سه راهی چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

سه راهی چیست و چه کاربردی دارد

سه راهی چیست و چه کاربردی دارد: سه راهی برای اتصالات لوله ها بسیار پرکاربرد است و استفاده از لوله ها در هر جایی را امکان پذیر نموده است. در واقع از این محصول برای گرفتن انشعاب از لوله استفاده می شود. سه راهی ها معمولا از جنس فولاد، چدن، آلومینیوم، مس، برنج و … ساخته می شوند.

دلیل ساخت این محصول از جنس های مختلف ایجاد تنوع در آن است تا هر کس بنا به نحوه و محل استفاده از آن و همچنین بودجه آن نسبت به خرید سه راهی اقدام نماید. ما در این مقاله از وب سایت کلیدآهن در خدمت شما هستیم تا زمینه آشنایی شما را با این محصول فراهم نموده و توضیحات مناسبی را در رابطه با آن در اختیار شما قرار دهیم.

 

سه راهی چیست و چه کاربردی دارد؟

سه راهی در اتصال سه لوله به یکدیگر بسیار کار آمد است. به عنوان مثال زمانی که نیاز است از منبع اصلی یا لوله ای که به این منبع متصل است، دو لوله دیگر برای انتقال سیالات به جاهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرند، از این اتصال استفاده می شود.

سه راهی ها هم انواع متعددی دارند. برخی از آن ها رزوه ای هستند یعنی لوله در آن ها پیچیده می شود. به این ترتیب دیگر نیاز به جوشکاری احساس نخواهد شد. اما در برخی از مواقع نیاز است تا عملیات جوشکاری برای اتصال لوله و سه راهی انجام شود تا از درستی اتصالات اطمینان حاصل شود.

 

سه راهی درزدار چیست؟

شاید نام لوله درزدار و لوله بدون درز را شنیده باشید و تفاوت این دو نوع لوله را نیز با یکدیگر بدانید. در این بخش از مقاله سه راهی چیست و چه کاربردی دارد، ما به معرفی سه راهی درزدار می پردازیم.

سه راهی درزدار مانند لوله درزدار دارای محل اتصال در بدنه خود است. این اتصال معمولا با انجام عملیات جوشکاری برقرار می شود.

سه راهی درزدار معمولا از جنس فولاد یا استیل ساخته می شود. استفاده از این نوع لوله برای انتقال آب، گاز، بخار و هوا بسیار مرسوم و متداول است. اما آیا استفاده از این سه راهی معایبی را به همراه دارد؟ در پاسخ به این سوال باید به درز جوش داشتن این نوع لوله توجه کنید. چرا که این لوله در برابر فشار بالا و دما دچار خوردگی شده و ممکن است طول عمر پایین تری نسبت به سه راهی بدون درز داشته باشد.

 

معرفی انواع سه راهی ها

اتصالات سه راهی نیز مانند سایر اتصالات دارای انواعی هستند. این اتصالات معمولا در دو دسته با نام های سه راهی مساوی و سه راهی نامساوی قرار می گیرند.

 

سه راهی مساوی

این نوع سه راهی ها دارای ابعاد ورودی و خروجی برابر هستند. زاویه در نظر گرفته شده در حین تولید این محصولات 40 درجه 0 90 درجه هستند.

 

سه راهی نامساوی

سه راهی نامساوی با نام سه راهی کاهنده نیز شناخته می شود. با توجه به این نام احتمالا به ویژگی این محصول پی برده اید. در این محصول میزان قطر دهانه ورودی و خروجی های سه راهی با یکدیگر مساوی نیستند.

به دلیل این که باید حجم بالایی از سیالات به عنوان مثال آب، از ورودی این محصول دریافت و در دو جهت مختلف پخش شود، پس اگر دهانه خروجی هها کوچک تر از ورودی باشد، با کاهش میزان خروجی سیالات از این محصول مواجه هستیم. از این نوع سه راهی بیشتر در مواردی استفاده می شود که افراد قصد کاهش فشار آب یا هر نوع سیال دیگر را داشته باشند.

 

کاربرد انواع سه راهی

در ادامه مقاله سه راهی چیست و چه کاربردی دارد، حتما باید به موارد استفاده از این محصول اشاره نمود. این موارد استفاده عبارت اند از:

 • پروژه‌های گاز رسانی
 • لوله کشی آب موتورخانه و فن کویل ها
 • لوله کشی‌های آب خاص مانند کشاورزی
 • لوله کشی روکار در صنعت ساختمان سازی
 • تصفیه ضایعات
 • صنایع دریایی
 • تجهیزات صنعتی

سه راهی چیست و چه کاربردی دارد

مزایای استفاده از سه راهی چیست؟

تا به این مرحله از مقاله سه راهی چیست و چه کاربردی دارد، با این محصول و موارد به کارگیری آن آشنا شدید. حال بهتر است تا مزایای کلی این محصول را بدانید تا اطلاعاتتان تکمیل گردد.

این مزایا عبارت اند از:

 • قیمت پایین و مقرون به‌صرفه بودن
 • کاربرد در لوله کشی گاز خانگی و فنس کشی
 • کاربرد در خطوط لوله کشی با ارتفاع بلند
 • کاربرد در مواردی که سبک بودن وزن سازه اهمیت دارد
 • سهولت در فرایند تولید، نسبت به دیگر اتصالات
 • سطح صاف و یکنواخت
 • دوام و عمر طولانی

 

خرید انواع سه راهی

این مقاله از وب سایت کلیدآهن با هدف بررسی این نوشته شد که سه راهی چیست و چه کاربردی دارد. با توجه به مطالب ارائه شده در این جا شما اطلاعات مفید و مختصری را در مورد این محصول و انواع آن به دست آورده اید. اما اگر تمایل به خرید این محصول و یا محصولات مشابه آن را دارید و یا میخواهید قیمت سه راهی ها را استعلام بگیرید، همین حالا و به صورت آنلاین می توانید با کارشناسان مجرب ما ارتباط بگیرید.

امکان طرح هر گونه سوال از این کارشناسان و همچنین در میان گذاشتن ابهاماتتان در مورد این موضوع نیز برای شما فراهم شده است.