ورق استیل 304 چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استیل 304 چیست

ورق استیل ضد زنگ 304 و فولاد ضد زنگ 304l نیز به ترتیب با نام های 1.4301 و 1.4307 شناخته می شوند. نوع 304 همه کاره ترین و پرمصرف ترین فولاد ضد زنگ است. هنوز هم گاهی اوقات با نام قدیمی خود 18/8 نامیده می شود که از ترکیب اسمی نوع 304 مشتق شده است که 18٪ کروم و 8٪ نیکل است. در این دسته سایت کلیدآهن قصد داریم جهت شما به کاربرد و تفاوت و انواع و همینطور مشخصات این محصول صحبت کنیم ما را تا انتها همراهی فرمایید‌.

ورق استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟

فولاد ضد زنگ نوع 304 یک گرید آستنیتی است که می تواند به شدت عمیق کشیده شود. این ویژگی باعث شده است که 304 درجه غالب مورد استفاده در کاربردهایی مانند سینک و قابلمه باشد. نوع 304l نسخه کم کربن 304 است. از آن در قطعات گیج سنگین برای بهبود جوش پذیری استفاده می شود. برخی از محصولات مانند صفحات و لوله‌ها ممکن است به عنوان مواد دارای گواهی دوگانه در دسترس باشند که معیارهای 304 و 304l را دارند. 

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

پاسخ ساده این است که 304 حاوی 18٪ کروم و 8٪ نیکل است در حالی که 316 حاوی 16٪ کروم، 10٪ نیکل و 2٪ مولیبدن است. مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی به کلریدها (مانند آب دریا و نمک های یخ زدا) اضافه می شود. بروشور فولاد ضد زنگ برای کاربردهای خوردگی ساحلی و نمکی به عنوان یک مرجع کلی برای استفاده از فولاد ضد زنگ در منطقه ما بسیار مفید بود.

مشخصات ورق استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟

در این جزء از سایت کلید آهن به مشخصات ورق استیل می پردازیم.  صفحات استنلس استیل 304 بخشی از خانواده آستنیتی فولاد زنگ نزن هستند و یکی از انواع ورق های ضد زنگ همه کاره و پرکاربرد هستند. آنها یک محصول ضد زنگ نسبتا کم هزینه هستند و در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. گرید 304 دارای خواص دمای پایین بسیار عالی است و به خوبی به سخت شدن با کار سرد پاسخ می دهد. نمرات ورق فولادی ضد زنگ 304 ویژگی های جوشکاری خوبی دارند و معمولاً برای بازیابی عملکرد نیازی به بازپخت پس از جوش نیست. صفحات 304 ss دارای مقاومت در برابر خوردگی عالی در انواع رسانه مختلف هستند.

کاربرد ورق استیل

از مایکروویو گرفته تا تراکتور و ماشین و چنگال، ورق فلزی سنگ بنای بسیاری از چیزهای مختلف است که ما روزانه استفاده می کنیم.ورق فلزی است که به ورقی نازک و قابل انعطاف تبدیل شده است، اما یکپارچگی و استحکام ساختاری را حفظ می کند ورق فلزی در 4 شکل مختلف وجود دارد: فولاد نورد سرد، فولاد نورد گرم، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم. هر یک از این دسته های مختلف از نظر ضخامت، سختی، استحکام و کاربرد ایده آل متفاوت است.

ورق استیل نازک 

ورق فلزی، فلزی است که توسط یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و مسطح تبدیل می‌شود. ورق فلزی یکی از اشکال اساسی مورد استفاده در فلزکاری است و می توان آن را به اشکال مختلف برش داد و خم کرد. در ادامه مقاله از سایت کلید آهن ما را همراهی کنید.

 اشیاء روزمره بی شماری از ورق فلز ساخته می شوند. ضخامت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. ورق های بسیار نازک به عنوان فویل یا برگ در نظر گرفته می شوند و قطعات ضخیم تر از 6 میلی متر (0.25 اینچ) فولاد ورق یا “فولاد ساختاری” در نظر گرفته می شوند.

انواع ورق استیل ۳۰۴ چیست و چه کاربردی دارد؟

فلزات و آلیاژهای مختلفی وجود دارند که به شکل ورق در می آیند و در نهایت در ساخت قطعات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. جهت اطلاع شما می توانید بهترین ورق را از سایت کلید آهن خریداری کنید.  انتخاب اینکه کدام ماده تا حد زیادی به کار برد نهایی قطعات ساخته شده بستگی دارد، مواردی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از شکل پذیری، جوش پذیری، مقاومت در برابر خوردگی، استحکام، وزن و هزینه. متداول ترین مواد موجود در ساخت ورق فلزی دقیق عبارتند از:

فولاد ضد زنگ

تعدادی از گریدها برای انتخاب وجود دارد، برای هدف این مقاله سفید ما بر روی سه مورد برتر موجود در ساخت ورق فلزی دقیق تمرکز خواهیم کرد. استنلس آستنیتی یک فولاد غیر مغناطیسی هر یک از فولادهای سری 300  است که حاوی سطوح بالایی از کروم و نیکل و سطوح پایین کربن است. اینها به دلیل شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی شناخته شده اند، اینها پرکاربردترین گرید فولاد ضد زنگ هستند. فریت – فولادهای ضد زنگ که فولادهای مغناطیسی و غیر قابل عملیات حرارتی هستند که حاوی 11 تا 30 درصد کروم هستند اما نیکل کم یا بدون نیکل دارند. معمولاً برای مصارف غیر سازه ای استفاده می شود که در آن مقاومت در برابر خوردگی خوب مورد نیاز است، مانند کاربردهای آب دریا یا کاربردهای تزئینی که زیبایی شناسی دغدغه اصلی است. این فلزات بیشتر در فولاد ضد زنگ سری 400 یافت می شوند. مارتنزیتی گروهی از فولادهای کرومی که معمولاً حاوی نیکل نیستند، برای تهیه گریدهای فولادی که هم در برابر خوردگی مقاوم هستند و هم از طریق عملیات حرارتی تا طیف وسیعی از سطوح سفتی و استحکام سخت می‌شوند.

ورق استیل

مجموعه

سایت کلیدآهن سعی داشته  در این مقاله از ورق استیل ۳۰۴ پیست و چه کاربردی دارد؟  انواع و کاربرد و تفاوت و همچنین مشخصات این محصول اشاره کرده و اطلاعات بیشتری در رابطه این گرید تحویل شما دهد. این محصول از پرکاربردترین ورق استیل محسوب می شود و در خیلی مکان ها کارایی فراوانی دارد.

منبع :