تسمه استیل چیست؟


تسمه فولادی

هنگام جابجایی دسته‌های بزرگ قطعات یا مواد در فواصل طولانی، شرکت‌ها اغلب به نوعی از تسمه برای نگه‌داشتن بارهای گفته شده در محل خود متکی هستند. این امر به ویژه در مورد بارهای بزرگی که بر روی بسترهای مسطح حمل می شوند، مانند الوار، تیرهای فولادی و موارد مشابه صادق است. ما در این تسمه استیل چیست؟ راجع موضوعاتی مانند تسمه فولادی، ویژگی پلی تسمه پلی استر و انوااع تسمه فولادی از سایت کلیدآهن صحبت می کنیم.

تسمه فولادی چیست؟

تسمه فولادی یک تسمه با کشش بالا است که از آلیاژهای مختلف فولاد ساخته شده است. در بین تمام مواد تسمه‌بندی رایج، تسمه فولادی دارای بالاترین مقاومت شکستگی است، به این معنی که می‌تواند سنگین‌ترین بارها را بدون شکستگی در جای خود نگه دارد.

تسمه فولادی یک ماده عالی برای نگه‌داشتن قطعات یا مواد با لبه‌های تیز و گوشه‌های سخت است، مانند صفحات فولادی یا تیرهای  که می‌توانند به مواد نرم‌تر بریده شوند. سختی تسمه فولادی آن را برای نگه داشتن بارهایی که مستعد ته نشینی نیستند ایده آل می کند زیرا فولاد به راحتی شکل خود را از دست نمی دهد. در ادامه مقاله تسمه استیل چیست؟ از سایت کلیدآهن ما را همراهی کنید.

با این حال، این سختی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در بارها شود که می‌توانند در طول یک حمل و نقل ته نشین شوند یا گسترش یابند. برای مثال، کنده‌های چوبی می‌توانند ته نشین شوند یا با جذب رطوبت، منبسط شوند و باعث شل شدن بار یا ترک خوردن و پارگی چوب شوند.

مقاومت در برابر خوردگی این تسمه بسته به اینکه از فولاد ساده یا ضد زنگ استفاده می کنید ممکن است متفاوت باشد. در صورت بارندگی، فولاد ساده ممکن است در حین استفاده در فضای باز دچار خوردگی شود. از سوی دیگر، نوار فولادی ضد زنگ می‌تواند به راحتی در برابر باران مقاومت کند، اما اگر مولکول‌های آهن از یک پرتو یا صفحه فولادی ساده به تسمه فولادی زنگ نزن منتقل شوند، همچنان ممکن است علائم تغییر رنگ را نشان دهند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که تسمه فولادی را از نوارهای پلی استر جدا می کند این است که تسمه های فولادی در معرض آسیب قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش نیستند. این امکان استفاده طولانی مدت در هوای بسیار گرم و آفتابی را فراهم می کند که می تواند برخی از مشتقات پلاستیکی مانند پلی استر یا پلی پروپیلن را خراب کند. در ادامه مطلب از مقاله تسمه استیل چیست؟ از سایت کلید آهن به ویژگی های پلی استر اشاره می کنیم.

ویژگی های تسمه پلی استر

تسمه ساخته شده از ترکیبات پلی استر با فولاد کمی متفاوت است. بر خلاف باندهای فولادی، نوار پلی استر همراه با تغییر بار کشیده و منقبض می شود. این باعث می شود پلی استر کمی انعطاف پذیرتر و سازگارتر با بارهایی باشد که می توانند در طول حمل و نقل ته نشین شوند یا جابجا شوند، مانند کنده های چوبی مثال ذکر شده در بخش نوارهای فولادی. همچنین، از آنجایی که پلی استر ماده نرم تری است، احتمال سایش قطعات آن نسبت به فولاد کمتر است.

با این حال، این افزایش کشش و نرمی به این معنی است که نوارهای پلی استر به طور قابل توجهی دوام کمتری نسبت به نوارهای فولادی دارند. اجسام با لبه های تیز، مانند ورق های فلزی یا تیرهای، می توانند تسمه پلی استر را در طول حمل و نقل برش دهند به همین دلیل است که این بارها اغلب نیاز به استفاده از قطعات محافظ لبه دارند.

انواع تسمه فولادی

  • فولاد رایج ترین انتخاب برای تسمه است. می تواند استحکام کششی بسیار بالایی داشته باشد و در انواع مختلفی وجود داشته باشد. به طور گسترده در دسترس و نسبتا ارزان است.
  • فولاد بند انتخابی است که در آن هیچ کشش و استحکام بالایی ندارید. در عرض ها و ضخامت های مختلف موجود است.
  • رایج ترین کاربردهای تسمه فولادی شامل کلاف های فولادی، بسته های فلزی، سیم عدل بندی، اتصال انتهایی رول، آجر و سنگ فرش می باشد.
  • تسمه فولادی به طور کلی بر اساس وزن به جای طول فروخته می شود.

فولاد معمولی

فولاد کم کربن یا فولاد معمولی برای محموله های بسیار سنگین عالی است. این تسمه مقاوم در برابر فرورفتگی است و بسیار قوی تر از سایر انواع تسمه است. اگر فولاد در معرض آب و هوای شدید قرار نگیرد و به کاربردهای کم تا متوسط ​​نیاز دارید، این بند فولادی برای شماست.

فولاد با کشش بالا

  • فولاد با مقاومت کششی بالا بسیار قوی تر از فولاد کم کربن است. برای کاربردهای سنگین استفاده می شود.
  • اکثر محموله های راه آهن برای ایمن سازی بارهای خود به تسمه کششی بالا نیاز دارند. این یک گزینه عالی برای محکم کردن کویل های فولادی یا ماشین های باز یا تریلر است.
  • این قوی ترین گزینه شما برای تسمه است و اگر محصول شما به خصوص سنگین باشد به آن نیاز دارید.

فولاد گالوانیزه

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فولادی است. از کربن، آهن و کروم ساخته شده است. افزودن کروم باعث می شود که فولاد ضد زنگ در برابر زنگ زدگی، خوردگی، اکسیداسیون و رنگ آمیزی غیر قابل نفوذ باشد.

اگر بسته های شما در معرض آب و هوای شدید قرار بگیرند، فولاد ضد زنگ یک گزینه عالی است. چه موادی را در تمام زمستان در خارج از کشور ذخیره کنید و چه آن را از طریق چه کسی می‌داند، چه آب و هوایی به سراسر کشور ارسال می‌کنید، فولاد ضد زنگ از تخریب محصول شما جلوگیری می‌کند.

این گزینه همچنین انعطاف پذیری خود را در طول سالیان متمادی حفظ می کند. شکننده نخواهد شد. شما می توانید بر اساس مطالعه مقاله تسمه استیل چیست؟ از سایت کلید آهن به صورت سالیانه فولاد خود را ذخیره کنید.

فولاد گالوانیزه (روکش شده با روی)

تسمه های فولادی گالوانیزه شبیه تسمه های فولادی ضد زنگ هستند زیرا زنگ نمی زنند یا خورده نمی شوند. اینجاست که شباهت به پایان می رسد.

یک تسمه فولادی گالوانیزه تحت یک فرآیند شیمیایی قرار گرفته است تا فولاد را با روی پوشش دهد. پوشش روی فولاد را بسیار قوی تر از آنچه در ابتدا بود می کند. همچنین تسمه را در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم می کند تا پس از مدت طولانی نگهداری خراب نشود.

خلاصه

سهولت دست زدن در مقایسه با فولاد، باندهای پلی استر نسبتاً آسان برای قرار دادن و برداشتن هستند و خطر آسیب کمتری به کاربران مبتدی دارند. برخی از کارگران با تجربه کمتر ممکن است کشش یک تسمه فولادی را دست کم بگیرند و در هنگام برش فلز با ضربه زدن به آن دچار پارگی شوند. در این مقاله تسمه استیل چیست؟ به مواردی مانند تسمه فولادی، ویژگی های تسمه پلی استر و انواع تسمه فولادی از سایت کلیدآهن اشاره کردیم.