ورق استیل نگیر چیست و چه کاربردی دارد؟


ورق استیل نگیر چیست و چه کاربردی دارد

دو تا از رایج ترین و همه کاره ترین ورق استیل نگیر، گرید 430 و 304 می باشد. از نظر ظاهری، هر دوی آنها بسیار شبیه به هم هستند و این احتمال وجود دارد که فقط با نگاه کردن به آنها نتوانید تفاوت بین آنها را تشخیص دهید. این 2 گرید اکثریت زیادی از فولاد ضد زنگ مورد استفاده را تشکیل می دهند، اما تفاوت های مشخصی بین آنها وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. حال با ما همراه باشید تا در این مقاله از سایت کلیدآهن به بررسی تفاوت ورق استیل 304، ورق استیل 430 و اینکه ورق استیل نگیر و چه کاربردی دارد؟ بپردازیم.

ورق استیل نگیر 430 در مقابل 304

هزینه

بخش عمده ای از هزینه هر فلز، قیمت هر عنصر جداگانه ای است که در ترکیب استفاده می شود. از آنجایی که قیمت تمام شده آلیاژها در بازار جهانی هر روز تغییر می کند، این امر می تواند تأثیر زیادی بر نوسانات قیمت داشته باشد. ورق استیل 304 معمولاً به دلیل ترکیب شیمیایی گرانتر از ورق استیل 430 است. قابل ذکر است، 304 حاوی بین 8 تا 10.5٪ نیکل است در حالی که 430 حاوی 0٪ است. وجود نیکل در 304 فلز را در برابر خوردگی مقاوم تر از 430 می کند، اما عنصر گران قیمتی است که یکی از دلایل اصلی تفاوت قیمت بین این 2 است.

مغناطیس

اگرچه 304 یک درجه آستنیتی است، اما همچنان می تواند خواص مغناطیسی را پس از کار سرد نشان دهد. یک مثال بسیار خوب از این موضوع این است که مغناطیس در امتداد لبه برش هر درجه آستنیتی بیشتر از هر سطح کار نشده قابل توجه است. از طرف دیگر 430 یک درجه فریتی است که آن را بسیار مغناطیسی می کند.

اگرچه در مغناطیس بین 2 درجه تفاوت وجود دارد، اما باید توجه داشت که همه گریدهای مغناطیسی 430 نیستند و همه گریدهای غیر مغناطیسی 304 نیستند.

مقاومت در برابر خوردگی

فولاد ضد زنگ به طور کلی در برابر خوردگی مقاوم است، اما گریدهای مختلف بهتر از سایرین عمل می کنند. معرفی نیکل در 304 آن را نسبت به 430 در برابر خوردگی بسیار مقاوم تر می کند، با این حال، آن را گران تر می کند. در جایی که هزینه فاکتور بزرگتر از طول عمر است، 430 ممکن است مناسب تر باشد.

فشار دادن و کشیدن

علاوه بر وجود نیکل که 304 را در برابر خوردگی مقاوم تر می کند، فشار دادن و کشیدن آن را نیز بسیار آسان می کند. عدم وجود نیکل در 430 به این معنی است که این درجه از فولاد ضد زنگ در مقایسه با فشار دادن 304 احتمالاً ترک می خورد یا شکست می خورد.

ورق استیل نگیر چیست و چه کاربردی دارد

از کاربردها مهم ورق استیل نگیر چیست؟

فولاد ضد زنگ 430 یکی از چندین فولاد ضد زنگ مواد غذایی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام مناسب ترین کاربردهای خود را دارند و هر کدام در صورت استفاده و نگهداری طبق توصیه های سازنده بسیار موثر و بادوام هستند.

ورق استیل نگیر 430 به دلیل هزینه کم، پرداخت جذاب و مقاومت بهتر در برابر انواع خاصی از خوردگی بسیار ارزشمند است. با این حال، به طور کلی بسیار مقاوم در برابر حرارت و خوردگی است و برای بسیاری از انواع آشپزخانه های تجاری و تجهیزات پذیرایی حرفه ای ایده آل است.

خرید ورق استیل نگیر

خب همانطور که گفته شد ورق استیل نگیر انواع بسیاری دارد که از مهم ترین آن ها ورق استیل 304 و ورق استیل 430 می باشد. این دو گرید از نظر ظاهری شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند، اما برخی از ویژگی باعث شده تا در قیمت محصول، کمی تفاوت داشته باشند. مجموعه کلیدآهن به عنوان یکی از بزرگترین مرجع فروش اهن الات، در این مقاله به بررسی اینکه ورق استیل نگیر چیست و چه کاربردی دارد؟ پرداخت. امیدوارم که مطالب خوب و مفیدی برای شما بوده باشد، همچنین می توانید برای خرید و اطلاع از اخرین قیمت ورق استیل نگیر به این مجموعه مراجعه نمایید.