تسمه استیل 301 چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تسمه استیل 301 چیست

تسمه استیل ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟ به طور کلی تسمه فولادی را از استنلس استیل تولید می کنند. این اجزاء خیلی مختلف هستند و قادرند در پروژه های متنوع و کلیه صنایع استفاده شوند.  به این شکل که ورق فولاد از سیستمی به نام اسلیتر در مقاطع مساوی برش خواهند داد. تسمه های تولیدی قادر است از جنس های متنوعی اعم از ورق آلومینیوم، استیل، پلاستیک و فولادی است. 

تسمه استیل ۳۰۴

استیل، یکی از موادی است که در کارگاه های متنوع کاربرد خیلی زیادی دارد. ولی مقدار استفاده از آن، از هر کارایی به کارایی دیگر فرق دارد. این تفاوت، هم در مدل آلیاژی است که از آن استفاده می شود و هم در سایزهای مقاطع فولادی. از این جهت که مشتریان تنها در گزینش دارند. یا از فراورده های استاندارد استفاده کنند که احتمالا هزینه پایین تری داشته باشد، ولی نمی تواند احتیاجات مشتری را رفع کند. یا اینکه از فراورده هایی استفاده کنند که با سایز سفارشی ساخته می شود. تسمه، کالای فولادی است که در سایزهای سفارشی، از مقاطع استیل بریده می شود. یکی از پرمصرف ترین تسمه ها در بازار ایران،‌تسمه فولادی است که در ادامه از سایت کلید آهن، درباره تسمه استیل دکوراتیو آن صحبت می کنیم.

تسمه استیل دکوراتیو

در این بخش از تسمه استیل ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟ به موضوع تسمه استیل دکوراتیو می پردازیم. تسمه استیل دکوراتیو، طلایی، فلزی‌، براق، ۳۱۶، ۳۰۴ در مکان های دریایی و همچنین اکسید کننده استفاده می شود. 

تسمه استیل طلایی

تسمه استیل طلایی به تسمه هایی می گویند که روکشی از طلا را دارند. این مدل تسمه های استنلس استیل هستند. شاید خوب است بدانید که به غیر از رنگ طلایی، رنگ های دیگری نیز در بازار  واقع است. احتمالا این سوال در فکر شما می خورد، که طریق ساخت تسمه های استیل طلایی چگونه است؟ تسمه های فولادی  را می توان با عناصر فلزی روکش رنگ دارد به صورتی که منجر به ایجاد رنگهای متنوع در آن خواهد شد.

تسمه استیل ۳۱۶ 

تسمه های استنلس استیل در گریدهای ۳۰۰و ۲۰۰و همچنین استیل سری ۴۰۰ ساخته می شوند. مناسب ترین کلاس های تسمه استیل معمولا تسمه استیل ۳۱۶ و تسمه فولادی ۳۰۴ است و از لحاظ خاصیت مکانیکی مناسب ترین بازدهی را از خود بروز می دهد. سایت کلید آهن تهیه کننده اقسام تسمه های استنلس استیل با مناسب ترین مدل های این محصول فولاد ضدزنگ در خدمت شما است. 

خواص مکانیکی تسمه استیل ۳۱۶

آلیاژ استنلس استیل از لحاظ خاصیت مکانیکی گزیده تر از استیل ۳۰۴ است. کیفیتی که فولاد ۳۱۶ عرضه میکند عبارت اند از:

  • استحکام زیادتر از نیروی کششی
  • سازگار با الکترود فیلر و استیل
  • مقاومت بسیار در مقابل فشار عرضی و طولی
  • کیفیت ماشینکاری بالا فرزکاری
  • مقاومت بسیار در مقابل دمای عملیاتی زیاد

تسمه استیل ۳۱۶

کاربرد تسمه چیست؟

تسمه حلقه‌ای از مواد منعطف است که برای اتصال مکانیکی دو یا چند شفت چرخان و اغلب موازی استفاده می‌شود. تسمه‌ها ممکن است به‌عنوان منبع حرکت، برای انتقال کارآمد نیرو یا ردیابی حرکت نسبی استفاده شوند. تسمه‌ها روی قرقره‌ها حلقه می‌شوند و ممکن است بین قرقره‌ها پیچ و تاب داشته باشند و نیازی نیست شفت‌ها موازی باشند.

در یک سیستم دو قرقره ای، تسمه می تواند قرقره ها را به طور معمول در یک جهت حرکت دهد (همانطور اگر روی شفت های موازی باشد)، یا ممکن است تسمه متقاطع شود، به طوری که جهت شفت محرک معکوس شود (جهت مخالف ).  اگر روی شفت های موازی باشد. درایو تسمه همچنین می تواند برای تغییر سرعت چرخش، به بالا یا پایین، با استفاده از قرقره هایی با اندازه های مختلف استفاده شود.به عنوان منبع حرکت، تسمه نقاله یکی از کاربردهایی است که در آن تسمه برای حمل مداوم بار بین دو نقطه تنظیم شده است.

تسمه استیل نگیر

وقتی بار سنگینی دارید، می خواهید از تسمه فولادی استفاده کنید. فولاد با بالاترین استحکام شکست کششی در بین مواد تسمه‌بندی، بهترین گزینه برای شما حتی برای سنگین‌ترین مواد و پالت‌ها است.برای برخی از کارهای تسمه کشی، مواد مختلف کار را انجام می دهند. همیشه زمان هایی وجود خواهد داشت که فولاد بهترین انتخاب است.

وقتی فقط فولاد این کار را می کند، شما می خواهید آماده باشید تا به روش صحیح با آن رفتار کنید. این راهنما به شما کمک می کند هر بار که از تسمه فولادی در محل کار خود استفاده می کنید ایمن بمانید. ما در ادامه این مقاله تسمه استیل نگیراز سایت کلید آهن نحوه کار کردن با  تسمه، را بررسی می کنیم.

 نحوه کار کردن با  تسمه استیل نگیر 

اگر مجبور به استفاده از تسمه های فلزی هستید، حتماً دستکش بپوشید. فولاد میتواند لبه های تیز داشته باشد که ممکن است، باعث بریدگی شود. در حالی که بیشتر این آسیب ها کوچک هستند، اما می توانند جدی تر باشند.حتی کوچکترین آسیب می تواند، منجر به عوارض بزرگتر شود. آنها همچنین سرعت شما را در کار کاهش می دهند. باید کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و زخم را تمیز کرده و بپیچید. دستکش می تواند از دستان شما محافظت کند. پیراهن های آستین بلند و شلوارهای بلند می توانند از بازوها و پاهای شما نیز محافظت کنند. شما همچنین می خواهید از چشمان خود محافظت کنید. تسمه استیل نگیر به دلیل ایجاد صدمات چشمی شناخته شده است، به ویژه زمانی که شل باشد. برای محافظت از چشمان خود، همیشه از عینک ایمنی استفاده کنید. کلاه سخت و کفش ایمنی نیز توصیه می شود، زیرا ممکن است در هنگام عقب نشینی با بند برش زده شوید.در ادامه تسمه استیل ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟  ما را همراهی کنید.

مجموعه

تسمه استیل ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟ این تسمه استیل با نمونه گیری از ورق های فولادی ساخته شده است.ولی تنها تفاوت این محصول با ورق های استیل این است که دارای عرض کمتری است. در این مقاله به انواع تسمه و کاربرد این محصول پرداختیم. اگر قصد خرید تسمه استنلس استیل را دارید، بعد از مشاهد قیمت از به فروشگاه کلیدآهن مراجعه کنید.

منبع : karametal.com