تسمه توری چیست و چه کاربردی دارد؟ 


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تسمه توری چیست

تسمه توری چیست و چه کاربردی دارد؟ بطور نهایی تسمه توری را از ورق استنلس استیل تولید می کنند. این اجزاء خیلی مختلف هستند و قادرند در طرح های متنوع و کلیه صنایع استفاده می شود. به این دلیل که ورق استیل را توسط سیستمی به نام اسلیتر در سطح مقطع برابر برش می دهند. تسمه های تولیدی قادرند از جنس های متنوعی نظیر ورق آلومینیوم، فولاد، پلاستیک و استیل و… است. در این بخش از سایت کلیدآهن  به قیمت تسمه استنلس استیل و تحقیق در مورد این محصول ما را همراهی کنید‌.‌

نام دیگر تسمه چیست و بر چه اساسی شناخته می شود؟

معمولا تسمه استیل را از ورق تشکیل می دهند و به این شکل که ضخامت یا ورق کم را در مقاطع مساوی برش خواهند داد و در آن ضخامت با عرض اختلاف بسیاری دارد. تسمه ها را از جنس های متنوعی نظیر نخ، استیل، آلومینیوم و پلاستیک و… ساخته می شوند. تسمه به برشهای مساوی از اقسام ورق می گویند. تسمه آهنی چیست؟ تسمه آهنی نیز مدلی از تسمه است که از استیل کم کربن تولید می شود. این فرآورده  نسبت به محصولات دیگر مانند تسمه های طنایی با دارا بودن تحمل بار و مقاومت زیاد می باشد.

کاربرد فلزی  تسمه توری چیست و چه کاربردی دارد؟

تسمه فلزی مقطعی است که دارای ضخامت پایین و عرض آن در مقایسه با ضخامتش بسیار زیاد است. تسمه فلزی کارایی های وسیعی دارا است و از آن در طراحی لوازم بیشتری بهره مند می شوند.  یکی از پرمصرف ترین جایی که از تسمه فولادی استفاده خواهند کرد، کمربندهایی می باشند که کپسول هایی مثل کپسول آتش نشانی را به دیوار وصل کرده است. همینطور جهت حفظ لوله های ساختمانی استفاده می شود.همینطور در اقسام پنجره و نرده و همچنین تجهیزات کشاورزی و… امکان دارد از تسمه فلزی استفاده می شود. بهترین طریق ساخت تسمه فلزی برش دادن روی ورق فلزی و ساخت آن می باشد. به همین سبب هزینه تسمه فلزی وابستگی زیادی به ورق سیاه در صنایع دارد. تسمه ها بطور کلی دارای کارایی مختلفی هستند، اما فراوان ترین کاربرد آنها در محکم کاری و بستن اشیا می باشد. ما در این مقاله از سایت کلید آهن قصد داریم به تحقیق در مورد تسمه فلزی برای شما شرح دهیم.  

تحقیق در مورد تسمه توری چیست و چه کاربردی دارد؟

کارایی تسمه های فلزی کمی  پیچیده است  و این پیچیدگی در اطراف کانال های فولادی متصل به تیرهای بتن مسلح معمولی  در افزایش ظرفیت خمشی تیرها آزمایش می شود. برای این منظور، تسمه معمولی به ابعاد 160 میلی متر در 240 میلی متر در 2100 میلی متر برای شکست در خمش ساخته شده است. محل و تعداد تسمه ها به عنوان متغیر اصلی در نظر گرفته می شود.

مشخص شده است که استفاده از  تسمه می تواند ظرفیت باربری را بین 29 تا 63 درصد افزایش دهد. عوامل تعیین کننده بر افزایش، محل قرارگیری تسمه ها (در پایین یا طرفین)، شکل فلنج و لبه های تار (مربع یا گرد) و تراز فلنج ها (عمودی یا شیب دار) است.

کاربرد تسمه چیست؟

تسمه حلقه‌ای از مواد منعطف است که برای اتصال مکانیکی دو یا چند شفت چرخان و اغلب موازی استفاده می‌شود. تسمه‌ها ممکن است به‌عنوان منبع حرکت، برای انتقال کارآمد نیرو یا ردیابی حرکت نسبی استفاده شوند. تسمه‌ها روی قرقره‌ها حلقه می‌شوند و ممکن است بین قرقره‌ها پیچ و تاب داشته باشند و نیازی نیست شفت‌ها موازی باشند.

در یک سیستم دو قرقره ای، تسمه می تواند قرقره ها را به طور معمول در یک جهت حرکت دهد (همانطور اگر روی شفت های موازی باشد)، یا ممکن است تسمه متقاطع شود، به طوری که جهت شفت محرک معکوس شود (جهت مخالف ). اگر روی شفت های موازی باشد. درایو تسمه همچنین می تواند برای تغییر سرعت چرخش، به بالا یا پایین، با استفاده از قرقره هایی با اندازه های مختلف استفاده شود.به عنوان منبع حرکت، تسمه نقاله یکی از کاربردهایی است که در آن تسمه برای حمل مداوم بار بین دو نقطه تنظیم شده است.

تسمه چیست فناوری هشتم 

تسمه ها ارزان ترین ابزار برای انتقال نیرو بین شفت هایی هستند که ممکن است به صورت محوری تراز نباشند. انتقال نیرو توسط تسمه ها و قرقره های عمدی طراحی شده انجام می شود. انواع نیازهای انتقال قدرت که می تواند توسط یک سیستم انتقال تسمه محرک برآورده شود، متعدد است و این منجر به تغییرات زیادی در موضوع شده است. درایوهای تسمه نرم و با صدای کمی کار می کنند و در هنگام تغییر نیرو و توان مورد نیاز، جذب ضربه را برای موتورها، بارها و یاتاقان ها فراهم می کنند. یک عیب درایوهای تسمه این است که قدرت کمتری نسبت به چرخ دنده ها یا درایوهای زنجیره ای منتقل می کنند. با این حال، پیشرفت‌ها در مهندسی تسمه امکان استفاده از تسمه‌ها را در سیستم‌هایی فراهم می‌کند که قبلاً فقط درایوهای زنجیره‌ای یا چرخ دنده‌ها را مجاز می‌دانستند.قدرت انتقال یافته بین تسمه و قرقره به صورت حاصل ضرب اختلاف کشش و سرعت تسمه بیان می شود.

سخن نهایی

در این مقاله تسمه توری چیست و چه کاربردی دارد؟ ما به انواع تسمه ها و همچنین با نحو کاربردی آنها که در اکثر وسایل این تسمه ها بکار می روند و قدرت تحمل زیادی دارند. جهت اطلاعات از قیمت تسمه استنلس استیل به سایت کلیدآهن مراجعه کنید‌.

منبع : accurateindustrial.com