ورق کورتن استیل چیست


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق کورتن استیل چیست

ورق کورتن استیل

ورق کورتن استیل چیست‌‌‌: این نوع ورق که فولاد کورتن نیز نامیده می شود، استیل در برابر هوا است که در برابر خوردگی مقاومت می کند اما ضد زنگ نیست. این آلیاژ فولاد به طور گسترده در محوطه سازی و سایر کاربردهای فضای باز استفاده می شود؛ زیرا پس از تقریباً شش ماه قرار گرفتن در معرض رطوبت و اکسیژن یک لایه محافظ زنگ تشکیل می دهد.

از آنجایی که لایه زنگ (پتینه) فولاد را از خوردگی بیشتر محافظت می کند، نیازی به رنگ آمیزی یا ضد آب اضافی ندارد. سایت کلیدآهن در این مقاله قصد دارد به بررسی کامل آن بپردازد که ورق کورتن استیل چیست و چه کاربردهایی دارد؟
توجه به این نکته ضروری است که برای تشکیل این لایه محافظ، فولاد در حال هوازدگی نیاز به قرار گرفتن در معرض چرخه های مرطوب و خشک دارد. اگر استیل کورتن در آب غوطه ور شود یا در زمین های مرطوب مدفون شود، لایه محافظ زنگ تشکیل نمی دهد. قرار گرفتن در معرض محیط های دریایی یا مناطق نزدیک به اقیانوس نیز ممکن است از تشکیل به موقع لایه محافظ برای محافظت از فولاد زیرین جلوگیری کند.

کاربرد های راج ورق کورتن استیل چیست‌؟

 • مجسمه های فضای باز
 • حمل و نقل دریایی
 • سازه های ساختمانی
 • پل های جوش داده شده
 • سقف سازی
 • محوطه سازی
 • پانل های راه راه

مزایای ورق کورتن استیل چیست‌؟

 1. خواص حفاظتی ورق استیل کورتن دارای مزایای زیر است:
 2. ورق استیل هرگز برای ماندگاری قبل از نصب نیاز به درمان ندارد.
 3. این ورق یک ظاهر صنعتی منحصر به فرد ایجاد می کند که به عنوان یک ویژگی طراحی جالب عمل می کند.
 4. روکشی سخت و مقرون به صرفه را ایجاد می کند.
 5. نیاز به نقاشی را برطرف می کند. در واقع رنگ آمیزی ورق استیل کورتن مقاومت در برابر خوردگی آن را از بین می برد؛ زیرا از تشکیل لایه محافظ در طول زمان جلوگیری می کند.
ورق کورتن استیل چیست

تولید ورق کورتن استیل

ورق استیل کورتن چگونه تولید می شود؟

ورق ها و صفحات ساخته شده از کورتن اساساً مانند سایر ورق های فلزی تولید می شوند که با استفاده از آسیاب های استاندارد نورد گرم یا سرد می شوند. در حالی که فرآیندهای تولید با محصولات استیلی رایج مشترک است، ترکیب شیمیایی کورتن بسیار متفاوت است.

غلظت و توزیع ویژه عناصر آلیاژی در کورتن باعث ایجاد توانایی منحصر به فرد در خود ترمیم با زنگ زدگی می شود. زنگ همچنین دلیل زیبایی منحصر به فرد نارنجی مایل به قهوه ای است که پس از حدود یک دهه و قرار گرفتن در معرض جو اطراف ظاهر می شود.

لایه زنگ نه تنها از نظر طراحی (رنگ و بافت) جذاب است، بلکه عملکرد محافظتی نیز دارد (ممانعت از خوردگی). لایه اکسید محافظ سطح را مهر و موم می کند و حتی اگر بریدگی یا آسیب دیده باشد، کورتن این توانایی را دارد که خود را ترمیم کند؛ زیرا لایه جدیدی از اکسید محافظ بلا فاصله و با قرار گرفتن بیشتر در معرض عناصر تشکیل می شود. این شرایط یک محافظت مداوم با ظاهری متنوع ایجاد می کند: پوشش زنگ زدگی واکنش پذیر است؛ بنابراین هیچ ورقی به یکسان پیر نمی شود. در عوض، هر ورق در طول زمان یک پایان منحصر به فرد ایجاد می کند. یک عارضه جانبی اضافی ناشی از زنگ زدگی، بازتاب بسیار کم خورشیدی است.

لازم به ذکر است که تعمیر و نگهداری Cor-ten بسیار کم است و چرخه عمر بالایی دارد که آن را به ماده ای جذاب برای کار تبدیل می کند. اگرچه در مقایسه با محصولات فولادی معمولی گران تر است، اما این واقعیت که ورق های استیل کورتن نیازی به رنگ آمیزی ندارند، هزینه ها را کاهش می دهد.

نتیجه گیری

ورق کورتن استیل به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و ضخامت عالی خود شناخته شده است. این به این دلیل است که سطح فولاد هنگام قرار گرفتن در معرض آب و هوا یک لایه اکسید محافظ تشکیل می دهد. به عبارت دیگر، فولاد اجازه دارد زنگ بزند تا از خود محافظت کند. این لایه سطحی محافظ در طول سال‌ها قرار گرفتن در معرض به بازسازی خود ادامه می‌دهد. امیدوارم که با خواندن این مطالب از مجموعه کلیدآهن به جواب سوال خود که ورق کورتن استیل چیست و چه کاربردهایی دارد رسیده باشید. در صورت رضایت از ما نظرات خود را با دیگر کابران به اشتراک بگذارید.

تماس بگیرید

محصولات