لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد؟

مقاله پیش رو از وب سایت کلیدآهن به این موضوع اختصاص دارد که لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد؟ در این راستا شما با مفاهیم زیر آشنا خواهید شد. این که فرق داربست سبک و سنگین چیست، لوله داربست دست دوم در کجاها قابل استفاده است.

همچنینی میزان تحمل بار در هر متر مربع در داربست سبک و سنگین را به شما خواهیم گفت. وزن این لوله ها نیز از درجه اهمیت خاصی برخوردار است. به همین دلیل به شما خواهیم گفت که وزن لوله داربست 6 متری که عمده ترین نوع این لوله است چگونه محاسبه شده و به چه میزان است.

 

لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد؟

لوله داربستی نسبت به سایر لوله ها در کارخانه های بیشتری تولید می شوند. دلیل این موضوع راحتی ساخت و ساده بودن ساختراین نوع لوله است. در واقع چون هیچ گونه سیالی در این لوله ها عبور می کند، نیاز به آنالیز و تست لوله وجود نداشته و به همین دلیل کارخانه های بیشتری نسبت به تولید آن اقدام می نمایند.

لوله های داربستی در سایزهای مختلفی ساخته می شود تا بسته به نیاز و محل استفاده، انتخاب و خریداری گردد. این لوله کاربردهای مهمی در صنایع و سازه های صنعتی داشته و می تواند برای ساخت داربست و در نتیجه ساخت انواع سازه ها مورد استفاده قرار بگیرد.

 

لوله داربستی و بست داربستی

در این بخش از مقاله لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد، نیاز است تا در خصوص در هر داربست دو جزء مهم و اصلی وجود دارد. یکی لوله داربستی و دیگری بست داربستی. بست های داربست برای استحکام بیشتر داربست و در کل ساخته شدن آن، استفاده می شود. این داربست ها دارای انواع مختلفی هستند که عبارت اند از بست های دو پیچ، بست های چهار پیچ و …

دیگر اجزای لوله داربست شامل وارد زیر می باشند:

  • اتصالات داربست نظیر سیم مخصوص داربست
  • پل
  • پایه مهار
  • صفحه زیر ستون
  • کفشک
  • جک داربست
  • چرخ داربست

 

مشخصات اصلی لوله داربستی

در بخش قبل از مقاله لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد به شما گفتیم که این نوع لوله ها در سایزهای مختلفی ساخته می شوند. متداول ترین سایز این لوله 1.2 اینچ یا 1 اینچی است که به آن لوله داربستی نمره 5 گفته می شود.

لوله داربستی معمولا از جنس فولاد و یا گالوانیزه هستند. این لوله ها با طول های 6 سانتی متر یا 3 سانتی متر از ورق سیاه ساخته می شود. به همین دلیل به آن لوله سیاه فلزی گفته می شود. این لوله ها در صورتی که به شکل بدون درز ساخته شوند، امنیت بالاتری خواهند داشت.

ضخامت های در نظر گرفته شده برای لوله داربستی معمولا برابر با 2، 2.5، 3 و 4 (بر حسب میلی متر) می باشد. در این میان ضخامت های 2 و 2.5 میلی متر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کل می توان مشخصات لوله داربستی را مطابق با ان چه در زیر آمده، جمع بندی نمود.

  • قطر خارجى 48.3 ميلى متر
  • ضخامت ديواره 2 و 2.5 ميلى متر
  • طول تا ۶ متر

لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد؟

قیمت لوله داربست 17 متری

اگر از ما بپرسید مهم ترین نوع لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد، به شما می گوییم که لوله داربستی 17 متری معمولا در ساخت سازه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. اما قیمت این نوع لوله و یا قیمت لوله داربست 6 متری دست دوم چگونه محاسبه می شود. در واقع باید این سوال را این گونه پرسد که چه عواملی بر قیمت این محصول تاثیرگذار هستند.

به طور کل عوامل زیر را می توان تاثیرگذار در قیمت لوله داربستی دانست:

جنس لوله داربستی

وزن لوله داربستی که این مورد معمولا با در نظر گرفتن ضخامت و سایز لوله تعیین می شود. به عبارتی دیگر ضخامت و سایز لوله با وزن و در نتیجه قیمت لوله داربستی در رابطه مستقیم هستند.

سایز لوله که همان گونه که اشاره شد، اندازه قطر داخلی و قطر خارجی لوله را تعیین می کند.

ضخامت لوله داربستی. این فاکتور در بخش قبل نیز مورد اشاره قرار گرفت و گفتیم که لوله های داربستی با ضخامت 2 و 2.5 میلی متر متداول تر هستند.

 

خرید لوله داربستی

لوله داربستی و هر نوع لوله داربست دست دوم را به راحتی می توان در بازار تهیه کرد. دلیل این امر در بخش قبل از مقاله لوله داربستی چیست و چه کاربردی دارد، توضیح داده شد. کارخانه های مختلفی به ساخت این لوله مشغول هستند و به همین دلیل به راحتی می توان این لوله را خریداری نمود.

اما اجازه دهید تا یک وب سایت معتبر را برای خرید لوله داربستی و سایر محصولات مشابه آن به شما معرفی کنیم. وب سایت کلیدآهن با کارشناسان مجرب خود شما را برای خرید مطمئن بهترین لوله داربستی یاری می کند و می توانید در این وب سایت قیمت مححصولات مورد نظرتان را نیز استعلام بگیرید.

منبع: steelpipesfactory.com – metalsdepot.com