انواع لوله

انواع لوله

توضیحات

لوله چیست؟

انواع لوله ها را می توان بر اساس جنس، کاربرد و نحوه اتصالات دسته بندی کرد. سایت کلیدآهن در این مقاله انواع لوله هایی که بیشترین کاربرد را دارند به شما معرفی می‌کند. لوله ها کاربرد بسیاری در زندگی انسان دارند و از بخش های مهم مهندسی پایپینگ می باشند. استفاده از لوله اشتباه در انتقال سیالات احتمال دارد خرابی های وحشتانکی به وجود بیاورد.

انواع لوله ها و کاربرد های آن

  • لوله مانیسمان
  • لوله درز مستقیم گاز خانگی
  • لوله درز مستقیم گاز API
  • لوله درز مستقیم تست آب
  • لوله درز مستقیم صنعتی
  • لوله اسپیرال
  • لوله داربستی

لوله مانیسمان:

لوله های ضد زنگ Mannesmann یکی از تولید کنندگان پیشرو جهانی لوله ها و لوله های فولادی ضد زنگ بدون درز و آلیاژ نیکل است. با محدوده ابعادی از 1.6 میلی متر (1/16 اینچ) تا 280 میلی متر (11 اینچ) قطر خارجی و شجره تولیدی که بیش از 125 سال پیش با اختراع لوله بدون درز منشا گرفته است. جالب است بدانید که لوله های مانیسمان را در صنعت با نام لوله های بدون درز نیز می شناسند.

لوله درز مستقیم گاز خانگی:

لوله درز مستقیم گاز خانگی به عنوان یکی از انواع لوله های درزدار شناخته می شود. لوله های گاز از جسن پلی اتیلن می باشند و برای جا به جایی گاز در منازل و صنایع گوناگون مانند: نیروگاه ها، پتروشیمی، سوله های صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله درز مستقیم گاز API:

لوله درز مستقیم گاز API از انواع لوله های درزدار مستقیم نیز می باشد که به عنوان یکی از گزینه های با ارزش در پروژه های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. برای زمانی که احتیاج به گازرسانی به شکل عمده می باشند از این نوع لوله ها استفاده می کنند.

لوله درز مستقیم تست آب:

لوله های درز مستقیم تست آب از انوع لوله های درزدار می باشد که از ورق فولادی تشکیل می‌شوند. به طوری که ورق های فولادی در سایز و ضخامت مورد نظر برش خورده سپس به کمک غلتک‌ خمیده می‌شوند و سطح مقطع گرد می گیرند. لوله های که به شکل درزدار تولید می شوند به علت اینکه در مصارف آبرسانی و .. با مشکلی مواجه نشوند باید مورد آزمایش بازرسان قرار بگیرند به همین علت روی آنها تست هیدرواستاتیک انجام می شود.

لوله درز مستقیم صنعتی:

جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورق های فولادی و جوشکاری استفاده میشود. بدین منظور ورق با ضخامت مورد نظر و براساس سایز لوله برش خورده و پس عبور از غلطک های نورد به شکل گرد در می آیند. لوله های درزدار به دو روش جوشکاری زیرپودری (SAW) و جوشکاری مقاومت الکتریکی تولید می شوند.

لوله اسپیرال:

لوله اسپیرال نوعی از لوله می ‌باشد که از ترکیباتی همچون: پلی اتیلن، فولاد و یا الیاف کربن تشکیل شده است و از ویژگی های فراوانی نسبت به دیگر انواع لوله برخوردار است. همان طور که از نام لوله مشخّص است، این لوله‌‌ها دارای ساختاری مارپیچی هستند و در ساخت آن‌ها از ورق‌های فلزّی با ضخامت‌های گوناگون استفاده شده است.

لوله داربستی:

لوله داربست نوعی لوله استیل درز دار است که به طور ویژه و اختصاصی برای نصب داربست تولید می‌شود. لوله داربست از جنس استیل زنگ نزن نیست و به علت اینکه برای مصرف صنعتی و کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، در شرایط آب و هوایی گوناگون مورد آزمایش واقع نمی‌شود.

قیمت و خرید انواع لوله

قیمت لوله با توجه به جنس و نوع محصول تولیدی، تنوع بسیار زیادی دارد. دسترسی به قیمت انواع لوله از جمله: لوله مانیسمان، لوله درز مستقیم گاز خانگی، لوله درز مستقیم گاز API، لوله درز مستقیم تست آب، لوله درز مستقیم صنعتی، لوله اسپیرال، لوله داربستی از طریق فروشگاه کلیدآهن امکان پذیر است. امیدوارم که با خواندن این مقاله، هنگام خرید انواع لوله، با هیچگونه مشکلی مواجه نشوید و به راحتی لوله مورد نظر خود را بسته به کاربرد آن خریداری کنید.