ورق استیل 420 چیست و چه کاربردی دارد؟ 


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استیل 420 چیست

ورق استیل ۴۲۰ چیست و چه کاربردی دارد؟ ورق استیل ۴۲۰ با اندازه کربن زیاد و همچنین کروم ۱۲ تا ۱۴ درصد است. مانند بعضی دیگر از فولاد ضد رنگ دیگر، ۴۲۰ را می توان از روش کارهای حرارتی سفت کرد. ورق استیل شکل پذیری بهتری در جنبه آنیل شده بروز می دهد و همینطور با دارا بودن مقاومت در برابر خوردگی مناسب بعد از پولیش شدن، سنگ زنی زمینی و سفت شدن بروز می دهد. این کلاس بیشترین سختی را در بین کلیه استنلس استیل ها با ۱۲ درصد کروم دارا است. سایت کلیدآهن به کاربرد و عملیات حرارتی و همینطور میلگرد اشاره خواهد کرد.

ورق استیل چیست؟

همانگونه که بیان شد ورق فولاد یکی از هزاران کالاهای ساخته شده است که از ویژگی های مختلفی برخوردار است که باعث شده، این فرآورده از مزایای مکانیکی مخصوص که نسبت با دیگر فراورده ها ساخته شده استیل ها برخوردار شود. این ویژگی در ورق های فولاد سببی جهت استفاده از این کالا در صنایع مختلف شده است، که می توان بیان کرد و این ویژگی در ورق های فولاد جهت سببی جهت استفاده از این کالا در صنایع مختلف شده است، که می توان بیان کرد یکی از پرمصرف ترین ها در این گروه است.  جنس ورق فولاد از یکی از چندین آلیاژ استیل حاصل می آید که فراوان ترین سطح آن از آهن است و ۱/۲ درصد آن تولید می شود. این ساختار در ساخت و تولید ورق فولاد  منجر شده است ویژگی های نادر و کارایی های متنوع داشته باشید که در ادامه سایت کلید آهن جهت شما شرح می دهیم.

میلگرد ورق  استیل ۴۲۰ چیست و چه کاربردی دارد؟

میلگرد استیل ۴۲۰ یا فولاد زنگ در استاندارد DIN به اسم استیل ۱.۴۰۲۱ معروف است. این مدل میلگرد از گروه استیل های آلیاژی استنلس استیل بوده که با خصوصیت x20cr13 در بین استیل ها خوانده می شود. استیل نسوز ۴۲۰ از عناصری مانند سیلیسیوم، کروم، فسفر، گوگرد و کربن تولید و مقدار کروم در این فولاد ۱۲ درصد بوده و از زیادترین مقدار سفتی برابر 50HRC برخوردار است. از این میلگرد در جاهایی که امکان اصطحکاک و همچنین سایش واقع شده، استفاده می شود. از حائز اهمیت ترین ویژگی های میلگرد فولاد ۴۲۰ می توان به قابل سفت کردن از روش کارهای حرارتی اشاره کرد.

عملیات حرارتی استنلس استیل

کارهای حرارتی فولاد غالبا بر حسب مدل استیل زنگ نزن و کارایی آنها انجام می شود. مسیرهای کارهای حرارتی از جمله آزادسازی بحران، سفت کاری و آنیل کردن، خواص انعطاف پذیری و مقاوم بودن در مقابل خوردگی فلز در تمام تولید اصلاح می شود.همچنین این کار ها سبب ساختار های سفت می شود که قدرت تحمل فشار های مکانیکی بسیار و سایش را دارند.کارهای حرارتی استیل های ضد زنگ دقیقاً در ضوابط پیش گیری شده انجام می شود کربوریزاسیون زدایی، کربوریزاسیون از سطح فلز پیشگیری می شود. از مراتبط اساسی در این این عملیات که جهت استیل انجام می شود، آنیل کردن است.

کاربرد ورق استیل ۴۲۰ چیست و چه کاربردی دارد؟

این استیل همینطور با اسم میلگرد استیل بگیر ۴۲۰ در بین فروشندگان معروف است و در طبقه استنلس استیل های مغناطیسی واقع می شود. در همه فولادهای گرید ۴۰۰ بوسیله آهنربا جذب می شوند و به این صورت به اسم بگیر معروف شده اند و جهت تعیین آنها از فولاد نگیر از آهنربا استفاده خواهد شد. ۴۲۰ یک نوع استیل ضد زنگ سفت شونده تا عمق که در کلیه ضوابط، مغناطیسی است.

مقاومت در برابر خوردگی این استیل نسبت به فولاد های ضدزنگ آستنیتی کمتر است، ولی خاصیت مکانیکی بسیاری دارد. از استیل زنگ نزن ۴۲۰ هنگامی که مقاومت، سختی، استحکام به سایش و مقاومت در مقابل خوردگی به شکل همزمان لازم باشد، استفاده می شود. در صنایع ریخته گری کشور میلگرد فولاد ۴۲۰ بوسیله دو طریق ریخته گری از سانتریفیوژ، ریخته گری ساده و ریخته گری از مرکز ساخته می شود. استیل ۴۲۰ در جنبه سفت کاری شده و زمانی که سطح صیقلی و پولیش خورده ای داشته باشد استحکام در مقابل خوردگی بسیاری دارد. همینطور در جنبه آنیل شده از قابلیت تغییر شکل مناسبی برخوردار است. مقاومت استیل های ضد زنگ مارتنزیتی مثل میلگرد فولاد ۴۲۰ در درجه دماهای بسیار کم می شود و در درجه دماهای پایین، شکل پذیری آنها کنترل شده و به بیان دیگر شکننده خواهند شد. 

کاربرد ورق استیل ۴۲۰

مشخصات ورق استیل ۳۰۴ 

ورق ضد زنگ ۳۰۴ که در استاندارد DIN آلمان با اسم استیل ۱.۴۳۰۱ شناخته شده است، از طبقه فولادهای آلیاژی استنلس استیل یا همان ضد زنگ بوده که با خصوصیات X5CrNi 18_10 نیز در بین استیل ها معروف است‌. همینطور این فولاد دارای خاصیت مغناطیسی با اسم ورق استیل نگیر ۳۰۴ در فروشگاه کلید آهن  و در بین فروشندگان استیل نام برده است.

خلاصه

در این مقاله ورق استیل ۴۲۰ چیست و چه کاربردی دارد؟ به انواع ورق و مشخصات و عملیات حرارتی این محصول پرداختم. این محصول از پرکاربرد ترین ورق استیل چه در دماهای بالا و چه در دماهای پایین و همچنین دارای ویژگی و خواص مناسبی است. شما می توانید پس از بررسی پروژه از سایت کلیدآهن با بهترین قیمت ورق استیل را خریداری کنید.

منبع : pennstainless.com