ورق استیل صنایع غذایی چیست؟


ورق استیل صنایع غذایی چیست

به طور مشابه، فروشندگانی که تجهیزات و ابزار تولید کنندگان مواد غذایی را تامین می کنند، باید مطمئن شوند که تجهیزات آنها به رعایت آن مقررات ایمنی مواد غذایی کمک می کند و آنها را تسهیل می کند.

به طور خلاصه، صنعت تولید و ساخت مواد غذایی برای اطمینان از رعایت استانداردهای بهداشتی و ایمنی مواد غذایی، بر کیفیت ورق استیل درجه مواد غذایی متکی است.اما ورق استیل صنایع غذایی چیست؟ چرا باید از آن استفاده کنیم؟! با ما در این مقاله از وب سایت کلیدآهن همراه باشید تا شما را با این نوع ورق استیل بیشتر آشنا کنیم.

ورق استیل صنایع غذایی چیست و چرا از آن در این صنایع استفاده می شود؟

فولاد ضد زنگ به آلیاژهای مبتنی بر آهن خاص با حداقل 11٪ کروم اشاره دارد. این آلیاژ شامل فلزات دیگر، به ویژه نیکل، و عناصر دیگری مانند کربن است. این ترکیب عنصری خاص و متنوع است که به ورق استیل خواصی می بخشد که آن را در صنایع مختلف، به ویژه در صنایعی که فلز در معرض شرایط محیطی سخت قرار می گیرد، ارزشمند می کند.

به طور خاص، در صنایع غذایی، ورق فولاد ضد زنگ در معرض گرما، آب و مواد شیمیایی تمیزکننده خشن قرار می گیرد. از طریق این قرار گرفتن در معرض، فولاد ضد زنگ درجه مواد غذایی باید بادوام، بدون زنگ زدگی و خوردگی باقی بماند و به راحتی ضدعفونی شود. علاوه بر این، مقاومت در برابر سوراخ شدن به این معنی است که سطحی را حفظ می کند که تمیز کردن و نگهداری آن آسان است. در نهایت، مقاومت حرارتی فلز به این معنی است که می توان آن را در معرض دماهای شدید بدون آسیب قرار داد.

به همین دلایل، بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی از سینی های فلزی ضد زنگ در فرآیندهای تولید مواد غذایی خود استفاده می کنند . با این حال، چیزی که برخی ممکن است متوجه نباشند این است که هر نوع ورق استیل این کار را نمی کند. صدها نوع مختلف ورق استیل در بازار وجود دارد که هر کدام ترکیبی از خواص منحصر به فرد خود را دارند.

ورق استیل صنایع غذایی چیست

انواع ورق های استیلی که در صنایع غذایی استفاده می شود:

اینکه کدام فولاد ضد زنگ بهتر است به کاربرد آن خاص بستگی دارد. به عنوان مثال، یک قنادی که شکلات تولید می کند، نیازهای عملکردی بسیار متفاوتی نسبت به یک پردازنده متخصص در سس گوجه فرنگی دارد. در اینجا چند نوع ورق استیل با گرید های مختلف برای شما آورده ایم که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. این ورق ها شامل:

ورق استیل صنایع غذایی 316

ورق Stainless درجه 316 یک آلیاژ فولاد ضد زنگ آستنیتی با محتوای کروم و نیکل بالا است. مانند بسیاری از آلیاژهای فولادی، دمای استفاده مداوم آن چندین برابر بیشتر از بیشتر فرآیندهای تولید مواد غذایی است (بیش از 800 درجه سانتیگراد یا 1472 درجه فارنهایت).

چیزی که آلیاژ گرید 316 را به یک ماده غذایی ایده آل ورق استیل تبدیل می کند این واقعیت است که مقاومت بالایی در برابر اسیدها، قلیاها و کلریدها (مانند نمک) دارد. سایر فولادهای زنگ نزن آستنیتی، مانند گرید 304 SS، هنگام قرار گرفتن در معرض نمک، که اغلب در محصولات غذایی وجود دارد، می توانند خوردگی حفره ای شدید را تجربه کنند.

316 ظروف فولادی ضد زنگ با درجه مواد غذایی عالی را برای تقریباً هر کاربرد غذایی ایجاد می کند.

ورق استیل صنایع غذایی 430

به عنوان یک آلیاژ، ورق فولاد ضد زنگ 430 درجه مواد غذایی بسیار شبیه به ضد زنگ درجه 316 است. این ورق دارای همان محتوای کروم 316 است، اما فقط کسری از محتوای نیکل، که آن را به یک جایگزین مقرون به صرفه تر برای برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی تبدیل می کند.

تفاوت عمده دیگر بین فولاد ضد زنگ 430 و 316 این است که درجه 430 SS یک آلیاژ فریتی است، به این معنی که به طور پیش فرض مغناطیسی است. آلیاژهای فریتی مانند 430 SS نیز مقاومت خارق‌العاده‌ای در برابر ترک خوردگی تنشی دارند.

ورق استیل 430 مقاومت قوی در برابر اسیدهای نیتریک و آلی دارد و اغلب برای کاربردهایی که تماس طولانی مدت با ترکیبات اسیدی خفیف نگران کننده است استفاده می شود. این آلیاژ همچنین دارای مقاومت در برابر گوگرد و اکسیداسیون است.

با این حال، به دلیل محتوای نیکل کم، این آلیاژ به اندازه فولاد ضد زنگ درجه 316 در برابر برخی اسیدهای احیا کننده رقیق مقاوم نیست.

قیمت ورق استیل صنایع غذایی

ورق استیل 430 یک جایگزین خوب و کم‌هزینه برای تولیدکنندگان مواد غذایی است. اما برای اطلاع از آخرین قیمت ورق استیل صنایع غذایی می توانید با کارشناسان کلیدآهن در تماس باشید؛ زیرا نواسانات ارزی به ما این اجازه رو نمی دهند تا قیمتی ثابت برای آن مشخص کنیم. ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید امیدوارم به پاسخ سوال خود که ورق استیل صنایع غذایی چیست؟ رسیده باشید.