ورق استیل ضد سایش چیست؟


ورق استیل

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که صنعت با آن مواجه است و به دنبال حل آن است، داشتن اطلاعات عملی دقیق در مورد پدیده سایش است. در واقع سایش به پدیده لغزش یک ماده یا سطح بر روی سطح دیگر گفته می شود که در واقع یک کار مکانیکی است که باعث پراکنده شدن ذرات روی سطح و ایجاد ساییدگی های سطحی می شود. ورق های فولادی هاردوکس که از ورق فولادی ساینده ساخته شده اند در برابر سایش مقاومت بالایی دارند. هاردوکس 400 دارای حدود 0.3 تا 0.4 درصد کربن، 0.7 درصد سیلیکون، 1.6 درصد منگنز، 1.4 درصد کروم، 0.6 درصد مولیبدن، 1.5 درصد نیکل و مقدار کمی از عنصر است.  فسفر، گوگرد و بور. در هاردوکس 400 hb، عناصر c، cr، mo و ni بر اساس ضخامت متفاوت است.از دیگر ویژگی های ورق های ضد سایش (هاردوکس و برندهای مشابه) می توان به خواص ماشینکاری، فرم دهی و جوشکاری اشاره کرد.  ورق های فولادی هاردوکس در ضخامت های بالاتر از 5 میلی متر در دسترس هستند.  ورق های معادل هاردوکس مانند ورق های کریس ابرو با ضخامت کمتر و بیش از 5 میلی متر. ورق های فولادی هاردوکس با سختی 400، 450، 500 و 600 برینل از جمله آنهاست که با استفاده از هاردوکس 400، 450 و 500 در صنایع داخلی می باشد. سختی برینل یکی از سخت ترین معیارها برای تعیین سفتی مواد بر اساس مقاومت مواد در برابر تعبیه کروی فولاد یا کاربید تنگستن است. ورق فولادی هاردوکس 450 (هاردوکس 450) در برابر انقباض و سایش بسیار مقاوم است و همچنین ورق و سایر ورق های هاردوکس استاندارد عمر طولانی دارند ورق فولادی هاردوکس 450 قابلیت جوش و اتصال بالایی دارد.

در واقع اعداد هاردکس داکین تور (مانند هاردوکس 400، هاردوکس 500 و غیره) میزان سختی ورق ها را در برینل نشان می دهد.در این مقاله ورق استیل ضد سایش چیست؟ از سایت کلیدآهن به شناخت مواردی چون صفحه فولاد مقاوم در برابر سایش، ورق فولاد ar و ورق فولاد ar صنعتی می پردازیم.

صفحه فولادی مقاوم در برابر سایش

ورق فولادی مقاوم در برابر سایش (ar) یک فولاد آلیاژی با کربن بالا است که به طور خاص برای داشتن خواص سختی بیشتر از فولاد کم کربن طراحی شده است. سختی معمولاً به قیمت استحکام تمام می‌شود و فولاد مقاوم در برابر سایش را به یک ماده ایده‌آل برای شرایط سخت و با ساییدگی بالا تبدیل می‌کند و نه برای کاربردهای ساختاری. در ادامه مقاله ورق استیل ضد سایش چیست؟ از سایت کلید آهن با ما همراه باشید.

برخلاف بسیاری از فولادهای ساختاری، ar توسط هیچ کد یا مشخصات astm کنترل نمی شود و به ترکیب شیمیایی خاصی نیاز ندارد. در واقع، ترکیب فولاد ar از آسیاب به آسیاب متفاوت است.  در عوض، سختی اندازه گیری شده در واحدهای برینل  مهمترین عامل برای مهندسان در هنگام ارزیابی مواد ورق فولادی ar است.  در مورد صفحه فولادی مقاوم در برابر سایش بیشتر بدانید.

 مزایای فولاد ar چیست؟

فولاد leeco® ورق فولادی را در حجم های بزرگ و کوچک به طراحان و اپراتورهای کارخانه که به دنبال افزایش عمر مفید اجزای حیاتی و کاهش وزن هر واحدی هستند که در خدمت هستند، عرضه می کند.  مزایای استفاده از ورق فولادی مقاوم در برابر سایش در کاربردهایی که شامل ضربه و یا تماس لغزشی با مواد ساینده است بسیار زیاد است. در ادامه مقاله ورق استیل ضد سایش چیست؟ از سایت کلید آهن مطالب دیگر را بررسی می کنیم.

ورق ضد سایش

 ورق فولادی آر صنعتی

ورق فولادی مقاوم در برابر سایش معمولاً در انرژی، تولید صنعتی، زیرساخت و موارد دیگر استفاده می‌شود.  برنامه های کاربردی اضافی عبارتند از:

  •  معدن
  •  ساخت و ساز
  • جابجایی مواد

خلاصه

به دلیل گستره وسیعی از کاربردهای ورق فولادی مقاوم در برابر سایش  از اهداف تیراندازی گرفته تا سطل های تخلیه  مقدار زیادی ورق فولادی ar را در مراکز توزیع خود ذخیره می کند.  پیشنهادات ورق فولادی مقاوم در برابر سایش را مرور کنید و امروز یک قیمت بسازید.ورق فولادی مقاوم در برابر سایش بسیار بادوام و مقاوم در برابر سایش است و به خوبی در برابر خط و خش محافظت می کند.  این نوع فولاد در کاربردهای سخت به خوبی کار می کند و همچنین مقاومت در برابر ضربه را نیز ارائه می دهد.  ورق فولادی مقاوم در برابر سایش در نهایت به افزایش عمر برنامه های شما و کاهش هزینه های شما در دراز مدت کمک می کند.در این مقاله ورق استیل ضد سایش چیست؟ از سایت کلیدآهن به شناخت مواردی چون صفحه فولاد مقاوم در برابر سایش، ورق فولاد ar و ورق فولاد ar صنعتی اشاره کردیم.

منبع : foladtaj.com

تماس بگیرید

محصولات