آنالیز استیل 430


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

استیل 430

تفاوت استیل 420 و 430 چیست؟

هنگامی که در ابتدا به انواع مختلف فولاد نگاه می کنیم، ممکن است گیج کننده باشد، زیرا همه آنها ساختار نامگذاری متفاوتی دارند. برخی دارای نام های 4 شماره ای، برخی دارای 3، برخی دیگر دارای شناسه های منحصر به فرد هستند و این به دلیل شاخص های نامگذاری مختلف است که توسط موسسه آهن ایجاد شده است.در این مقاله آنالیز ورق استنلس استیل 430 از فروشگاه آنلاین کلید آهن به مواردی مانند تفاوت استیل 420 و 430، فولاد ضد زنگ 430 چیست؟، استیل مغناطیسی و فولاد فریتی شرح می دهیم.

آنالیز استیل 430 

این مؤسسات بر اساس عناصر آلیاژی، کاربردها یا حتی کاربردهای خاص، نام‌های متفاوتی برای آلیاژهای فولادی داده‌اند، اما آنها اغلب در فولادهای با عیار مشابه سازگار هستند. فولادهای زنگ نزن دارای نام های 3 رقمی هستند که رقم اول نشان دهنده نوع عناصر آلیاژی موجود در فولاد است. در مورد فولاد 430، “4” به معنای فولادی است که عمدتاً از کروم در ترکیب خود استفاده می کند.

جدول خواص مکانیکی استیل 430

سختی(Rb) ازدیاد طول (درصد) استحکام تسلیم(MPa) استحکام کششی(MPa)
85 22 310 483

جدول ترکیب شیمیایی استیل 430

Fe Cr(%) S(max%) P(max%) Si(max%) Mn(max%) C(%)
balance 16 0.03 0.04 1 1 0.12

تفاوت استیل 420 و 430

درجات مختلفی از فولاد ضد زنگ در بازار موجود است. اگرچه همه آنها زیر یک سقف پوشیده شده اند، اما هر نوع فولاد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.در مقاله آنالیز استیل ۴۳۰ از سایت کلید آهن دو گرید محبوب فولادی داریم. که باید بدانید فولاد ضد زنگ 420 و فولاد ضد زنگ 430 هستند.هر دو فولاد ضد زنگ 420 و فولاد ضد زنگ 43 آلیاژهای آهن هستند که برای جلب توجه شما رقابت می کنند. بنابراین، تفاوت بین این دو چیست؟

فولاد ضد زنگ درجه 420 نوعی از فولاد ضد زنگ است که دارای محتوای کربن بالا و محتوای کروم کم است. کروم موجود در این فولاد ضد زنگ می تواند تا 12 درصد کم باشد.درست مانند سایر گریدهای فولاد، فولاد ضد زنگ درجه 420 نیز می تواند از طریق روش های مختلفی مانند عملیات حرارتی سخت شود. انجام این کار به این فولاد ضد زنگ برای کاربردهای سخت کمک می کند.فولاد ضد زنگ درجه 420 دارای خاصیت مقاومت در برابر خوردگی عالی است به خصوص زمانی که از طریق پرداخت به خوبی پوشش داده شود. همچنین در حالت آنیل شده خود یک فلز انعطاف پذیر است.فولاد ضد زنگ درجه 420 معمولاً با فولادهای مارتنزیتی مقایسه می شود زیرا آنها دارای خواص متعددی هستند.

فولاد ضد زنگ 430 چیست؟

فولاد ضد زنگ 420 فولادی سخت نشده است که حاوی مقدار زیادی عنصر کروم است. این نوع فولاد متعلق به فریت فولاد است که به دلیل شکل پذیری بالا و مقاومت در برابر خوردگی شناخته شده است.توانایی این فولاد ضد زنگ در مقاومت در برابر مواد شیمیایی، آن را برای کاربردهای حساس مختلف که در آن مواد شیمیایی دخیل هستند، ایده آل می کند. همچنین در برابر برخی اسیدها مانند اسید نیتریک مقاوم است.گرید 430 معمولاً به صورت میله ای فروخته می شود و شباهت هایی با گرید 434 دارد. وجود مولیبدن در این فولاد باعث افزایش خاصیت مقاومت در برابر خوردگی این فلز می شود. در مقاله تفاوت استیل 420 و 430 از کاتالوگ کلید آهن به شناخت استیل مغناطیسی پی می بریم.

استیل مغناطیسی

اما بازگشت به مغناطیس در مورد فولاد، مغناطیسی بودن یا نبودن آن به ریزساختار فولاد بستگی دارد. فولادهای ضدزنگ پایه دارای ساختاری هستند که به آن ساختار “فریتی” می گویند، که آنها را قادر می سازد مغناطیسی باشند. محتوای کروم را به خاطر دارید؟ این افزودن کروم است که منجر به ساختار فریتی می شود. این، به علاوه افزودن کربن، فولاد را سخت می کند و آن را به عنوان یک فولاد مارتنزیتی واجد شرایط می کند. چاقوهای فولادی ضد زنگ معمولاً مارتنزیتی هستند.فولاد مارتنزیتی با رایج ترین فولادهای زنگ نزن متفاوت است که به آنها آستنیتی می گویند. در فولاد آستنیتی درصد کمتری از کروم وجود دارد و نیکل نیز وجود دارد. از نظر مغناطیس، افزودن نیکل است که فولاد را غیر مغناطیسی می کند.

فولاد فریتی

فولاد فریتی

فولاد ضد زنگ فریتی در مقاله تفاوت استیل 420 و 430 از سایت کلید آهن یکی از پنج خانواده فولاد ضد زنگ را تشکیل می‌دهد، چهار خانواده دیگر آستنیتی، مارتنزیتی، فولادهای زنگ نزن دوبلکس و سخت‌شده در اثر بارش هستند.

فولادهای فریتی استاندارد حاوی 10.5 تا 27 درصد کروم و بدون نیکل هستند. به دلیل محتوای کربن پایین (کمتر از 0.2 درصد)، آنها با عملیات حرارتی سخت نمی شوند و کاربردهای ضد خوردگی کمتری دارند، مانند تزئینات معماری و خودکار. فولادهای مارتنزیتی معمولا حاوی ۱۱.۵ هستند.فولاد فریتی نوعی از آلیاژ فولاد ضد زنگ است که حاوی بیش از 12 درصد کروم است و از دو نظر مهم با سایر انواع فولاد ضد زنگ متفاوت است: ترکیب شیمیایی و ساختار دانه مولکولی آن است.

خلاصه

فولاد 430 متعلق به گروه فولادهای فریتی است، به این معنی که ساختار مولکولی خاصی دارد که از فولادهای دیگر منحصر به فرد است. این مغناطیسی است و دارای چگالی 7.8 گرم بر سانتی متر مکعب (0.282 پوند بر اینچ) است. به طور اسمی، ترکیب عناصر موجود در فولاد 430 بر حسب درصد عبارت است.در این مقاله آنالیز ورق استیل 430 از سایت کلیدآهن به مواردی مانند تفاوت استیل 420 و 430، فولاد ضد زنگ 430 چیست؟، استیل مغناطیسی و فولاد فریتی صحبت کردیم.

سوالات متداول

فولاد فریتی چیست؟

فولادهای فریتی استاندارد حاوی 10.5 تا 27 درصد کروم و بدون نیکل هستند.

مهم ترین تفاوت استیل 420 و 430 چیست؟

مقاومت ورق استیل 430 بسیار بیشتر و بالاتر از ورق استیل 420 می باشد.

منبع : askzn.co.za