شیر دیافراگمی صنایع غذایی چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 

شیر پروانه ای استیل

شیر دیافراگمی صنایع غذایی چیست و چه کاربردی دارد؟ این یک شیر همراه با حرکت خطی است که جهت باز و بستن و همچنین تنظیم سیالات از آن استفاده خواهند کرد. نام دیافراگمی جهت این شیر به انعطاف پذیری اشاره دارد. سایت کلیدآهن شما را به انواع شیرآلات دیافراگمی و تفاوت آنها آشنا می سازد.

شیر پروانه ای استیل چیست؟

استفاده از دریچه های پروانه ای که استیل زنگ نزن هستند. در کاربردهایی است که مقاومت در مقابل خوردگی و اکسیداسیون جهت عملیات ثابت بسیار مهم است.

  • فولاد زنگ نزن در مقابل اکسیداسیون و خوردگی مقاومت بالایی دارد.
  • به آسانی تمیز و همچنین ضد عفونی خواهد شد.
  • مقاوم در برابر سایش این متریال بسیار مناسب می باشد.
  • شیر پروانه ای استنلس استیل ۳۱۶ و ۳۰۴ نیز دارای ویژگی های بسیار خوبی در رابطه با مقاومت در برابر اکسیداسیون از خود در صنعت شیر پروانه ای دیده می شود.

برعکس خیلی از اقسام شیرهای پروانه ای استیل زنگ نزن می توان مورد استفاده در برنامه های پزشکی و غذایی می باشد. در ادامه مقاله شیر دیافراگمی صنایع غذایی چیست و چه کاربردی دارد؟ ما را همراهی کنید.

تفاوت شیر خودکار و شیر چک ولو و شیر یکطرفه

از سایت کلید آهن چک ولو در واقع همان شیر یکطرفه می باشد. که به سبب عملکرد اتوماتیک که از بازگشت جریان به لوله جلوگیری می کند. و همچنین شیر خودکار هم خوانده می شود. به همین سبب این عناوین برخلاف یکدیگر استفاده می شوند. و در عملکرد آنها تفاوتی ندارند.

افزون براین بعضی نام ها  نظیر شیر یکطرفه پمپ آب، شیر یکطرفه آب و هوا و شیر یکطرفه فاضلاب نیز به شکل محاوره ای مورد استفاده قرار می گیرد. که غالبا به سبب مکان مورد نظر شیر یکطرفه و کارکرد مورد توقع از آن است.

شیر دیافراگمی استنلس استیل

شیر دیافراگمی اسنتر سی نیز ناشی از که با حرکت قدرتی که در عملیات باز کردن مسیر تنظیم مقدار سیال و همینطور مسیر جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد و نامگذاری این به علت وجود یک دیسکی قابل انعطاف پذیری در داخل آن باشد.

 که با نشیمنگاه شیر در اطراف بالای شیر برای ایجاد یک را ببندیم بهتر قرار گرفته است.  در این شیر یک دیافراگرام قابلیت انعطاف پذیری به وسیله یک میله که با دیافراگم به شکل یکنواخت است به سمت فشار دهنده ی اتصال می یابد به فشار دهنده توسط ساقه شیر به بالا و پایین حرکت داده می‌شود.

 در زمانی که فشار دهنده قسمت بالا حرکت کند یا پدرام به بالا کشیده خواهد شد و چنانچه کامپیوتر رو به پایین حرکت کند آن وقت دیاگرام نیز به پایین می رود و شکل را به خود می‌گیرد. در ادامه مقاله شیر دیافراگمی صنایع غذایی چیست و چه کاربردی دارد؟ به صحبت کردن درموردشیر دیافراگمی پنوماتیک می پردازیم.

شیر دیافراگمی پنوماتیک

 شیر دیافراگمی پنوماتیک جهت مکانیزه کردن خطوط مورد استفاده قرار می‌گیرد.  که ممکن است استفاده از اپراتور جهت قطع و وصل کردن شیر وجود ندارد و به مونتاژ اکتی توربو اتوماتیک روی شیر می‌توان با نصب یک دوربین و همچنین باده یافته در آن را در مسیر عمودی بالا و پایین کرد.جریان را باز و بسته کرد.

 به سبب استفاده از عملکرد پنوماتیک صورت قطع و وصل کردن شیر زیاد می باشد به همین جهت جریان های خطرناک شیمیایی به موقع مسیر را مقطعی یا بازی می کند.

 زمان وصل شدن به ابعاد و فشار کار بستگی دارد و معمولاً از ۳ ثانیه تا ۱۵ ثانیه از استارت تا قطع شدن وقت لازم دارد و این در جنبه‌های است.

 که وقت عملکرد برقی با ازدیاد ۵۰ درصدی در مقایسه به حالت پنوماتیک اتفاق می‌افتد توصیه می شود اگر لازم به مونتاژ عملکرد دارید از عمل پنوماتیک استفاده کنید.

انواع شیرهای دیافراگمی

در سایت کلید آهن شیرهای دیافراگمی غیر از شیرآلات صنعتی بشمار می آید و در دو مدل اساسی موجود هستند:

  • مدل زینتی

  • مدل یکراست

هر دو مدل شیر دارای ترکیب پایه مرتبطی هستند ولی مدنی و دیافراگرام مختلفی دارند.

 ساخت زینتی شکل پرکاربردترین مدل دیافراگمی است. وضعیت کاربردی های عمومی و خدمات آینده خیلی مناسب است که مناسب ترین کارایی آنها در کنترل سیال های کوچک است.  مدنی شیر های دیافراگمی زینتی با دارا بودن یک لبه برجسته می‌باشد که در تماس با دیافراگرام قرار خواهد گرفت.

شیر های زینتی با دارا بودن نام کوچک می باشند چون لازم به کشیدگی  بسیار قطعه نیست. قطعه قادر از سنگین تر باشد و در نتیجه شیر را می توانید جهت خدمات فشار بسیار و خدا استفاده کرد ساخت زینتی از یک کمپرسور دو قطعه ساخته شده است.

 جهت ایجاد یک نسبتاً کوچک و در مرکز شیر نخستین چرخش است سبب بالا رفتن ی درونی می شود و به جای اینکه تمام دیاگرام در زمان شیر زیر را بلند کند تنها جزئی مرکزی دیافراگرام بلند خواهد شد و خارجی نیز هم راستا با کمپرسور درونی میشود و کنترل جریان اضافی نیز شبیه و کارایی کنترلی در شیرهای دیگر است.

شیر دیافراگمی صنایع غذایی چیست

اجزای شیر

قطعات اساسی شیرآلات صنعتی از نظر ترکیب با یکدیگر متفاوت اند ولی در حالت نهایی می توان قطعات اساسی شیر را به شکل زیر دسته بندی کرد.

بدنه

به پوسته خارجی شیر می‌گویند که قطعات اساسی شیر داخل آن قرار دارد، جنس پوسته می تواند از پلاستیک یافته باشد و فولاد آلیاژ برنج آنها مانند فلزاتی هستند که در تولید بدنه شیرها کارایی دارند

بانت

بانت کار اساسی آن حفظ و نگهداری اساسی شیر را بر عهده دارند و به شکل روی بدنه متصل می‌شوند با نتیجه یک اتصال قابل تعمیر و تعویض است و گزینش صحیح جنس آن بستگی به جریان گذاری از شیر دارد.

خلاصه

شیر دیافراگمی در صنایع غذایی چیست و چه کاربردی دارد؟ این شیر در صنایع مختلفی مانند نفت، دارویی، غذایی و پتروشیمی می باشد. انواع شیرآلات به سبب داشتن مجرا بند بسیار قوی و عدم وجود هر نشتی در آن ها جهت گذر جریانات خطرناک و سمی خیلی مناسب هستند. ما پیشنهاد می کنیم که خرید خود را از یک فروشگاه معتبر مانند فروشگاه کلیدآهن خریداری کنید.

منبع : ussanitaryvalves.com