میلگرد چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

میلگرد چیست و چه کاربردی دارد؟

تحقیق درباره میلگرد استیل موجبات آشنایی شما با این محصول را فراهم می کند. این که میلگرد چیست و چه کاربردی دارد، گروه میلگرد چیست، اساس شناسایی میلگرد چیست و سوالاتی از این دست، باید پاسخ داده شوند تا شما بتوانید درک بهتری از کاربردها و دلایل به کارگیری این محصول داشته باشید.

اهمیت کاربرد انواع میلگرد در ساختمان بر کسی پوشیده نیست. امروز استفاده از این محصول در ساخت سازه های مختلف بسیار متداول است تا جایی که نبود آن ها مشکلات جدی ای را برای سازه به وجود خواهد آورد. تاثیر این محصول بر استحکام و حفظ ایمنی سازه غیر قابل انکار است. با مطالعه این مقاله وب سایت کلیدآهن با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد میلگردها به دست آورید.

میلگرد چیست و چه کاربردی دارد؟

به کارگیری میلگرد باعث شد تا به تدریج این محصول جایگزین بتن، سنگ و آجر که در گذشته شاکله اصلی یک سازه بوده اند، شود. هر کدام از انواع میلگرد در جای خاص خود به کار می روند و نیازی را رفع می کنند که رسیدگی به این نیازها بدون استفاده از میلگرد، هزینه بر و دارای ریسک بالایی است. چرا که نباید از تاثیر میلگرد بر ایمنی سازه و افزایش استحکام آن غافل بود.

همه ساله تولید انبوه انواع میلگردها از جمله آجدار و شاخه ای با هدف به کارگیری در صنایع مختلف و نه تنها صنعت ساخت و ساز، انجام می شود. به عنوان نمونه صنایع خودروسازی، ساخت فنر، ساخت الکترود و … نیاز به استفاده از میلگرد کلاف دارند. نوع شاخه ای میلگردها نیز بعد از خریداری به شکل های مختلفی درآمده و سپس مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا انواع میلگرد را به شما معرفی کنیم.

انواع میلگردها کدام اند؟

شما باید بدانید که میلگرد چیست و انواع آن کدام اند. در مورد ماهیت این محصول که در بخش های ابتدایی مقاله میلگرد چیست و چه کاربردی دارد، کم و بیش صحبت شد. در این بخش در مورد تنوع انواع آن صحبت خواهیم کرد.

 • میلگرد ساده یا A1

این میلگرد در طول های ۶ تا ۵۰ متر تولید می شود و به جز ساختمان ها، برای ساخت درز انقباض خیابان ها و فرودگاه ها به منظور جلوگیری از جمع شدن و ترک خوردن بتن نیز کارایی دارد. بدنه این نوع میلگرد صاف است و به راحتی خم شده و برش داده می شوند.

 • میلگرد آجدار مارپیچ یا A2
 • میلگرد آجدار جناغی یا A3
 • میلگرد آجدار مرکب یا A4

این میلگردها تفاوت های چشم گیری در ظاهر خود دارند. اما تفاوت میلگردها تنها مربوط به ظاهر آن ها نیست بلکه ترکیبات شیمیایی به کار رفته برای ساخت آن ها نیز دلیلی بر بروز این تفاوت می باشد.

دانستن این نکته ضروری است که در لیست بالا از گرید A1 که به A4 می آییم، مقدار کربن در ترکیبات میلگرد بالاتر رفته و سختی این محصول رفته رفته بالاتر می رود.

میلگرد های آجدار

این نوع میلگرد ها در طول ۶ تا ۵۰ متر تولید شده و در بدنه خود دارای شیارهایی می باشند. از این رو مشکلاتی که میلگردهای ساده به دلیل داشتن بدنه صاف و صیقلی دارند، را ندارد. این میلگردها خمش، برش و تغییر شکل داده می شوند اما به سادگی امکان پذیر نیست. این به معنای مقاومت بالای میگلرد آجدار است.

میلگرد چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد میلگرد چیست؟

در ادامه مقاله میلگرد چیست و چه کاربردی دارد، نیاز است تا در مورد کاربردهای این محصول نیز مواردی را مطرح کنیم.

در بخش های قبل به کاربرد میلگرد در ساخت ساختمان ها پرداختیم و گفتیم که این محصول تا حد زیادی امنیت یک سازه را فراهم می کند. اما همان طور که اشاره شد، این محصول تنها برای استفاده در این صنعت به کار نمی رود. بلکه صنایع دیگری نیز از آن استفاده می کنند.

اما در همان صنعت ساخت و ساز به مشخصه وزن سازه توجه ویژه ای باید داشت. به عبارت دیگر وزن سازه می تواند تعیین کننده نوع و تعداد میلگرر به کار رفته در آن سازه باشد. در این راستا باید جدول وزن میلگرد را مورد توجه داد و میلگرد مناسب را بر این اساس انتخاب نمود.

به طور کل میلگرد بیشتر در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • صنعت ساختمان سازی
 • صنعت خودروسازی
 • ساخت فنر
 • ساخت سیم خاردار
 • ساخت سیم بکسل
 • ساخت توری فلزی
 • تولید زنجیر
 • ساخت الکترود و …

خرید انواع میلگردها

با توجه به عنوان مقاله یعنی میلگرد استیل چیست و چه کاربردی دارد، تلاش شد تا کاربرد انواع میلگرد در ساختمان و این که ماهیت میلگرد چیست و انواع آن کدام اند را برای شما توضیح دهیم.

آن چه که نیاز است در زمان خرید میلگرد به آن توجه کنید، تناسب نوع میلگرد با نوع پروژه در دست اجرای شما می باشد. چرا که بنا بر آن چه گفته شد میلگردها انواع مختلفی دارند که هر کدام بنا به نیاز و محل استفاده، خریداری می گردند.

نکته دوم قیمت میلگرد است که با توجه به نوسانات بازار ثابت نیست. اما شما می توانید قیمت این محصول را از کارشناسان وب سایت کلیدآهن به صورت آنلاین جویا شوید و هر گونه راهنمایی در این زمینه را نیز از آن ها بخواهید.