فلنج استیل گلودار چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

فلنج استیل گلودار چیست و چه کاربردی دارد؟

فلنج گلودار یکی از بهترین ابزارها برای متصل کردن لوله ها، شیرآلات و تغییر قطر لوله ها است. از مهم ترین مزایای فلنج ها می توان به باز و بسته کردن راحت بدون نیاز برش لوله اشاره کرد. به علت حرفه هایی که در اطراف آن وجود دارد، آنها را میتوان به کمک پیچ و مهره به یکدیگر وصل کرد. برای سیالات و جلوگیری از نشتی فلنج ها از گسکت استفاده می کنند. تا اینجا به صورت کلی در رابطه با فلنج ها صحبت کردیم، اما در ادامه این مطلب از کلیدآهن می خواهیم به طور کامل تر درباره مزایا، کاربرد، ویژگی، قیمت و خرید فلنج گلودار با شما صحبت کنیم.

فلنج استیل گلودار چیست و چه کاربردی دارد؟

فلنج گلودار یکی از پرطرفدارترین انواع فلنج است که در آخر آن یک رابط مخروطی شکل وجود دارد. برای ایجاد یک اتصال بهتر و طبیعی تر به طور مستقیم به لوله جوش داده میشود. در اندازه های بزرگتر و فشار بالاتر بیشتر از این محصول استفاده میشود.

در قسمت جوش یک اتصال V شکل به انتهای لوله وصل میشود. این نحوه اتصال موجب ایجاد جوش دایره ای یکنواخت میشود. برای اتصال عبور گاز و یا مایع درون لوله از طریق فلنج با کمترین فشار صورت می گیرد. پس از جوشکاری برای اطمینان بیشتر از یک دست بودن جوشکاری و عدم نشتی، اتصال را حتما بررسی کنید.

از آنجایی که اغلی برای فشارهای بالا از این محصول استفاده میشود، معمولا فلنج های گلودار از روکش های حلقه ای ساخته میشوند. برای سیالات بهتر است که یک گسکت فلزی میان شیارهای هر دو فلنج قرار داده شود؛ تا محصول بتواند با مقاومت بالا، کارایی لوله تحت فشار را تکمیل کند.

فلنج گلودار استیل چیست؟

استیل یا همون فولاد ضد زنگ از آلیاژ فولاد با حداقل 10.5 تا 11 درصد کروم ساخته شده است. کروم موجود در آن باعث میشود که یک لایه ای بر روی سطح آن ایجاد شود که در برابر خوردگی مقاوم می باشد. این محصول در محیط های خورنده نیز بیشتر استفاده میشود. از فلنج های گلودار استیل در انتهای لوله استفاده میشود. عملکرد آنها به این صورت است که فشار بیشتر را در ناحیه کوچکتر متمرکز می کند و این فرآیند موجب میشود که مهار کردن فشار راحت تر باشد. این نوع از محصول برای فشار بالا، حرارت زیاد و دمای زیر صفر مناسب می باشد.

فلنج استیل گلودار چیست و چه کاربردی دارد؟

جنس، ضخامت و مشخصات فلنج گلودار

فلنج های گلودار از متریال های مختلفی ساخته شده اند. این مواد بر اساس استانداردهای تعیین شده ای ارزیابی میشوند. همچین مواد آن باید با کیفیت ها و استانداردهای مشخص شده مانند ASTM یا ASME سازگاری داشته باشند. ضخامت و قطرداخلی فلنج به اندازه لوله بستگی دارد.

زمانی که صحبت درباره جنس فلنج گلودار میشود، باید گفت که آلیاژ کربن از پرکاربردترین مواد در استفاده از ساخت این محصولات است زیرا میزان حرارت بالا نشان دهنده مقاومت بالا است. این فلنج ها در مواد ASTM A 181 و ASTM A 105 وجود دارند. علاوه بر آن در درجه ها و سری های مختلف با توجه به نیاز مشتریان در بازار وجود دارند.

فلنج های گلودار از فولاد ضد زنگ ساخته میشوند. علاوه بر آن فلنج ها از ASTM A182 ،F304 ،316L 347H ،310S ، ASME B16 5 ساخته میشوند و یک روکش فولادی دو لایه دارند.

کاربرد فلنج گلودار :

  • متصل کردن لوله ‌ها به یکدیگر
  • اتصال لوله ها به شیرآلات
  • اتصال لوله ‌به حوضچه ‌ها یا تانکرها
  • تقسیم لوله کشی
  • استفاده در تهویه هوا

مزیت های فلنج گلودار :

این محصول در هر شرایطی به سادگی دچار تغییر شکل نمیشود. سیلانت خوبی دارد و در زمینه های مختلفی کاربرد دارد. استفاده از فلنج برای خطوط لوله با نوسانات زیاد، دما و فشار بالا و یا برای درجه حرارت پایین مناسب می باشد. همچنین این لوله ها برای انتقال مواد آتش زا و انفجاری، منتقل کردن گازهای سمی کاربرد دارد.

قیمت و خرید فلنج گلودار در سایت کلیدآهن

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی آهن آلات کلیدآهن در رابطه با اینکه فلنج گلودار چیست و چه کاربردی دارد با شما صحبت کردیم؛ از نتایج حاصل شده می توان دریافت که فلنج های گلودار به علت مزیت ها و کاربردهای بسیار زیادی که دارند، یکی از پرفروش ترین فلنج ها در بازار می باشند. این محصولات اکستنشن خرطومی شکلی دارند که موجب یک اتصال طبیعی در کارهای بزرگتر و گسترده تر با فشاربالا می شود.

منبع : en.wikipedia.org