فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

شیر یک طرفه استنلس استیل

شیر یکطرفه استنلس استیل یا برگشت ناپذیر عبارت است از شیری که با دارا بودن دو درگاه است. و نتیجه اختلاف فشار میان دو سمت آن، اجازه حرکت گاز و میعان در مسیر مخالف را نخواهد داد. به گفته دیگر، همانگونه که از نام شیر یکطرفه گرفته می شود. سیال تنها از یک سمت آن قادر است، وارد شود و وقتی که در یک جهت سیال انجام می گیرد. جریان سیال از روش مخالف آن امکان پذیر نیست. در این مقاله از سایت کلیدآهن به انواع شیر یکطرفه و کاربرد این محصول و همچنین راهنمای خرید شیر یک طرفه استیل 304 و خرید شیر یک طرفه استیل 316 میکنیم. تا که مشتریان عزیز ما به جنس تقلبی برنخورند و هزینه کنند. 

شیر یک طرفه استنلس استیل

همینطور این شیر در مسیر لوله ها به سیستم های دیگر مثل انشعابات که امکان فشار آنها قبل از سیستم کلی باشد، بکار گرفته می شود. تا کنترل و جلوگیری از ورود جریان از سیستم دومی به سیستم اولی شود.

راهنمای خرید شیر یک طرفه استنلس استیل

در این بخش از مقاله از سایت کلید آهن به نحوه خرید این نوع شیر می پردازیم. گزینش دقیق ابعاد و متریال شیر یکطرفه از این نگاه حائز اهمیت می باشد. که باعث می شود. از محصول خوب جهت کارکرد موردنظر استفاده می گردد. که این موضوع، رضایت از یک خرید قابل اطمینان و مناسب را خواهد داشت. جهت انتخابی دقیق و مقرون به صرفه تعدادی نکته را همزمان مورد نظر را داشته باشید.

۱_ انتخاب جنس

جهت انتخاب بهترین متریال جهت شیر یکطرفه، حتما اول کاربرد شیر را از لحاظ جنس و ویژگی های جریان گذری تشخیص داد. بعد متریال مناسب با ویژگی جریان گذری جهت شیر در نظر قرار می گیرد.

۲_ انتخاب ابعاد و تعیین فشار شغلی

پس از انتخاب متریال شیر، حتما ابعاد و فشار عملی شیر را مناسب با سامانه ای که شیر قرار باشد. در آن به نظر گرفته می شود. مشخص کنید.

۳_قیمت

در شکلی که بعد از تعیین کردن جنس و همچنین کارکرد شیر یکطرفه، بیشتر از یک انتخاب در اختیار خود دارید، گزینش شیر در اولویت می باشد. که در مقایسه با کارایی هزینه مناسب تری دارد. به نگاهی دیگر، اندازه قیمت میتواند بر تعیین از بین مدل های متنوع تولید کننده شیر مورد نظرتان موثر باشد.

۴_ اصالت شیر یکطرفه

با نگاهی به اینکه جنس شیر ممکن است تقلبی باشد، و سرمایه مالی و وقت شما را بیهوده می کند. امکان دارد، باعث آسیب های غیر قابل جبران شود. خلال اینکه ضمانت اعاده اجناس جهت جبران زیان آن غیر قبول می باشد. پس بیش از نهایی کردن فرایند گزینش و خرید باید از اصلی بودن کالا اطمینان حاصل فرمایید.

در لزومی که در خصوص با انتخاب شیر یکطرفه و همچنین اطمینان از اصلی بودن محصول اگر سوالی دارید با کارشناسان کلید آهن تماس حاصل فرمایید.

تفاوت شیر خودکار و شیر چک ولو و شیر یکطرفه

چک ولو در واقع همان شیر یکطرفه می باشد. که به سبب عملکرد اتوماتیک که از بازگشت جریان به لوله جلوگیری می کند. و همچنین شیر خودکار هم خوانده می شود. به همین سبب این عناوین برخلاف یکدیگر استفاده می شوند. و در عملکرد آنها تفاوتی ندارند.

افزون براین بعضی نام ها  نظیر شیر یکطرفه پمپ آب، شیر یکطرفه آب و هوا و شیر یکطرفه فاضلاب نیز به شکل محاوره ای مورد استفاده قرار می گیرد. که غالبا به سبب مکان مورد نظر شیر یکطرفه و کارکرد مورد توقع از آن است.

کاربرد شیر یکطرفه استنلس استیل

شیر یکطرفه با دارا بودن کاربردهای متنوع چه در تاسیسات و چه در صنعت ساختمانی می باشد. که نظیر این کاربردها می توان به در صنایع استفاده مکرر کرد. در زمینه فاضلاب، پمپ آب، هوا و آب نیز اشاره نمود. بنابراین، در هر کدام از سیستم ها انتقال جریان که برگشت پذیری سیال، خسارت زیان باری دارد. و حتی در سیستم استفاده نمی شود. میتوان از شیر یکطرفه استفاده نمود.

انواع شیر یکطرفه براساس جنس

شیرهای یکطرفه مثل برخی شیرآلات از متریال متنوعی تشکیل خواهند شد. که هر یک کاربرد و ویژگی های ویژه ی خود را دارند. اقسام شیر یکطرفه از سایت کلید آهن برحسب جنس نظیر شیر یکطرفه فولادی، شیر یکطرفه چدنی، شیر یکطرفه برنجی، شیر یکطرفه UPVC و شیر یکطرفه استنلس استیل  اشاره نمود.

شیر یک طرفه

شیر یک طرفه استنلس استیل از نظر جنس

شیر یکطرفه استنلس استیل مدلی دیگر از شیرها می باشد. که از فولاد زنگ نزن با آلیاژی قریب به کروم تولید شده است. این مدل از متریال در مقابل رطوبت و هوا گرفتار زنگ زدگی یا لکه نخواهد شد. و در مقابل دما ۴۰۰ درجه سانتیگراد مقاومت دارد. ضمنا بهترین گزینش جهت مکان های خورنده خواهد بود.

شیر یکطرفه از نظر جریان گذری به دو قسمت متفاوت تقسیم بندی می شوند. یک مدل آنها ۳۰۴  جنس این نوع در مکان هایی با خورندگی متوسط و اما مدل ۳۱۶ این نوع جهت مکان هاییبا خورندگی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه مقاومت مدل ۳۱۶ در مقایسه با گرید ۳۰۴ در مکان های خورنده زیادتر می باشد.

سوالات متداول

آیا امکان خرید به شکل جزئی (یک عدد یا بیشتر) از مجموعه‌ی کلید آهن وجود دارد؟

بله، درصورتی‌که برای سنجش کیفیت قصد خرید جزئی داشته باشید.

آیا امکان خرید محصول به شکل غیرنقدی و با شرایط خاص وجود دارد؟

بله؛ البته مشتری باید پیش از خرید به این شکل، توسط تیم مجموعه اعتبارسنجی شود.

پس از خرید محصول، انتقال محصول از کارخانه به موقعیت خریدار به عهدهٔ فروشنده یا خریدار است؟

مجموعهٔ کلید آهن هماهنگی‌های لازم را برای انتقال انجام می‌دهد اما پرداخت هزینهٔ این خدمت به عهدهٔ خریدار است.

آیا مجموعهٔ کلید آهن متعهد می‌شود که محصولات استنلس استیل جواب موفقیت‌آمیزی در آنالیزهای تخصصی بگیرند؟

بله، کارشناسان ما، تست PMI را برای تشخیص کیفیت پیشنهاد می‌کنند؛ بااین‌حال، آنالیز شیمیایی نیز بنا به میل خریدار انجام می‌شود، هرچند برای انجام این تست، یک عدد از محصولات خریداری‌شده مورداستفاده قرار می‌گیرد.

آیا مجموعهٔ کلید آهن مالک کالاها است یا به شکل بازرگانی برای فروش آن‌ها فعالیت می‌کند؟

لوله‌های استیل متعلق به این مجموعه هستند و در انبارهای شخصی نگهداری می‌شوند؛ البته این مجموعه در سایر متریال‌ها، به شکل بازرگانی فعالیت می‌کند.

آیا امکان فروش غیررسمی (بدون فاکتور یا سایر مؤلفه‌های فرو رسمی) در مجموعهٔ کلید آهن وجود دارد؟

خیر؛ مجموعهٔ کلید آهن به‌هیچ‌عنوان فروش غیررسمی ندارد.

محصولات در کشور ایران و به شکل ملی تولید می‌شوند یا از کشورهای تولیدکننده آهن‌آلات به داخل صادر می‌شوند؟

در مجموعهٔ کلید آهن هر دو محصول وجود دارد. محصولاتی که متعلق به کارخانه‌های ملی هستند، با روش‌های فورج و ریختگی تولید می‌شوند و محصولاتی نیز که از کشورهای خارجی وارد می‌شوند، تنوع مختص به خود را دارند.

مطابق با کدام استانداردها فشارکاری‌های شیرآلات انجام می‌شود؟

ممعمولاً شیرآلات موجود در بازارهای داخلی بر اساس استاندارد DIN آلمان (شامل PN10 و PN6) یا استاندارد ASTM آمریکا (کلاس 150 و 300) فشارکاری می‌شوند؛ براین‌اساس، عمدهٔ محصولات در دسترس نیز بر مبنای این استانداردها هستند.

شیر یکطرفه استنلس استیل (Stainless Steel Check Valve) چه کاربردهایی دارد؟

شیر یکطرفه وظیفه‌های گوناگونی را در یک خط لوله به عهده دارد؛ اولین کاربرد این شیر برای جلوگیری از بازگشت جریان است. این کاربرد در موقعیت‌هایی اهمیت دارد که بازگشت سیالات یا مایعات به مبدأ، موجب آسیب جدی به آن می‌شود. علاوه بر این، شیر یکطرفه فشار افزایش‌یافتهٔ جریان را (معمولاً در قسمت بالایی) به دیگر قسمت‌ها (قسمت پایینی) منتقل نمی‌کند؛ این ویژگی نیز موجب می‌شود که از این محصول در کمپرسورها و پمپ‌ها استفاده شود.

کاربرد شیر

خلاصه

مجموعه سایت کلید آهن به صورت اولین فروشگاه آنلاین تامین ویژه شیرآلات در کارخانه های متنوع نظیر پتروشیمی، گاز، نفت، سایر مصارف تاسیساتی و صنعتی محبوبیت خود را در توسعه روز افزون اهمیت های توصیه ای خود متمرکز کرده است. برای خرید شیر یک طرفه استیل 304 و قیمت شیر یک طرفه استیل 316 به فروشگاه کلیدآنلاین سر بزنید.

منبع : alibaba.com