ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد؟

ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد؟ زمانی که شما برای خرید انواع لوازم آشپزخانه به یک فروشگاه مراجعه می کنید, احتمالا نام پیوتر به گوش تان می خورد. پیوتر در قالب ورق به بازار عرضه می گردد تا برای ساخت انواع محصولات به خصوص وسایل و ملزومات آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرد.

حال این که پیوتر چیست و ظورف پیوتر اصل کدام اند و همچنین این سوال که قیمت پیوتر در چه رنجی است، در ین مقاله از وب سایت کلید آهن به طور بررسی خواهد شد. پس با ما همراه باشید.

 

ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد؟

به ورق پیوتر، مسوار نیز می گویند. این ورق از دو فلز مس و قلع تولید شده و این ترکیب به این صورت است که حدود 85 تا 99 درصد آن را فلز قلع تشکیل داده.

ورق پیوتر دارای ویژگی هایی است که استفاده از آن ها برای ساخت بهترین وسایل تزئینی و لوازم مورد استفاده در آشپزخانه ها را میسر می کند. با وجود دصد کمتر مس در این ورق، رنگ آن بسیار به مس نزدیک است. البته در بعضی از پیوترها که دارای کیفیت پایین تری هستند، مقدار قابل توجهی سرب به کار می رود. این عنصر علاوه بر این که مقاومت و کیفیت ورق را بالا می برد، موجب می شود که رنگ ورق پیوتر به آبی متمایل گردد.

این ورق دارای خاصیت چکش خواری مناسبی است و همین امر سبب شده تا بتوان انواع ظروف را با استفاده از آن، تولید نمود. در ادامه به معرفی سایر مزایای این محصول خواهیم پرداخت.

 

کاربردهای مسوار یا ورق پیوتر

در ادامه مقاله ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد، در خدمت شما هستیم  تا در مورد موارد استفاده و نحوه به کارگیری این ورق صحبت کنیم. آن چه در ادامه آمده برخی از موارد کاربرد این محصول به شمار می آید:

 • ساخت انواع لوله
 • ساخت ظروف پذیرایی و ملزومات آشپزخانه
 • ساخت چوب لباسی
 • ساخت انواع آویزها
 • تولید لوازم تزئینی و مجسمه
 • ساخت کشتی
 • جهت لوله کشی و انتقال نفت و گاز

 

لوله های مسوار یا پیوتر

با توجه به این که در بخش از این مقاله در مورد یکی از کاربردهای ورق پیوتر یعنی استفاده جهت ساخت لوله صحبت شد، لازم است تا در مورد ویژگی های این نوع لوله مواردی را بیان نماییم:

لوله های تولید شده از ورق پیوتر داراب سایزهای مختلفی هستند. این سایز می تواند از 4.76 تا 16 میلی متر برای قطر متفاوت باشد.

البته این لوله ها بنا بر سفارش و با توجه به نظر او می توانند به شکل یک رو مسوار یا دو رو مسوار عرضه شوند.

این محصولات از نظر ضخامت نیز در بازه 0.6 میلی متر تا 1.2 میلی متر قرار می گیرند.

ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای ورق پیوتر چیست؟

در بخش از این مقاله تا حدودی دانستید که ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد. اما همان طور که در بالا نیز اشاره شد، این ورق دارای ویژگی ها و خواص مهمی است که در این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد. این مزایا و ویژگی های مثبت عبارت اند از:

 • برخورداری از استحکام و داوم بالا
 • مقاوم بودن پیوتر در مقابل دماهای بسیار بالا یا دماهای بسیار پایین
 • درخشان بودن ورق پیوتر
 • مقاوم بودن ورق پیوتر در برابر خورده شدن و فرسایش
 • مقوام بودن در مقابل سایش
 • انعطاف پذیری مناسب
 • چکش خوار بودن

 

قیمت ورق پیوتر

ورق پیوتر اگر در قالب ظروف به فروش برسد، معمولا قیمتی هم ردیف با سایر جنس های دارد. همچنین اگر این ورق به شکل وسایل تزئینی در آمده باشد نیز تفاوت قیمت چشم گیری ندارد.

به هر حال هر نوع از ظروف دارای ارزش خاص خود بوده و برای تولید آن ها، مواد اولیه و زمان صرف شده است. شما می تواندی استعلام قیمت این محصول را از فروضشگاه های مجاز انجام داده و با هم مقایسه کنید.

 

خرید پیوتر

خرید این محصول در حال حاضر از فروشگاه های مجاز و وب سایت های معتبر قابل انجام است. ضمن این که ظروف پیوتر اصل را نیز می توانید در بسیاری از این مراکز بیابید. در هنگام خرید این ظورف حتما به رنگ ن ها توجه داشته باشید. چرا که ظروف پیوتر روشن تر از ظروف مسی اند و با گذشت زمان تغییر رنگ نمی دهند.

در این مقاله به شما گفتیم که ورق پیوتر چیست و چه کاربردی دارد. در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام می توانید به کارشناسان وب سایت کلید آهن مراجعه نموده و درخواست راهنمایی داشته باشید.