به ذکر است که شما می توانید برای اطلاع از اخرین قیمت ورق استیل دودی، ورق استیل روکش دار، ورق استیل مشکی، ورق استیل میرور و انواع رنگ استیل دیگر، با کارشناسان مجموعه کلیدآهن در تماس باشید.

سوالات متداول

ورق استیل رنگی چیست؟

یک محصول قوی و بسیار بادوام است، که برای موارد ساخت و سازهای داخلی و خارجی استفاده می گردد.

کاربرد مهم ورق های استیل رنگی چیست؟

این ورق ها به دلیل ظاهر زیبایی که دارند در دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار می گیرند