تفاوت نبشی و سپری چیست؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

تفاوت نبشی و سپری چیست؟

اگر می خواهید بدانید تفاوت نبشی و سپری چیست، تحمل بار سپری چقدر است، انواع سپری کدام اند و پروفیل سپری به چه معناست، پیشنهاد می کنیم مقاله حاضر را مطالعه نمایید.

ما در این مقاله از وب سایت کلیدآهن تفاوت این دو محصول را بررسی نموده ایم تا شما ضمن آشنایی با آن ها بتوانید هر کدام را بنا بر نیاز پروژه خود انتخاب کنید. دلیل پرداختن به این موضوع، عدم امکان حذف محصولات مد نظر از مصالح مورد نیاز یک سازه است.

 

تفاوت نبشی و سپری چیست؟

اگر می خواهید بدانید تفاوت نبشی و سپری چه چیزی است، نخست باید به شکل ظاهری آن ها توجه داشته باشید. علاوه بر این نبشی و سپری از نظر نحوه و محل به کارگیری نیز با یکدیگر متفاوت اند.

در نظر داشته باشید که تفاوت این دو محصول تنها به این دو مورد ختم نمی شود بلکه می توان گفت که نبشی و سپری از نظر نوع کاربرد و حتی زمان خرید هم دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند. در ادامه همین مقاله با ما همراه باشید تا در مورد هر یک از این تفاوت ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

از لحاظ ظاهری تفاوت نبشی و سپری چیست؟

نبشی از نام زاویه یا گوشه گرفته شده است. شکل ظاهری این محصول به صورت حرف L است. نبشی دارای دو بال است اما سپری تعداد سه بال دارد و به همین دلیل هم نامگذاری شده است.

سپری از نظر ظاهری شباهت به حرف T دارد و بال های آن عمود بر یکدیگر می باشند. یکی از مواردی که باید مد نظر داشته باشید این است که سپری به شکل پیش فرض دارای سه بال هم اندازه است اما می توان در حین طراحی و تولید اندازه یکی از بال ها را دست خوش تغییر نمود. اما نبشی ها به شکل گسترده دارای بال هایی با اندازه های متفاوت هستند. به این صورت که یک بال کوچکتر و یا بزرگتر از سایر بال ها باشد.

 

تفاوت نبشی و سپری از نظر نحوه تولید

سپری ها به شکل فابریک تولید می گردند و به همین شکل هم در بازار عرضه می شوند. اما دارای روش های تولید متنوع هستند به طوری که سه روش برای تولید این محصول می توان متصور بود.

یکی از این روش ها استفاده از خروج کاری گرم یا اکستروژن است که بیشتر برای تولید نبشی های آلومینیومی و پی وی سی استفاده می شود.

یکی دیگر از روش های تولید نبشی استفاده از شکل دهی سرد و طی فرایند عبور دادن ورق های نوار بری شده از درون قالب های پرسی می باشد.

 

در زمان خرید تفاوت نبشی و سپری چیست؟

زمانی که شما می خواهید نبشی بخرید اگر نبشی مورد نظرتان دارای بال هایی با اندازه های متفاوت نباشد، تنها نیاز به دو عدد دارید یکی اندازه بال و دیگری ضخامت نبشی.

اگر هم که بال ها از نظر اندازه با هم تفاوت داشته باشند باید از سه عدد استفاده کنید. اما در هنگام خرید سپری به دلیل این که در اکثر موارد اندازه لبه و دیوانه یکسان است، یک عدد کافی است. به عبارتی دیگر زمانی که می گوییم سپری ۱۵، منظور ما این است که این محصول T شکل دارای لبه هایی با اندازه ۱۵۰ میلی متر می باشد.

تفاوت نبشی و سپری چیست؟

تفاوت نبشی و سپری از نظر کاربرد

در ادامه مقاله تفاوت نبشی و سپری چیست، به بیالن اختلافات آن ها از نظر کاربرد می پردازیم. موارد کاربرد نبشی و سپری نیز با یکدیگر متفاوت است. البته می توان از آن ها استفاده های مشترکی را نیز داشت. به عنوان مثال از هر دوی این محصولات می توان به عنوان شاسی حمل کننده استفاده نمود.

در ساخت سقف های کاذب از سپری ها استنفاده می شود. چرا که چنین مورد کاربردی نیاز به صخامت پایین و سبک بودن دارد که هر دو ویژگی در سپری مورد استفاده برای سقف های کاذب مشهود است.

نبشی نیز برای محفظه کابل برق در زمین و یا محفظه کنتور آب به کار می رود. نبشی ها را می توان در مواردی که نیاز به اتصال دو قطعه در جهتی عمود بر هم احساس می شود، به کار گرفت. این در حالی است که سپری ها چنین کاربردی ندارند.

 

خرید نبشی و سپری

این مقاله به بیان این که تفاوت نبشی و سپری چیست، اختصاص داشت. در این جا سعی کردیم تا به شما بگوییم نبشی چیست و منظور از سپری و نحوه تولید آن چه چیزی می باشد. هزینه خرید این محصولات به نوسانات بازار و میزان خرید محصول بستگی دارد.

اگر قصد خرید نبشی یا خرید سپری را دارید می توانید برای استعلام قیمت به وب سایت کلیدآهن مراجعه نموده و سوالات و ابهامات خود را از آن ها جویا شوید. کارشناسان ما به صورت آنلاین و تلفنی آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی به شما می باشند.