رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد؟این موضوع که رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد، در این مقاله از وب سایت کلیدآهن مورد بررسی قرار می گیرد. البته در صورتی که هنوز نمی دانید رول فرمینگ چیست و دستگاه های رول فرمینگ چگونه اند، اصلا نگران نباشید. چرا که ما سعی داریم تا در این مقاله همه ابهامات را رفع کرده و هر آن چه را که لازم است شما درباره رول فرمینگ ورق گالوانیزه، رول فرمینگ پروفیل و … بدانید را به شما آموزش دهیم.

دلیل پرداختن به این موضوع اهمیت بالای این عملیات می باشد. برای ساخت لوله، پروفیل و بسیاری محصولات دیگر نیاز است تا از رول فرمینگ استفاده شود. محصولاتی که در صنایع مختلف به کار می روند و تقاضا برای تولید آن ها، روز به روز افزایش می یابد.

 

رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کل به اجرای روشی برای تغییر فرم دادن ورق های فلزی، رول فرمینگ می گویند. ورق های فولادی که کارایی غیر قابل انکاری در انواع صنایع دارند، از شمش های فولادی تولید می شوند. این ورق ها برای ساخت سایر محصولات نظیر لوله ها و پروفیل ها به کار گرفته می شوند. اما برای این که ورق به شکل این محصولات درآید نیاز است تا از دستگاه روشی خاص استفاده شود.

نام این روش رول فرمینگ است و دستگاه آن نیز به همین نام شناخته می شود. جالب است بدانید که بهترین ورق های طرح دار را نیز می توان با استفاده از این روش تولید نمود. در ادامه مقاله حاضر با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری را در مورد این روش خدمت شما ارائه دهیم.

 

ویژگی های روش رول فرمینگ

در ادامه مقاله رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد به بررسی ویژگی های مختلف این ورق ها می پردازیم. منظور از فرم دهی به یک ورق واقعا چیز خاصی و پیچیده ای نیست. یک ورق با خم شدن، رول شدن و یا حتی پرس کاری می تواند به شکل متفاوتی در آید. اما روش های عادی و قدیمی برای این فرم دهی ها زمان بر بوده اند و جدای از زمان، هزینه ای بالایی را نیز نیاز دارند. یکی از دلایل این امر، نیاز به تعداد بالایی نیروی انسانی برای انجام این کارها با دستگاه های کم ظرفیت و سرعت پایین عادی می باشد.

اما روش رول فرمینگ و دستگاه مخصوص اجرای آن تحو عظیمی را در این راستا ایجاد کرده است. به طوری که هم سرعت کار بالاتر رفته، ظرافت و دقت در اجرای فرایند بیشتر است و محصول تولید شده با هزینه کم تر و در مدت کوتاه تری به دست مصرف کننده می رسد.

 

خطوط خمش با ورق رول فرمینگ

به نظر شما منظور از خمش در فرایند رول فرمینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید به مفهوم خمش و دلیل بروز آن در تولیدات مختلف اشاره کنیم. به طور کلی اکثر محصولات تولید شده توسط رول فرمینگ ورق دارای انحنا هستند. زاویه خمش می تواند 90 درجه هم باشد.

علاوه بر این خطوط خمشی همیشه به شکل صاف و مستقیم نیست و بروز این حالت می تواند بنا بر سفارش مشتری و با توجه به تقاضای بازار باشد. این نکته را نیز باید بدانید که این خطوط همیشه موازی هم نیستند. در واقع موازی بودن این خطوط نیز می تواند بنا به نیاز مشتری انجام شود.

رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد؟

ضخامت ورق در فرایند فرمینگ

غلطک رول فرمینگ دارای مسیر و گذرگاه مشخصی است تا بتواند تا حدی ضخامت کار را کم کند. اما به طور کل ضخامت ورق همیشه در بخشی که دارای خمیدگی است، کمتر می باشد. این ضخامت ممکن است به واسطه شفت های دستگاه نیز کم شود که در این صورت تولید با کیفیت مورد انتظار انجام نشده است.

 

انواع روش رول فرمینگ ورق

حال که دانستید رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد، لازم است تا در خصوص این که این روش چه انواعی دارد. در ادامه همین بخش لیستی از این روش ها ارائه شده است. هر کدام از این روش ها برای تولید نوع خاصی از پروفیل ها به کار می روند.

  • رول فرمینگ به روش سرد که برای زمانی است که ضخامت ورق ها کم می باشد.
  • رول فرمینگ به روش گرم برای گریدهای مختلف ورق فولادی با ضخامت بالا مناسب است.

 

قیمت دستگاه رول فرمینگ ورق

لازم است بدانید که قیمت دستگاه رول فرمینگ ورق نیز مانند بسیاری دیگر از دستگاه ها به برند سازنده، مواد اولیه، هزینه تعمیرات و حمل و نقل، نیاز به آموزش جهت به کارگیری و همچنین نوسانات بازار بستگی دارد.

در این مقاله از وب سایت کلیدآهن سعی شد تا بازی ساده بیان شود رول فرمینگ ورق چیست و چه کاربردی دارد. تمام موارد مرتبط با رول فرمینگ و به کارگیری آن را در این مقاله بیان کردیم. جهت استعلام قیمت رول فرمینگ و دستگاه آن یا طرح سوالاتی در خصوص موضوع این مقاله نیز پیشنهاد می کنیم تا از طریق وب سایت اقدام نمایید.

سوالات و ابهامات را با کارشناسان ما در میان بگذارید و در صورت نیاز به راهنمایی نیز می توانید روی کمک این کارشناسان حساب کنید.