میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد؟

میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد: کاربرد انواع میلگرد در ساختمان سازی امری بدیهی و غیر قابل انکار است. امروزه ساخت و استفاده از میلگردها به حدی گسترده شده که می توان آن ها را به عنوان اجزای همیشگی و بدون جایگزین در عملیات ساخت و ساز به شمار آورد.

تحقیق در مورد میلگرد به این نتیجه می انجامد که دو نوع میلگرد ساده و آجدار به عنوان انواع میلگردها در ساخت سازه های مختلف به کار می روند. ما در این مقاله از وب سایت کلیدآهن به شما خواهیم گفت که میلگرد چیست و کاربرد میلگرد در صنایع مختلف چگونه است.

 

میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد؟ 

میلگرد آجدار در مقایسه با میلگرد ساده دارای تفاوت خاصی در ظاهر خود است. این تفاوت شامل وجود برآمدگی هایی در سطح میلگرد است. این برآمدگی ها و دنده های موجود در بدنه میله های آجدار منجر به افزایش گیرایش و چسبندگی بهتر آن با مصالح ساختمانی یا بتن می شود.

علاوه بر این، لوله های آجدار در مقایسه با لوله های ساده دارای مقاومت و استحکام بالاتری است. میلگردهای آجدار دارای گریدهای مختلفی است که در این میان گریدهای A3 و A4 دارای بیشترین تعداد آج روی بدنه خود هستند. از این میلگرد ها برای ساخت انواع فونداسیون، اسکلت فلزی، تیرچه بتنی و … بهره گرفته می شود.

 

تفاوت میلگرد ساده و آجدار چیست؟

میلگردهای ساده از فولاد نرم ساخته می شوند، به همین دلیل دارای سطحی صاف و نرم هستند. ظاهر این میگردها کاملا دایره ای شکل بوده و معمولا در سایزهای 6 میلی متر و بیشتر تا حدود 50 میلی متر می باشد.

بر روی میلگردهای ساده می توان عملیاتی مانند جوشکاری و آهنگری را انجام داد. اما با این حال نمی توان انتظار استفاده از آن ها در کارهای سنگین مانند ساخت انواع پل ها را داشت.

اما وجود دندانه ها بر روی میلگردها چه مزیتی دارد؟ این مورد به جلوگیری از لغزنده بودن سطح میلگرد بر می گردد. در ادامه مقاله “میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد”، با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که این محصول در ایران توسط چه شرکت هایی تولید می گردد.

 

تولیدکنندگان ایرانی میلگرد آجدار

این نوع میلگردها در ایران تولید می شوند تا نیاز به اردات آن ها به کشور نداشته باشیم. مهم ترین تولیدکنندگان ایرانی این محصول عبارت اند از:

 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه میلگرد امیرکبیر خزر
 • کارخانه ظفر بناب
 • کارخانه سیادن ابهر
 • کارخانه میلگرد شاهرود
 • کارخانه کویر کاشان و …

 

ویژگی های مهم میلگرد آجدار

در ادامه مقاله میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد، ویژگی های این محصول را به شما معرفی خواهیم کرد. میلگردهای آجدار دارای مقاومت زیادی هستند اما باید بدانید که این مبلگردها بدنه ای خشک دارند و به همین دلیل نمی توان آن ها را بیش از 180 درجه خم کرد.

بنا بر این موضوع امکان تغییر شکل و حتی جوشکاری این محصول نیز وجود ندارد. با این حال مقاومت بالای این محصول مانع از ایجاد شکستگی و ترک خوردگی در آن می شود. همین مورد عاملی برای راحت بودن بازرسی و فیکس کردن میلگردهای آجدار در برابر سایر محصولات است.

به دلیل این ویژگی می توان از کم بودن هزینه نیروی کار برای چک کردن این میلگردها و همچنین امنیت داشتن سازه، اطمینان حاصل نمود.

میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد میلگرد آجدار 

در این مقاله قرار است تا شما بدانید که میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد. به همین دلیل در این بخش به بررسی موارد استفاده از این محصول خواهیم پرداخت.

از میلگرد اجدار برای تولید قطعاتی مانند آن چه که در ادامه آمده است می توان بهره برد:

 • ساخت سیم خاردار
 • ساخت سیم بکسل
 • استفاده برای بتن ریزی کف سازه ها
 • استفاده جهت بتن ریزی دیوارها
 • تقویت فونداسیون و بالا رفتن میزان مقاومت بتن
 • جهت افزایش دادن نیروی برشی
 • ساخت توری فلزی
 • ساخت انواع زنجیر

علاوه بر این موارد می توان محصولاتی از جمله رکابی، خاموت، سنجاقی، عصایی و زیگراگ را نیز با استفاده از میلگرد تولید کرد. چنین محصولاتی کمک می کنند تا بتن به شکل قابل قبولی محکم گردد.

 

قیمت میلگرد آجدار

در این مقاله با عنوان “میلگرد آجدار چیست و چه کاربردی دارد” تلاش کردیم تا در مورد این محصول اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین هدف ما آشنایی شما با انواع میلگردها در ساختمان سازی و کاربرد میلگرد در صنایع دیگر و تولید محصولات مختلف بود.

در صورت تمایل برای خرید و یا نیاز به اطلاع از قیمت روز میلگرد آجدار می توانید همین حالا با کارشناسان ما در وب سایت کلیدآهن تماس گرفته و سوالات خود را نیز با آن ها در میان بگذارید.