فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

سه راهی استنلس استیل 316

مقاومت در برابر ایجاد حفره در محلول های یون کلرید و افزایش استحکام در دماهای بالا به ویژه در محیط های اسیدی و در دفاع در برابر خوردگی ناشی از اسیدهای سولفوریک، هیدروکلریک، استیک، فرمیک و تارتاریک و همچنین سولفات های اسیدی و کلریدهای قلیایی موثر است. در طبیعت بسیار بادوام است، ساخت آن آسان است، تمیز می شود، جوش داده می شود و به پایان می رسد. به طور قابل توجهی در برابر محلول های برمیدها، کلریدها، اسید سولفوریک، یدیدها و اسیدهای چرب در دماهای بالا مقاوم تر است. فولاد ضد زنگ  316 که حاوی عنصر مولیبدن هستند حتی در ساخت داروهای دقیق مورد نیاز هستند تا از آلودگی فلزی بیش از حد جلوگیری شود. در این مقاله سه راهی استنلس استیل 316 از سایت کلیدآهن به معرفی مواردی چون استفاده از استیل 316، انواع استیل 316، خواص فولاد 316، شباهت فولاد 316 و 316l و تفاوت فولاد 316 و 316l می پردازیم.

موارد استفاده از فولاد ضد زنگ 316:

آشناترین موارد استفاده از فولاد ضد زنگ نوع 316 در ساخت منیفولدهای اگزوز، قطعات کوره، مبدل های حرارتی، قطعات موتور جت، اواپراتورها، تجهیزات پردازش شیمیایی، تجهیزات دارویی و عکاسی، قطعات شیر ​​و پمپ، مخازن، خمیر و کاغذ و پارچه است. تجهیزات پردازش و قطعاتی که در معرض محیط های دریایی قرار دارند.

انواع فولاد ضد زنگ 316:

انواع فولاد ضد زنگ 316 شامل نوع 316l می باشد.

نوع 316l:

فولاد ضد زنگ نوع 316l یک نسخه کم کربن از آلیاژ فولاد 316 است. محتوای کربن کمتر در این نوع، رسوب مضر کاربید در نتیجه جوشکاری را کاهش می دهد. بنابراین، حتی در مواقعی که جوشکاری مورد نیاز است به منظور اطمینان از حداکثر مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود.

در حالی که مشابه نوع 304، هر دو نوع 316 و 316l نشانه‌هایی از مقاومت در برابر خوردگی پیشرفته را نشان می‌دهند و در دماهای قوی‌تر و بیشتر هستند. آنها نیز با عملیات حرارتی سخت نمی شوند و می توانند به سرعت شکل داده و کشیده شوند.

 

خواص فولاد ضد زنگ 316

برخی از خواص فولاد ضد زنگ 316 عبارتند از:

این یک گرید مولیبدن دار است و می توان آن را در دسته فولاد آستنیتی طبقه بندی کرد.

این به طور گسترده در بخش دریایی استفاده می شود، زیرا در برابر خوردگی مقاوم است و حتی می تواند در شرایط سخت دریایی نیز مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه مقاله سه راهی استنلس استیل 316 از سایت کلید آهن با ما همراه باشید.

هنگامی که در دماهای بین 425 تا 860 درجه استفاده می شود در برابر بارش کاربید مقاوم است.

از آنجایی که در برابر خوردگی مقاوم است، در کاربردهای مختلف تجاری و صنعتی و همچنین در محیط های پر کلرید بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

سه راهی

فولاد ضد زنگ 316 در مقابل 316 لیتر: شباهت ها

  • ضد خوردگی هستند

فولاد ضد زنگ 316 و 316 لیتری هر دو دارای سطح بالایی از مقاومت در برابر خوردگی هستند به خصوص در کاربردهایی که قرار گرفتن در معرض کلرید اجتناب ناپذیر است. این گریدهای فولاد ضد زنگ حاوی مولیبدن و نیکل هستند که در برابر اثرات اسیدها و کلرید مقاومت می کنند.

  • ترکیب شیمیایی

آنها همچنین دارای ترکیبات شیمیایی مشابهی از عناصر تشکیل دهنده آن هستند. با این حال، ترکیب کربن متفاوت است.

  • انعطاف پذیری بالا

316 و 316l انعطاف پذیری عالی دارند. بنابراین، آنها را می توان به راحتی ماشین کاری کرد و به اشکال مختلف ساخت. آنها همچنین می توانند فرآیندهای تولید مانند کشش، سوراخ کردن، خم شدن، چرخش و سایر فرآیندها را بدون حفظ ترک تحمل کنند.

  • جوش پذیری

به دلیل استحکام بالا، در کاربردهایی که شامل جوشکاری زیادی در فرآیندهای ساخت آن می‌شود، انتخاب خوبی است. آنها را می توان به اشکال مختلف بدون مشکل برای استفاده در پروژه های شما پردازش کرد.

  • قیمت گذاری

حتی با تغییرات جزئی در محتوای کربن آنها، هزینه در مقایسه فولاد ضد زنگ 316 و 316l عامل محدود کننده ای نیست. هر دو گرید فولاد ضد زنگ قیمت تقریباً یکسانی دارند.

فولاد ضد زنگ 316 در مقابل 316 لیتر: تفاوت بین فولاد ضد زنگ 316 و 316 لیتر

در حالی که هر دو نوع فولاد ضد زنگ کیفیت های مشابهی دارند، ممکن است تعجب کنید که تفاوت بین فولاد ضد زنگ 316 و 316 لیتر چیست. در این بخش، عوامل مختلفی را بررسی خواهیم کرد که فولاد ضد زنگ 316 و 316 لیتر را متمایز می کند. در ادامه مقاله سه راهی استنلس استیل 316 از سایت کلید آهن با هم مطالب دیگر را بررسی می کنیم.

  • مقاومت در برابر خوردگی

در مقایسه با 316، فولاد ضد زنگ 316l مقاومت بالاتری در برابر خوردگی ناشی از کلریدها و اسیدها دارد. این به این دلیل است که مولیبدن بیشتر و کربن کمتری دارد. بنابراین، فولاد ضد زنگ 316 لیتری انتخاب بهتری برای پروژه شما است، زیرا می تواند میزان بیشتری از قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی، مواد شیمیایی و اسید را تحمل کند.

  • محتوای کربن کم

در ساختی که جوشکاری زیادی صورت می گیرد، ضد زنگ 316 لیتر انتخاب بهتری است زیرا محتوای کربن کمتری نسبت به 316 دارد. این مهمترین تفاوت بین فولاد ضد زنگ 316 و 316 لیتر است. در نتیجه، کاهش بارش کاربید وجود دارد، شرایطی که ممکن است منجر به پوسیدگی پس از جوشکاری شود. این باعث می شود 316l در کاربردهایی که نیاز به جوشکاری زیاد دارند، انتخاب بهتری باشد.

  • خواص مکانیکی عمومی

فولاد ضد زنگ 316 دارای خواص مکانیکی بهتری در مقایسه با فولاد ضد زنگ 316 لیتری است. سخت تر، انعطاف پذیرتر و استحکام کششی بیشتری نسبت به 316 لیتر دارد.

سه راهی استنلس

سخن نهایی

فولاد ضد زنگ نوع 316 یک فولاد زنگ نزن آستنیتی است که دارای مزایا و کاربردهای بسیار مفیدی است و در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

فولاد ضد زنگ یک ماده نمونه سازی سریع محبوب است که به دلیل دوام، خاصیت ضد خوردگی، استحکام و عوامل دیگر در قابلیت های مختلف استفاده می شود. این ماده مهمی است که توسط فرایندهایی مانند ساخت ورق فلزی و ماشینکاری cnc برای بسیاری از اهداف تهیه می شود. در حالی که مفید است، گریدهای فولاد ضد زنگ زیادی وجود دارد که استدلال فولاد ضد زنگ 316 بسیار رایج است.

در این مقاله سه راهی استنلس استیل 316 از فروشگاه آنلاین کلیدآهن به معرفی مواردی چون استفاده از استیل 316، انواع استیل 316، خواص فولاد 316، شباهت فولاد 316 و 316l و تفاوت فولاد 316 و 316l پرداختیم.

منبع : metline-pipefittings.in