فلنج استیل چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 فلنج استیل چیست

فلنج استیل چیست؟

فلنج استیل چیست و چه کاربردی دارد؟ از پرکاربردترین اتصالات فلنج های استیل که  در کارخانه های لوله کشی و تاسیسات ساختمانی مورد استفاده واقع هستند.

فلنج های استیل به علت تفکیک آسان از خطوط لوله ها و همچنین تجهیزات خیلی کاربردی بوده، و از نوع فلنج اسلیپون استنلس استیل ۳۱۶ که بیشترین استفاده برخوردارند.  در سایت کلیدآهن به مواردی مانند مزایا و انواع  فلنج و استاندارد این محصول اشاره خواهیم کرد.

فلنج استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

 1. روش های متنوعی جهت متصل کردن دو لوله و اقلام آن به هم قرار دارد. مثل جوشکاری، ولی طریقه دیگری همانند اتصالات فلنج قرار دارد.
 2. همانگونه که در بالا گفتیم؛ فلنج ها توسط پیچ و مهره بهم اتصال می یابند. و به همین سبب به آسانی قطع و وصل می شوند.
 3. اقسام فلنج استیل جهت فشارهای زیاد و کم مفید می باشند. که در آنها آب بندی بوسیله gasket که در میان آنها قرار می گیرد، انجام خواهد شد.
 4. فلنج استیل از انواع فلنجی است. که استیل ضد زنگ تولید می شوند.
 5. فلنج های فولادی یا فلنج استیل زنگ نزن همچنین با استاندارد ها و گریدهای فشاری متنوع در بازار عرضه می شوند.

مزایای اتصال همراه با فلنج استیل چیست؟

 • یکی از ویژگی های مهم در اتصالات فلنجی که قابل تفکیک قطع و وصل کردن آن می باشد. که مورد تایید صنایع متنوع ایجاد شده است.
 • فلنج های فولادی که اتصال شیرآلات و لوله ها و…به یکدیگر می شوند.
 • فلنج استیل از مهم ترین ویژگی آن مقاوم در برابر آنها و فولاد ضد زنگ می باشد.
 • فلنج های تولید شده از استیل زنگ نزن بوسیله تشکیل دهنده ها درون کشور تشکیل و یا بوسیله واردکنندگان این جانب داخل می شوند.
 • این مدل فلنج ها دارای مقاومت بالا و به صورت معمول جهت فشار بسیار و همچنین شرایط های دمایی پایین و بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در اتصال فلنج جهت آب بندی استفاده شده، از واشر gasket می باشد.
 • کد ANSI این گروه با تحمل بیشترین فشار را دارند. و گرید فشاری آنها ۷۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۲۰۰۰ می باشد.
 • به شکل استاندارد فلنج های فولادی به گرید های ۲۵۰۰، ۳۰۰، ۱۵۰، ۱۵۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰، ۹۰۰تقسیم بندی خواهند شد.

فلنج استیل استاندارد چیست؟

اتصالات توسط فلنج با دارا بودن مزیت ها و ویژگی هایی هستند که جهت گزینش فلنج ها در شرکت های متنوع لازم است تا آنها را معرفی کنیم. در ادامه به فلنج استیل چیست و چه کاربردی دارد؟  اشاره  می کنیم.

 • اتصال فلنج ها که به آسانی قابلیت قطع و وصل شدن را دارا هستند و به همین سبب گزینش فلنج ها جهت انجام این اتصالات در مکان هایی که نیاز به تعمیرات بسیار در خطوط لوله یا احتیاج بع تعویض اجزاء وجود دارد، خیلی حائز اهمیت خواهد بود.
 • فلنج ها توسط پیچ و مهره به همدیگر اتصال می یابند. بنابراین که قطع و وصل آنها خیلی آسان است‌.
 • فلنج ها جهت محدودیت هایی متنوع از فشار عملی تشکیل و ساخته می شوند. این اتصالات جهت فشارهای کمتر و بیشتر عالی هستند.

فلنج استیل استاندارد

انواع فلنج استیل

فلنج گلودار Weld Neck Flange

این نوع فلنج که دارای یک گردن مخروطی شکل می باشد. روش تشخیص فلنج گلودار، فقط از شکل مخروطی آن معلوم می شود. فلنج گلودار مثل برخی فلنج ها برای  متصل کردن شیرآلات، تغییر قطر لوله ها و همچنین اتصال لوله ها کاربرد خواهند داشت. از مهم ترین مزیت فلنج ها قطع و وصل شدن به راحتی است. و احتیاجی به برش کردن لوله ها نمی باشد. برای آب بندی از نوعی فلنج gasket مورد استفاده قرار می گیرد. Gasket مورد استفاده در میان فلنج ها قادرند از جنس های متریال نرم، فیبر، الاستومریک و همچنین فلزی یا غیرفلزی متریال است.در این نوع فلنج ها وجود گردن مخروطی سبب می شود. تا این مدل مقاومت بیشتری در مقابل تنش ها، بارهای برشی و فشاری خواهد داشت.

این مدل طراحی سبب شده تا دیسک فلنج از مکان جوشکاری بعید باشد. و تنش ها و گرمایش های ناشی از جوشکاری بر این فلنج موثر نیستند. از دیگر مزیت های این فلنج می توان به بستن آب آنها پی برد. به علت استفاده از گسکت و همچنین واشر بستن آب این مدل فلنج ها در دماهای صفر درجه انتقال جریانات آسیب پذیر یا قابل سوختن استفاده می شود. فلنج های گلودار از جنس های گوناگون و همینطور متریال ها تولید می شود.

در گزینش جنس فلنج های گلودار، یکی بودن جنس و متریالی که از آن تولید شده اند. فلنج های گلودار از جنس استنلس استیل ۳۰۴، و همینطور فلنج گلودار استنلس استیل ۳۱۶، فلنج گلودار ST ۳۷ و همچنین فلنج گلودار A105 از فلنج های گلودار پرکاربرد هستند. همینطور ممکن است با نگاهی به احتیاج مشتری متریال های دیگری مانند آلومینیوم و تیتانیوم نیز در تشکیل فلنج های گلودار مورد استفاده قرار می گیرند‌. از سایت کلید آهن ما را همراهی کنید.

 فلنج و رینگ آهنی

فلنج استیل چیست و چه کاربردی دارد؟ فلنج ها جهت متصل کردن لوله به شیرآلات و اتصالات مورد استفاده قرار می گیرد و در حقیقت فلنج تخت استنلس استیل وسیله ای است که آخر لوله را به صورت فلنجی و سوراخ نشان می دهد.

 که جهت اتصال به ادوات دیگر تاسیسات خوب و مورد نیاز است. رینگ نیز خصوصا جهت پشت فلنج های پلی اتیلنی بکار گرفته می شود و فقط این استفاده را دارا است.

فلنج و رینگ در ابعاد متنوع و فشارهای عملی مختلف شامل اقسام مدلها:

 • فلنج کور:جهت انسداد انتهای خطوط
 • فلنج گلودار:با دارا بودن گلویی جهت جوشکاری آسان و سریع
 • فلنج جوشی پلی اتیلن
 • رینگ پشت فلنج
 • فلنج تخت: بدون گلویی و تمام تخت با قیمت مقرون به صرفه و جوشکاری لب به لب
 • اتصال فلنج دار

خلاصه

فلنج استیل چیست و چه کاربردی دارد؟ ما در این مقاله از سایت کلیدآهن به انواع فلنج و مزایا و همچنین استاندارد محصول پرداختیم. از این محصول نتیجه گرفتیم که کاربرد زیادی در اتصالات، صنایع مختلف مثل لوله کشی و ساختمانی و همچنین تجهیزات دارد.

سوالات متداول

فلنج استیل چیست؟

فلنج ها جهت متصل کردن لوله به شیرآلات و اتصالات مورد استفاده قرار می گیرد و در حقیقت فلنج تخت استنلس استیل وسیله ای است که آخر لوله را به صورت فلنجی و سوراخ نشان می دهد.

مهم ترین کاربرد فلنج های استیل چیست؟

کاربرد زیادی در اتصالات، صنایع مختلف مثل لوله کشی و ساختمانی و همچنین تجهیزات دارد.

منبع : lyncoflange.com