ورق مس چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق مس چیست و چه کاربردی دارد

ورق مس چیست و چه کاربردی دارد: همان طور که از نام این ورق مشخص است، عنصر سازنده اصلی آن مس می باشد. به دلیل وجود مس در این ورق، می توان ویژگی های منحصر به فردی را انتظار داشت که مهم ترین آن ها رسانایی الکتریکی و حرارتی است.

همین ویژگی ها باعث شده تا ورق مس را به عنوان یکی از اصلی ترین ورق ها در تولید انواع محصولات در صنایع مختلف بشناسیم. عرضه و تقاضای مطلوبی برای این محصول پیش بینی می شود و تولید این نوع ورق به امری بدیهی و متداول در کارخانه های زیادی در دنیا، بدل شده است.

در این مقاله از وب سایت کلیدآهن قصد آن را داریم تا بگوییم ورق مس چیست. همچنین به بررسی کاربرد ورق مس و قیمت ورق پس و برنج نیز خواهیم پرداخت.

 

ورق مس چیست و چه کاربردی دارد؟ 

ورق مس انعطاف پذیر است و خاصیت شکل پذیر بسیار بالایی دارد. این خصوصیات باعث شده تا این ورق در ساخت انواع محصولات قابل استفاده باشد.

این ورق ها با ضخامت و ابعاد مختلفی ساخته می شوند و عرضه آن ها به صورت کویل یا همان رول و برگ یا شیت در بازار صورت می پذیرد. در حال حاضر بسیاری از کالاهای ضروری اطراف ما که به صورت روزمره با آن ها سرو کار داریم، با استفاده از این ورق ساخته می شوند. بازیافت مس هم امری بسیار راحت و با هزینه پایین است. به طوری که می توان از این ویژگی به عنوان یکی از مزایای مس در راستای حفظ محیط زیست یاد کرد.

 

مراحل تولید ورق مس

تولید ورق مس دارای مراحل متعددی است. برای این که بدانید ورق مس چیست و چه کاربردی دارد، باید مراحل مختلف تولید آن را نیز در نطر داشته باشید.

مس از معادن مس و با استفاده از سنگ معدن مس به دست می آید. سنگ های معدن به کارخانه می روند و فرایند جداسازی و تولید ورق در آن جا شکل می گیرد. این شنگ ها در ابتدا در محلول مایع مخصوص شناور می شوند و مقداری خاک رس به آن ها اضافه می گردد. ته نشین شدن و جداسازی مواد زاید به این صورت انجام شده و در نهایت مس به صورت پودر در دسترس قرار می گیرد.

این پودر در کوره ها قرار گرفته و تا 700 درجه سانتی گراد حرارت می بیند. در این حالت مس ذوب شده و از سنگ مس جدا می شود. در این مرحله هوا به داخل مواد ذوب شده دمیده می شود تا ناخالصی های موجود در آن گرفته شود.

ورق مس چیست و چه کاربردی دارد

کاربردهای ورق مس

همان طور که در بخش های قبل از مقاله ورق مس چیست و چه کاربردی دارد، بیان شد، این محصول تقریبا برای استفاده در همه صنایع کاربرد دارد. در این بخش به بررسی برخی از مهم ترین این موارد به کارگیری ورق مس در صنایع اشاره خواهیم کرد.

 • استفاده در معماری
 • استفاده در صنعت خودروسازی و ساخت خودروها و ماشین آلاتی سنگین و کشاورزی
 • به کاریگیری ورق مس در ساختمان سازی و به خصوص ساخت عایق برای سقف ساختمان ها به دلیل مقاومت بالای مس در برابر زنگ زدن و خوردگی
 • استفاده در لوله کشی و انتقال انواع سیالات به خصوص اب. به دلیل مقاوم بودن مس در برابر رطوبت
 • به کارگیری در ساخت لوازم الکترونیکی نظیر انواع پریزها، کلیدها و …

 

ورق مس چه ویژگی هایی دارد

تا به این جای مقاله دانستید که ورق مس چیست و چه کاربردی دارد. در این جا لازم است بدانید که چه ویژگی هایی از مس سبب استفاده از آن برای صنایع مختلف شده است. این ویژگی ها عبارت اند از:

 • مقاومت خوب در برابر خوردگی
 • انعطاف پذیری و قدرت فوق العاده زیاد
 • استحکام کششی بالاتر از فولاد
 • قابلیت جوشکاری و شکل پذیری
 • قابلیت ماشین کاری
 • گرم کاری و سرد کاری

 

قیمت ورق مس و برنج

با مطالعه این مقاله دانستید که ورق مس چیست و چه کاربردی دارد، همچنین تلاش شد تا کاربرد ورق های فلزی دیگر را نیز برای شما بازگو کرده و زمینه آشنایی تان را با کاربرد ورق فولادی نیز فراهم کنیم.

از آن جایی که قیمت محصولات مختلف در بازار ثابت نیست و لحظه به لحظه در نوسان است، نمی توان قیمت دقیق ورق مس را برای مدت طولانی تعیین نمود. اما قیمت روز ورق مس را پیزتوانید از کارشناسان وب سایت کلیدآهن جویا شده و با بررسی آن، هزینه تولید محصولات نهایی را نیز برآورد کنید.