لوله استنلس استیل چیست


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله استنلس استیل چیست

لوله استنلس استیل

در مورد این سوال که لوله استنلس استیل چیست؟ تصمیم داریم تا پاسخی مناسب را در این مقاله از سری مقالات آموزشی سایت کلید آهن ارائه دهیم. دلیل این انتخاب ما درجه اول معرفی مهم ترین مزیت این نوع لوله یعنی ضد زنگ بودن آن است. این ویژگی به دلیل وجود مقدار تعیین شده ای از کروم در ورقی است که لوله مورد نظر از آن ساخته شده است. همچنین پاسخگویی به این سوال می تواند به خریداران محترم برای انتخاب مناسب ترین محصول کمک شایانی کند.

با توجه به این توضیحات و البته به دلیل فراگیر شدن استفاده از این جنس لوله در صنایع مختلف، ما در اینجا تلاش می کنیم تا به شما انواع لوله استنلس استیل و به خصوص لوله استنلس استیل صنعتی را معرفی کنیم.

لوله استنلس استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه استفاده از انواع لوله ها در انتقال سیالات از یک محل به محلی دیگر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لوله استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن (stainless steel) نوعی لوله با همین هدف انتقال سیالات است که بنا بر نوع ساخت ویژگی های خود کاربرد فراوانی دارد. لوله استنلس استیل صنعتی از جایگاه و  درجه اهمیت بالایی برخوردار است. تا جایی که می توان از آن در انواع صنایع بهره برد. به این موضوع در ادامه این مقاله خواهیم پرداخت.

لوله استیل از ورق استیل تولید می شود. این ورق به طور عمده از ترکیب عناصری از جمله کروم،کربن و نیکل استفاده می شود. میزان کروم به کار رفته در این ترکیب بر میزان خاصیت ضد زنگ بودن ورق موثر است. با توجه به این ویژگی می توان گفت امکان استفاده از لوله استنلس استیل در هر نوع شرایط آب و هوایی و به ویژه در محیط هایی با رطوبت بالا که احتمال زنگ زدن لوله ها بالا است، امکان پذیر است.

انواع لوله استنلس استیل چیست؟

در این بخش از مقاله “لوله استنلس استیل چیست؟” بهتر است در مورد انواع آن صحبت کرده و خصوصیات هر کدام از این انواع را شرح دهیم. سایت کلید آهن ارائه دهنده این لوله ها در سایزها و مشخصات متنوع با بالاترین کیفیت است.

لوله استنلس استیل دکوراتیو

لوله های استیل دکوراتیو معمولا در مکان هایی به کار می روند که در معرض دید عموم باشند. به عنوان مثال در ساخت میله نگهدارنده پرده ها، لوله کشی های روکار و ساخت انواع نرده از این لوله های استیل استفاده می شود.

لوله استنلس استیل بهداشتی

این نوع لوله های استنلس استیل برای استفاده در صنایع غذایی جهت انتقال هر نوع مواد غذایی، مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های مذکور قابلیت انتقال مواد غذایی بدون تغییر دادن رنگ، بو و مزه آن ها را دارد. خرید لوله استنلس استیل بهداشتی برای کارخانه های تولیدکننده شیر، ماء الشعیر، آب معدنی و … انجام می شود. لازم به ذکر است که این لوله ها با انتقال این مواد دچار آسیب و خوردگی نمی شود که این موضوع از برترین ویژگی های این محصولات، محسوب می گردد.

لوله استنلس استیل

لوله استنلس استیل چیست

لوله استنلس استیل صنعتی (پرکاربردترین نوع لوله استیل)

پیش از رسیدن به پاسخ کامل سوال لوله استنلس استیل چیست؟ ابتدا بهتر است تا پرکاربردترین نوع آن را به شما معرفی نماییم. در بخش های قبلی هم در مورد اهمیت تولید لوله های استیل صنعتی صحبت شد. این نوع لوله ها مانند لوله استیل مانیسمان 304 در کارخانه های معتبر در طول های مورد درخواست مشتری و با قطرهای مختلف بنا به نوع و مکان به کارگیری شان تولید می شوند. طول این لوله ها عموما 3 تا 6 متر است. از جمله کاربردهای این لوله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده برای پروژه های مرتبط با پتروشیمی جهت انتقالات نفت و گاز
  • استفاده در کارخانه ها و کارگاه هایی که نیاز به انتقال سیالات در درون مجموعه خود دارند
  • امکان استفاده برای مصارف کوچک و حتی خانگی
  • لوله استنلس اسیل صنعتی انتقال دهنده آب از مناطق پر بارش و سیل خیز به منطق کم آب و کم بارش با توجه به صلاح دید و بررسی های انجام شده توسط سازمان های ذیربط
  • انتقال پسماندهای شهری و همچنین مواد پسماند خارج شده از کارخانه ها

هدف از خرید لوله استنلس استیل

تا به اینجا تلاش کردیم تا پاسخ مناسبی در مورد سوال ابتدای مقاله یعنی لوله استنلس استیل چیست؟ ارائه دهیم. در این بخش از مقاله نیز به یک جمع بندی کلی در مورد این محصول و خرید آن اشاره خواهیم کرد. قبلا هم بیان کردیم که خرید لوله استنلس استیل با هدف استفاده در پروژه های مختلف چه کوچک و محلی و چه پروژه های کشوری و گسترده انجام می شود. سایت کلید آهن با معرفی انواع این لوله ها، بهترین مرجع برای تهیه آن ها است که به صورت آنلاین و در کمترین محصولات خود را در اختیار شما قرار می دهد.

منبع: shoufustainless.com