ورق استیل تزئینی چیست؟


ورق استیل

ورق تزئینی چیست و چه کاربردی دارد؟!

ورق استيل یکی از اقسام فرآورده‌های صنایع فولاد است که در اقسام خیلی مختلف بر حسب نوع ترکیب آریاس ضخامت روش ساخت بدتر ساخته می شود که یکی از اقسام پرمصرف ورق های استیل خرید ورق استیل تزئینی می باشد که غالباً به آن ورق دکوراتیو می گویند.

دکوراتیو یا تزیینی همانگونه که از اسمش تعیین می شود بیشتر در تولید اقسام وسایل تزیینی جهت زیبا سازی دکوراسیون درونی مورد استفاده قرار می گیرد. سایت کلیدآهن قصد دارد شما را با کاربرد ها، قیمت ورق استیل طلایی و همچنین قیمت ورق استیل دکوراتیو آشنا سازد.

اهمیت استفاده از ورق استیل در تولید انواع لوازم 

از سایت کلید آهن به وفور آشنا هستید که زمانی که فروشندگان لوازم تزیینی و اقسام لوازم خانه مثل قابلمه تخت های فلزی و مطالب دیگر می‌خواهند ادعا کنند که با کیفیت ترین جنس را دارند می‌گویند.

 از استیل ساخته شده است ولی دو نوع استیل نگیر بگیر داریم که استیل نگیر جهت این نوازم با کیفیت بوده و توانایی جذب آهنربا را ندارد با این روش به صورت نهایی سبب کاربرد و بیشتر اقسام استیل جهت تولید لوازم تزئینی و کارایی مقاومت زیاد این فلز در مقابل خوردگی و همچنین ضد زنگ می باشد.

این ویژگی  به سبب ساختار ویژه  آلیاژهای مورد استفاده در فولاد و خاصیت استثنایی مکانیکی آن است. عناصری مثل کربن، کروم و نیکل سبب ایجاد خاصیت  متنوع ورق استیل خواهند شد و آن را به یک ورق استیل غیر فعال و مقاوم تعویض نموده اند. از سمتی وجود ویژه مولیبدن مقاومت ورق استیل را در مقابل انواع و اقسام اسید های خورنده در مکان  حفظ می‌کند و آن آنها را بیشتر خواهد کرد.

جدول وزنی ورق استیل دکوراتیو

شرح کالا ابعاد(متر) ضخامت(mm) برند وضعیت استاندارد واحد
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۴ چین میرور نقرای ۳۰۴ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۴ چین میرور طلایی ۳۰۴ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۵ چین میرور نقره ای ۳۰۴ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۵ چین میرور طلایی ۳۰۴ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۵ چین خشدار نقره ای ۴۳۰ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۶ چین میرور نقره ای ۳۰۴ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۶ چین میرور طلایی ۳۰۴ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۶ چین خشدار نقره ای ۴۳۰ شیت
ورق دکوراتیو روکشدار ۱.۲۲*۲.۴۴ ۰.۷ چین میرور نقره ای ۳۰۴ شیت

کاربرد ورق استیل تزئینی چیست‌؟

تزئینی یا همان ورق دکوراتیو یکی از صدها مدل ورق استیل می باشد که دقیقاً زنگ نزن بوده و کارایی های مختلفی دارد از اساسی ترین ویژگی های این ور و آن را به اسم ورق تزئینی خوانده می شود زیبایی وجود سطح صیقلی مقاومت زیاد در مقابل خوردگی و براقی می باشد این ورق ها مولبیدن و مثل ورق گالوانیزه به صورت رول یا شیت دسته بندی خواهد شد.

ورق گالوانیزه همچنین در مقایسه به خوردگی مقاومت بسیاری دارد. ولی اختلافی که با ورق استیل دارا است این می باشد که ورق های گالوانیزه به شکل تخت ساخته می شوند و با دارا بودن چند میلیمتر روکش فلزی هستند.

 ولی در درون آلیاژ ساختار ورق استیل از عناصر خیلی گران قیمت مثل مولیبدن، نیکل و  کروم مورد استفاده قرار می گیرد.  که اهمیت آن را بالا برده است به علاوه خاص انعطاف پذیری بسیاری جهت به وجود آوردن اقسام لوازم تزیینی، لوله ها و همچنین سایر مطالب مورد استفاده میباشد.

ورقهای استیل که به صورت ورق تزئینی به کارآیی می‌آید، نیز ممکن است به سبب ازدیاد سود از ساختارهای متنوع تولید شود. به این سبب شما امکان دارد یک وسیله استیل را بخرید و بعد از زمانی خوردگی یا همچنین تغییر رنگ آن باشید. 

این مدل لوازم غالباً با استيل ضعیف تولید خواهند شد و فقط هدف تولیدکنندگان سودجو از تولید آنها دریافت درآمد است. همیشه زمان خرید ورق فولاد یک آهنربا را با خود ببرید و اگر روی کالای مورد نظر آهنربا را جذب خواهد کرد، باید بدانید که بعد از مدتی موجب تغییراتی خواهد شد.

ورق استیل تزئینی

ورق استیل تزئینی چه کاربردهایی دارد؟

سایت کلیدآهن به توضیح استیل تزئینی چه کاربردی دارد؟ اشارا می کند. ورق استیل نازک تزئینی در طرح ها و رنگ های مختلفی ساخته می‌شود.  به این سبب معماران و همچنین طراحان به روش احسنت،  از آن در اقسام طرح های دکوراسیون درونی و حتی نمای ظاهری خارجی استفاده کنند.

اقسام طرح های ورق حصیر تزیینی حاوی طلایی طرح دار کرمی رنگ دار طلایی براق، ورق استیل مشکی و همچنین ورق استیل رنگ مسی خواهد بود استفاده از این ورقه های تزیینی روز به روز نیز بیشتر کاربرد پیدا می‌کنند و به این سبب کارایی گسترده‌ای در حرفه معماری گنجایش پیدا کرده است. 

به این صورت که احتمال دارد بر حسب احتیاج و بازار طرح‌های مختلفی از آن نیز در آینده ساخته شود و بعضی از کارایی های ویژه استیل تزیینی از جمله؛

  • روکش سقف تالارها اماکن مذهبی و دیدنی
  • استفاده تزیینی در محیط های عمومی مثل مکان های هنری و پاساژها
  • استفاده تزیینی جهت نمای خارجی ساختمان ها و برج ها
  • استفاده در صنایع بسته بندی مواد غذایی
  • استفاده در هتل ها به صورت چشم نواز و تزیین بیشتر

ورق تزئینی چیست؟ و از چه ساختارهایی تولید می شود؟

همانگونه که قبلا در سایت کلیدآهن گفتیم کلیه ورق های استیل که استیل ترکیبی جزئی از اقسام آن می باشد از نظر ساختاری از آلیاژ های متنوع تولید می شوند. با این وجود چون جهت تولید لوازم تزیینی حتماً استیل ضد زن مورد استفاده قرار می گیرد.

 غالباً از ورق استیل گرید۳۰۰ جهت تولید لوازم تزئینی به ویژه دیوارهای خارجی آن استفاده می شود.  که زیاد ترین کاربرد را جهت تولید لوازم تزئینی دارد آیا ۳۰۴ می باشد که به ورق استیل استنلس نیز خوانده می‌شود.

 وجود آلیاژهای مولیبدن نیکل کروم هزینه ورق استیل تزئینی را بیشتر می کند. به این سبب در بعضی از کارها از ورق گالوانیزه به جای آن استفاده می شود تا علاوه بر مقاومت بسیار در مقابل خوردگی توجیه اقتصادی نیز داشته باشد. با این وجود نمی توان زیبایی ظاهری ورق استیل را با ورق گالوانیزه جایگزین نمود.

سخن نهایی

ورق استیل تزئینی چیست؟ یکی از اقسام ورق استیل می باشد که جهت تولید لوازم تزئینی، نماها و مطالب مشابه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی اساسی این ورق ها زنگ نزن، مقاومت زیاد در مقابل خوردگی، زیبایی زیاد خاص و جذاب آنها خواهد شد.

با این وجود در مقایسه به ورق گالوانیزه هزینه گران تر و در مقابل خیلی شیک تر است. شما برای سفارش این محصول می توانید از فروشگاه کلیدآهن خرید مطمئنی داشته باشید. همچنین برای اطلاع از اخرین قیمت ورق استیل دکوراتیو و قیمت ورق استیل طلایی نیز می توانید به این مجموعه رجوع کنید.

سوالات متداول

مهم ترین کاربرد ورق استیل تزئینی چیست؟

دکوراتیو یا تزیینی همانگونه که از اسمش تعیین می شود بیشتر در تولید اقسام وسایل تزیینی جهت زیبا سازی دکوراسیون درونی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی مهم ورق استیل نازک تزئینی چیست؟

مقاومت زیاد این ورق تزئینی در مقابل خوردگی و همچنین ضد زنگ می باشد.

منبع : directmetals.com