میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا می دانید میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد؟ تا به حال در مورد به کارگیری آرماتور یا میلگرد حرارتی در سقف کرومیت چیزی شنیده اید؟

ما در این مقاله از سری مقالات وب سایت کلیدآهن قصد داریم در مورد میلگرد حرارتی صحبت کنیم و این محصول را مورد پایش و تجزیه و تحلیل قرار دهیم. این محصول دارای انواع مختلفی با نام های میلگرد حرارتی ساده یا آجدار است که هر کدام در صنعت ساختمان سازی و دیگر صنایع کاربرد خاص خود را دارد. اگر اطلاعات کمی در مورد این موضوع دارید و یا کنجکاو هستید تا پاسخ سوالات مطرح شده در بالا را بدانید‌، پیشنهاد می کنیم مقاله حاضر را تا انتها دنبال نمایید.

میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد؟

میلگرد حرارتی به عنوان یکی از مهم ترین اجزای یک سازه ساختمانی به کار می رود. در واقع می توان گفت که استحکام یک ساختمان به وجود این محصول بستگی دارد. با وجود کاربرد مهم و گسترده میلگرد حرارتی قیمت آن بسیار مناسب و منصفانه است. البته تولید انبوه این محصول به دلیل بالا بودن حجم تقاضا نیز مزید بر علت برای منصفانه بودن قیمت این محصول است.

فرق میلگرد حرارتی با میلگرد معمولی در مقاومت بیشتر میلگرد در برابر تغییرات دمایی است. در حقیقت کارایی مناسب این میلگرد در مواردی به خوبی احساس می شود که سازه تحت تغییرات دمایی شدید قرار گرفته و از همه مهم تر تحت گرما و دمای بالا باشد.

در ادامه در مورد کاربردها و ویژگی های دیگر این نوع میلگرد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

میلگرد های حرارتی چگونه اجرا می شوند؟

در این بخش از مقاله میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد، به ویژگی ها و مشخصات فنی این محصول اشاره خواهیم کرد.

میلگرد حرارتی به صورت عمود بر هم و به شکل حرف T قرار می گیرد. این شکل اجرا مانع از ورود آسیب به بتن و کم شدن مقاومت آن می شود.

میلگردهای حرارتی دارای مقاومت بالایی در برابر شکستگی در بدن خود هستند. قطر این میلگردها چیزی در حدود ۴ میلی متر یا ۵ میلی متر که تاثیر بسزایی در این مقاومت، دارد. قرارگیری میلگردها در کنار هم با فاصله تقریبا ۲۵ سانتی متر از هم انجام می شود.

این نکته را باید بدانید که در بسیاری از ساختمان ها از ترکیب میلگردهای ساده و معمولی با میلگردهای حرارتی استفاده می شود.

به نظر شما در این صورت قرارگیری میلگردها و اجرای آن ها چگونه است؟ در پاسخ باید گفت که میلگردهای حرارتی در این حالت به شکل شبکه ای تعبیه می شوند. این میلگردها به صورت عمود بر تیرچه های به کار رفته در سقف سازه، اجرا می شوند.

میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربردهای میلگرد حرارتی چیست؟

با در نظر گرفتن موضوع مقاله یعنی میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد، یاید در یک بخش به شکل اختصاصی در مورد کارایی های این محصول صحبت کنیم.

زمانی که بتن ریزی انجام می شود تا مدت نسبتا کوتاهی این بتن دارای مقداری رطوبت است. اما به مرور زمان این رطوبت از بین رفته و هم راستا با خشک شدن بتن، ذرات بتن جایگزین این رطوبت می شوند. انقباضی که همزمان با خشک شدن بتن در آن رخ می دهد سبب ایجاد تنش هایی از نوع کششی در بتن شده و در نتیجه این تنش ها، ترک هایی به وجود می آیند. اما این ترک ها به واسطه وجود میلگردها کنترل می شوند و بر این اساس می توان اطمینان داشت که خطری ساختمان را تهدید نمی کند.

در چنین مواقعی اگر از میلگردهای حرارتی استفاده شود، خطر به حداقل رسیده و شاهد گسترش ترک ها و کاهش امنیت سازه نخواهیم بود.

 

قیمت میلگرد حرارتی

تا به این جا از مقاله متوجه شدید که میلگرد حرارتی چیست و چه کاربردی دارد. همچنین با نحوه اجرای این محصولات در یک ساختمان نیز آشنا شدید و دانستید که چگونه می توان آن ها را در کنار میلگردهای معمولی مورد استفاده قرار داد. در ضمن تلاش شد تا فرق میلگرد حرارتی با میلگرد استیل معمولی را نیز بدانید و در مورد مشخصات فنی میلگرد حرارتی نیز اطلاعاتی را به دست آورید.

از آن جایی که قیمت میلگرد حرارتی نیز مانند سایر محصولات به نوسانات بازار وابسته است، پیشنهاد می کنیم تا برای قیمت روز این محصول سری به وب سایت کلیدآهن بزنید.