لوله مانیسمان رده 20 چیست؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله مانیسمان رده 20 چیست؟

این مقاله از وب سایت کلیدآهن به بررسی موضوع لوله مانیسمان رده 20 چیست، اختصاص دارد. لوله های مانیسمان دارای رده بندی های مختلفی هستند که هر کدام با توجه به نیاز مشتری و محل به کارگیری آن، انتخاب می گردند. برخی از این گریدها از میزان کارایی بالاتری برخوردار اند و این وضوع بر روی قیمت این نوع لوله ها نیز بی تاثیر نیست.

به دلیل اهمیت لوله های مانیسمان و رده های مختلف آن در این مقاله قصد داریم تا در مورد این که گریدهای مختلف این لوله به خصوص این که لوله مانیسمان رده 40 چیست، صحبت کنیم. علاوه بر این به بررسی قیمت لوله های استیل نظیر قیمت لوله مانیسمان رده 20 و قیمت لوله مانیسمان رده 40 نیز می پردازیم و به شما در مورد مشخصات فنی این لوله ها از جمله ضخامت لوله رده 40 و رده 20، نکاتی را ارائه می دهیم.

 

لوله مانیسمان رده 20 چیست؟

لوله مانیسمان رده 20 نوعی از لوله مانیسمان است که ضخامت ان در برابر رده های بالاتر این لوله پایین تر است و به طبع، وزن کمتری را نیز به خود اختصاص داده است. با این وجود می توان از لوله مانیسمان رده 20 برای استفاده در صنایع و جاهایی که به وزن کم لوله و ضخامت لوله پایین آن نیاز است، آن را به کار گرفت.

بیشترین مورد کاربرد این لوله برای لوله کشی گاز ساختمان ها است و به خصوص در مواردی که این لوله کشی به صورت توکار انجام می شود. دلیل این امر مقاوم بودن این نوع لوله است و می توان از عدم آسیب پذیری آن ها در صورت بروز حوادثی نظیر نشست سازه و زلزله مطمئن بود.

 

وزن لوله ماینسمان رده 20

در حین مطالعه مقاله لوله مانیسمان رده 20 چیست باید در مورد وزن و طریقه محاسبه آن برای این محصول نیز اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید. چرا که پیش از این گفتیم لوله مانیسمان رده 20 از سایر لوله ها نظیر لوله مانیسمان رده 40 و 80 و … وزن و ضخامت پایین تری دارد.

برای محاسبه این وزن از فرمول زیر استفاده می گردد:

قطرخارجی لوله (میلی متر) *۱۴۷*ضخامت لوله (میلی متر) تقسیم بر ۱۰۰۰= وزن شاخه ۶ متری

لوله مانیسمان رده 20 چیست؟

 

کاربرد لوله مانیسمان رده 20 چیست؟

در بخش های ابتدایی از همین مقاله گریزی کوتاه به برخی از کاربردهای لوله مانیسمان رده 20 زدیم. در این بخش به شکل اختصاصی در مورد کاربردهای این لوله بحث خواهیم کرد.

لوله مانیسمان رده 20 به طور کلی در موارد زیر قابل استفاده است:

  • صنایع پتروشیمی و انتقال سیالاتی نظیر نفت و همچنین انتقال گاز
  • صنایع کشتی سازی
  • صنعت جک سازی
  • صنایع هیدرولیک
  • در انتقال آب و فاضلاب

لوله های مانیسمان رده 20 عموما برای مواردی مناسب اند که احتمال بروز حوادثی نظیر زلزله و آتش سوزی بسیار زیاد است. این لوله ها از مقاومت بالایی در برابر حرارت و زنگ زدگی برخوردار اند تا جایی که می توان با خیال راحت از آن ها برای لوله کشی منازل به شکل توکار، بهره برد.

جدول مشخصات لوله های مانیسمان رده 20

در زیر جدولی ارائه شده است که شما با مشاهده آن بتوانید به طور جامع از مشخصات فنی رده 20 لوله مانیسمان، کسب اطلاع کنید. در این جدول سایز لوله بر حسب اینچ و ضخامت آن بر حسب میلی متر تعیین گردیده است:

قیمت سایز (IN) ضخامت (mm) نام
تماس بگیرید 1 2.5 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 11.4 2.8 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 21.2 3.2 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 3 3.5 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 5 4.5 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 8 6.35 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 16 7.92 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 10 9.27 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 10 6.75 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 12 6.35 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 1.2 2.5 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 1.2 2.5 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 3.4 2.5 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 11.2 2.8 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 2 2.8 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 4 4 لوله مانیسمان رده 20
تماس بگیرید 6 5 لوله مانیسمان رده 20

 

قیمت لوله مانیسمان رده 20

در این مقاله در مورد این که لوله مانیسمان رده 20 چیست صحبت کردیم و دانستیم که این لوله دارای چه مشخصات و موارد کاربردی است. در این بخش نیز می خواهیم در مورد قیمت انواع لوله مانیسمان و به خصوص همین رده صحبت کنیم و بگوییم که چه عواملی بر آن تاثیر گذار هستند.

کاربرد لوله، رده و متراژ آن، این که لوله با چه روش تولید شده و حتی نحوه حمل و نقل لوله در تعیین قیمت آن موثر می باشد. برای استعلام قیمت روز لوله استیل نوع مانیسمان رده 20 می توانید به وب سایت کلیدآهن مراجعه نمایید.

منبع: steelpipesfactory.com – metalsdepot.com