ورق استیل 403 چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

مشخصات ورق استیل ۳۰۴

ورق استیل 403 چیست؟

ورق استیل 403: استیل ضد زنگ به گروهی از فولادهای دارای مقاومت در مقابل خوردگی که با دارا بودن حداقل ۱۱ درصد کروم است، می گویند. تغییر اندازه کروم و اضافه کردن عناصر دیگر مثل تیتانیوم، نیکل، نوبیوم و مولیبدن خاصیت فیزیکی و مکانیکی این استیل ها را تغییر خواهد داد.  این عمل موجب ساخت صدها کلاس متنوع ورق استیل صنعتی شده که حتما از استاندارد های بین المللی و ملی تبعیت کنند. سایت کلیدآهن در اینجا به شما نحوه تشخیص و همینطور مشخصات انواع ورق جهت  افزایش رفتن اطلاعات شما به این نوع ورق اشاره کند.

مشخصات استیل 304 نسبت به ورق استیل 403

ورق ضد زنگ ۳۰۴ که در استاندارد DIN آلمان با اسم استیل ۱.۴۳۰۱ شناخته شده است، از طبقه فولادهای آلیاژی استنلس استیل یا همان ضد زنگ بوده که با خصوصیات X5CrNi 18_10 نیز در بین استیل ها معروف است‌. همینطور این فولاد دارای خاصیت مغناطیسی با اسم ورق استیل نگیر ۳۰۴ در فروشگاه کلید آهن  و در بین فروشندگان استیل نام برده است.

استیل ۳۰۴ چیست؟

فولاد ضد زنگ نوع 304 یک گرید آستنیتی است که می تواند به شدت عمیق کشیده شود. این ویژگی باعث شده است که 304 درجه غالب مورد استفاده در کاربردهایی مانند سینک و قابلمه باشد. در ادامه مقاله ورق استیل 403 چیست و چه کاربردی دارد؟ ما را همراهی کنید. نوع 304l نسخه کم کربن 304 است. از آن در قطعات گیج سنگین برای بهبود جوش پذیری استفاده می شود. برخی از محصولات مانند صفحات و لوله‌ها ممکن است به عنوان مواد دارای گواهی دوگانه در دسترس باشند که معیارهای 304 و 304l را دارند. 

نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۳۱۶

پاسخ ساده این است که 304 حاوی 18٪ کروم و 8٪ نیکل است در حالی که 316 حاوی 16٪ کروم، 10٪ نیکل و 2٪ مولیبدن است. مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی به کلریدها (مانند آب دریا و نمک های یخ زدا) اضافه می شود. بروشور فولاد ضد زنگ برای کاربردهای خوردگی ساحلی و نمکی به عنوان یک مرجع کلی برای استفاده از فولاد ضد زنگ در منطقه ما بسیار مفید بود.

مشخصات استیل ۳۱۶ نسبت به ورق استیل 403

از سایت کلید آهن به تعریف مشخصات استیل ۳۱۶ می پردلزیم. گرید 316 درجه استاندارد حاوی مولیبدن است که از نظر اهمیت بعد از 304 در میان فولادهای زنگ نزن آستنیتی دوم است. مولیبدن نسبت به درجه 304 دارای 316 ویژگی بهتر مقاوم در برابر خوردگی است، به ویژه مقاومت بالاتر در برابر خوردگی حفره ای و شکافی در محیط های کلرید. ویژگی های شکل دهی و جوشکاری عالی دارد. برای کاربرد در زمینه های صنعتی، معماری و حمل و نقل به آسانی ترمز یا رول به قطعات مختلف تبدیل می شود. درجه 316 همچنین دارای ویژگی های جوشکاری برجسته است. هنگام جوشکاری مقاطع نازک نیازی به آنیل پس از جوش نیست.

جنس ورق

ورق استیل بگیر

ورق استیل بگیر همانگونه که از اسمش معلوم است دارای خواص مغناطیسی می باشد؛ به منظور جذب کردن آهنربا خواهد بود و غالبا در مقابل خوردگی و همچنین زنگ زدگی از مقاومت ضعیفی برخوردار خواهد بود. استیل های تولید شده با استانداردهای گرید ۴۰۰مانند استیل گرید ۴۳۰، ۴۱۰، ۴۲۰ با دارا بودن خواص بگیر است.

انواع ورق استیل بگیر

در این بخش از ورق استیل 403 چیست و چه کاربردی دارد؟ به انواع ورق استیل بگیر اشاره می کنیم. استیل بگیر به صورتی آلیاژ استیل است که تهیه شده از کروم، کربن و آهن و همچنین دیگر آلیاژها است.

این نوع استیل را می توان به دو دسته ۲۰۰ سری و ۳۰۰ سری تقسیم کرد. این مدل استیل ۳۰۰ حاوی ۸ درصد نیکل به گونه ای که استیل های بگیر سری ۲۰۰ دسته ای از آن، آلیاژ را با نیکل از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر از منگنز یا نیتروژن جانشین می کند.

انواع ورق فولاد بگیر و نگیر برحسب مدل استنلس استیل می توانند در یک خانواده جای بگیرند. استنلس استیل ها را در ۳ قسمت ورق استیل بگیر تقسیم می شوند؛

  • ورق های استیل بگیر زنگ نزن فریتیک مثل گرید ۴۳۰، ۴۳۹ و ۴۰۹ که مهمترین آنها ورق استیل ۴۳۰ است.
  • ورق های فولاد بگیر زنگ نزن مارتنزیتی مانند ۴۲۰، ۴۴۰ و ۴۱۰
  • ورق های استیل بگیر زنگ نزن دوتایی مثل ۲۲۵

ورق استیل نگیر

ورق استیل نگیر معمولا متضاد ورق استیل بگیر است. این فولاد آهنربا را جذب نمی کند و این یعنی با دارا نبودن خواص مغناطیسی است. از خاصیت اساسی و مهم استیل نگیر، دارای مقاومت بسیار در مقابل خوردگی و همچنین فولاد زنگ نزن هستند‌. فولاد های تولید شده با استانداردهای گرید ۳۰۰ مانند استیل ۳۲۱، ۳۰۴ و ۳۲۱ نظیر این مطالب به حساب می آید. در ساختار آلیاژی فولاد نگیر عناصری مانند نیکل و کروم وجود دارد که عامل اساسی در خواص زنگ نزن استیل است.این مدل از ورق استیل نگیر توسط ۱۲۰/۰کروم در آلیاژ که یک ورق فولاد قادر است آن را تعویض به یک استیل زنگ نزن کند. با زیاد شدن مقدار کروم ذکر شده در ورق استیل، خواص مغناطیسی آن را مختل ساخته و موجب ساخت ورقی به اسم ورق استیل نگیر خواهد شد.

خرید ورق استیل 403

در این مقاله ما سعی کردیم به مشخصات و نحوه تشخیص ورق استیل بپردازیم. این محصول در کل از کاربرد و ویژگی های زیادی برخوردار است. اگر شما هم مایل به خرید و کسب اطلاع از اخرین قیمت ورق استیل 403 هستید می توانید از فروشگاه سایت کلیدآهن اقدام کنید؛ زیرا نواسانات ارزی به ما این اجازه رو نمی دهند که قیمتی ثابت برای آن مشخص کنیم.

سوالات متداول

مهمترین ویژگی ورق استیل بگیر چیست؟

خاصیت مغناطیسی دارد.

مهم ترین کاربرد ورق های استیل 403 چیست؟

در صنایع ماشین آلات بسیار کاربرد دارند.

 

 

 

منبع : mmc-ltd.com