لوله مانیسمان رده 80 چیست؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله مانیسمان رده 80 چیست؟

لوله مانیسمان رده 80 چیست: یکی از انواع لوله هایی که امروزه در بسیاری از موارد کارگشا بوده و باعث شده تا نیاز صاحبان پروژه به سرعت رفع گردد، لوله مانیسمان رده 80 است. این نوع لوله در صنایع کاربردهای فراوانی دارد و به عنوان یکی از سه رده لوله پرکاربرد در میان رده های مختلف لوله مانیسمان شناخته می شود.

لوله مانیسمان جزو لوله های بدون درز است یعنی در بدنه آن جای هیچ گونه محل اتصالی دیده نمی شود. در ادامه مقاله حاضر از وب سایت کلیدآهن، با ما همراه باشید تا رده 80 این لوله را بررسی کنیم و در خصوص ضخامت لوله رده 80، قیمت لوله مانیسمان رده 80 و این که منظور از رده لوله مانیسمان چیست، مطالبی را بیان کنیم.

 

لوله مانیسمان رده 80 چیست؟

لوله های مانیسمان مطابق با جدول استاندارد خود رده بندی شده اند تا در مواقع لزوم بنا به مشخصات فنی هر کدام، از آن ها استفاده گردد. رده های 20، 40، 80، 60، 120، 160 و… در این رده بندی ایجاد شده اند که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارا می باشد.

قیمت لوله مانیسمان رده 80 کمی بیشتر از رده های پایین تر این نوع لوله است. دلیل آن بالاتر بودن میزان ضخامت لوله رده 80 از سایر رده های پایین تر از خود است. هر چه ضخامت یک لوله بالاتر باشد، به طبع آن میزان وزن و در نتیجه قیمت و حتی هزینه حمل و نقل لوله نیز افزایش می یابد.

 

ضخامت لوله رده 80

در بخش از مقاله لوله مانیسمان رده 80 چیست، توضیحاتی در مورد ضخامت این لوله ارائه گردید. در صورتی که قطر و همچنین ضخامت این لوله در دسترس باشد و یا وزن آن را بدانید می توانید سایر فاکتورها را با استفاده از فرمول زیر برای این رده از لوله ها به دست آورید.

قطر خارجی لوله (میلی متر) *۱۴۷*ضخامت لوله (میلی متر) تقسیم بر ۱۰۰۰= وزن شاخه‌ی ۶ متری

فرمول بالا برای زمانی استفاده می شود که طول لوله 6 متر باشد. این نکته را باید بدانید که وزن لوله مانیسمان تقریبا در بازه 10 تا 792 کیلوگرم واقع می گردد. این وزن به شل مستقیم بر تعیین قیمت لوله نیز موثر است.

 

تولید لوله مانیسمان رده 80

در حین توضیح این که لوله مانیسمان رده 80 چیست باید بدانید که این لوله چگونه تولید می گردد. در مرحله ابتدایی تولید، شمش استوانه ای شکل فولادی به میزان زیادی حرارت می بیند. پس از آن بدنه لوله تولید می گردد به این صورت که مواد از داخل لوله بیرون کشیده شده و بدنه آن ایجاد می شود.

انجام مرحله بعد به دستگاه ها و غلتک هایی نیاز دارد. لوله باید از میان این غلتک ها عبور کند و این کار تا زمانی که قطر بدنه لوله کاهش می یابد، باید بی وقفه انجام شود.

لوله اهی مانیسمان رده 80 مانند سایر رده ها از سایز 1.2 اینچ تا 24 اینچ تولید می شوند. این لوله ها به صورت بدون درز و از سایز 28 اینچ به بعد به شکل درز مستقیم به بازار عرضه می گردند. استاندارد ASME B 36.10 برای تولید این لوله در نظر گرفته شده و از آن پیروی می گردد.

لوله مانیسمان رده 80 چیست؟

ویژگی ها و کاربردهای لوله مانیسمان رده 80

حال که دانستید لوله مانیسمان رده 80 چیست و چگونه تولید میشو به شما می گوییم که این نوع لوله دارای چه ویژگی هایی است. با مطالعه این بخش نیز خواهید دانست که لوله مذکور در چه جاهایی به کار می رود و بنا بر ویژگی های خود چه کاربردهایی دارد.

  • لوله مانیسمان رده 80 استحکام بیشتری دارد

دلیل برخورداری این لوله از استحکام بالا، داشتن قطر و ضخامت و در نتیجه آن ها برخورداری از وزن بالاتر است.

  • لوله مانیسمان توانایی به کارگیری در محیط هایی که در آن ها فشار و دمای بالای حاکم است دارند. با وجود شباهت های این لوله با لوله مانیسمان رده 40، از لوله مانیسمان رده 80 بنا بر این ویژگی، در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز استفاده بیشتری می شود.
  • لوله مانیسمان مناسب استفاده در پروژه هایی است که در فضای آزاد و رو باز واقع شده اند.
  • از لوله مانیسمان رده 80 در ساخت مبدل های حرارتی و خطوط فشار قوی و همچنین نیروگاه ها نیز استفاده می گردد.

 

خرید لوله مانیسمان رده 80

در این مقاله از وب سایت کلیدآهن تلاش شد تا بگوییم منظور از لوله مانیسمان رده 80 چیست و چگونه می توان آن را تولید کرد. همچنین ویژگی ها و کاربردهای این لوله را نیز شرح دادیم.

قیمت لوله مانیسمان رده 80 همان طور که قبلا هم اشاره شد، به دلیل بالاتر بودن ضخامت و وزن، بیشتر از رده های پایین تر است. اگر قصد استعلام قیمت و خرید لوله مانیسمان رده 80 را دارید، همین حالا می توانید با کارشناسان ما به شکل آنلاین و تلفنی ارتباط بگیرید.