فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

شیر یکطرفه استنلس استیل ۳۱۶ این شیرها از نوع دیسکی است. و همچنین بی فلنج هستند. کارایی آنها در سیستم های تجهیزات و تاسیسات بیشتر از برخی سیستم ها خواهد بود. نحوه عملکرد آنها بشکل فنری است. ما از در این مقاله از سایت کلیدآهن قصد داریم به انواع و تفاوت و کاربرد خرید شیر یک طرفه استیل مورد نظر اشاره کنیم. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی فرمایید.

خواص اصلی شیر یکطرفه استنلس استیل ۳۱۶

  • کارایی عالی با ظاهری جذاب
  • صددرصد قابلیت بازیافت را دارد.
  • نسبت زیاد مقاومت به وزن
  • خنثی از لحاظ قابلیت بیولوژیکی
  • مقاوم در مقابل حرارت و خوردگی
  • با هزینه پایین و دارای طول عمر مناسب

موارد استفاده شیر یکطرفه

  • شیرهای یکطرفه با وجود جریان سیالات به صورت خودکار قطع و وصل شده، و همچنین با استفاده از نیروی گرانش از بازگشت جریان سیالات انسداد می شود. و از بازگشت سیال از بالا به پایین جلوگیری می کند.
  • دارای دو نوع کلمپ خور و ساده

استنلس استیل چیست؟

گروه بزرگی از آلیاژهای خاص که اکثر جهت مقاومت در مقابل خوردگی گسترش یافته اند را فولاد زنگ نزن می خوانند. ااز جمله ویژگی های مناسب جهت این گروه از آلیاژها و شکل پذیری خوب، سفتی و محکمی بالا در دمای محیط و همچنین دمای پایین و مقاومت عالی در مقابل پوسته شدن، خزش و اکسایش در دمای بسیار می باشد. که خاصیت خود را نیز تا دماهای بسیار حفظ خواهد کرد. فولاد زنگ نزن از گروه فولاد ۱۱۰/۰ می باشد. و جهت اینکه آلیاژهای آهنی خواص ضد زنگ داشته باشند. اندازه کرم در آنها از این میزان کمتر باشد.

اتصالات استنلس استیل صنایع غذایی

در صنایع شیری و غذایی از تجهیزات با ویژگی های بزرگ و ویژه مورد استفاده قرار می گیرد. ما دو نوع اتصالات لوله فولادی ضد زنگ را ارائه می دهیم.  لوله کشی تجاری و صنعتی در کارخانه‌های شیمیایی، خمیر و کاغذ، نفت، سیستم‌های بخار و فرآیندهای صنعتی حیاتی‌تر که در معرض خورندگی مختلف قرار دارند. سری‌های معمولی/استاندارد ss ما از نظر ابعادی کوچک‌تر هستند و مواد کمتری نسبت به قیمت پایین‌تر دارند و مشابه سایر مارک‌های موجود در بازار هستند.

تفاوت شیر خودکار و شیر چک ولو و شیر یکطرفه

چک ولو در واقع همان شیر یکطرفه می باشد. که به سبب عملکرد اتوماتیک که از بازگشت جریان به لوله جلوگیری می کند. و همچنین شیر خودکار هم خوانده می شود. به همین سبب این عناوین برخلاف یکدیگر استفاده می شوند. و در عملکرد آنها تفاوتی ندارند.

افزون براین بعضی نام ها  نظیر شیر یکطرفه پمپ آب، شیر یکطرفه آب و هوا و شیر یکطرفه فاضلاب نیز به شکل محاوره ای مورد استفاده قرار می گیرد. که غالبا به سبب مکان مورد نظر شیر یکطرفه و کارکرد مورد توقع از آن است.

انواع شیر یکطرفه استنلس استیل ۳۱۶ براساس جنس

شیرهای یکطرفه مثل برخی شیرآلات از متریال متنوعی تشکیل خواهند شد. که هر یک کاربرد و ویژگی های ویژه ی خود را دارند. اقسام شیر یکطرفه از سایت کلید آهن برحسب جنس نظیر شیر یکطرفه فولادی، شیر یکطرفه چدنی، شیر یکطرفه برنجی، شیر یکطرفه UPVC و شیر یکطرفه استنلس استیل  اشاره نمود.

شیر یکطرفه چک

شیرهای چک عمودی ممکن است برای هر کاربرد مورد استفاده قرار گیرند. آنها از یک سیستم فنری استفاده می کنند که در صورت عدم فشار کافی برای باز نگه داشتن دیسک توسط سیال عامل، دیسک را بسته می کند. فشار سیال در جهت معکوس باعث بسته شدن شیر می شود تا از جریان برگشتی جلوگیری شود شیرهای چک برای کمک به جریان مستقیم در یک جهت استفاده می‌شوند. بدنه‌های فولادی ضد زنگ و مهر و موم‌های ptfe بسیار مقاوم در برابر خوردگی هستند و به این شیرهای چک اجازه می‌دهند تا با طیف گسترده‌ای از سیالات از جمله، اما نه محدود به آب، نفت، گاز، هوا، استفاده شوند. قلیایی های سبک، اسیدها، بیودیزل، سوخت ها و الکل ها.

شیر یک طرفه استنلس استیل ۳۱۶ از نظر جنس

شیر یکطرفه استنلس استیل ازسایت کلید آهن که مدلی دیگر از شیرها می باشد. که از فولاد زنگ نزن با آلیاژی قریب به کروم تولید شده است. این مدل از متریال در مقابل رطوبت و هوا گرفتار زنگ زدگی یا لکه نخواهد شد. و در مقابل دما ۴۰۰ درجه سانتیگراد مقاومت دارد. ضمنا بهترین گزینش جهت مکان های خورنده خواهد بود. شیر یکطرفه از نظر جریان گذری به دو قسمت متفاوت تقسیم بندی می شوند. یک مدل آنها ۳۰۴  جنس این نوع در مکان هایی با خورندگی متوسط و اما مدل ۳۱۶ این نوع جهت مکان هاییبا خورندگی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه مقاومت مدل ۳۱۶ در مقایسه با گرید ۳۰۴ در مکان های خورنده زیادتر می باشد.

مجموعه

در این بخش از مقاله شیر یک طرفه استنلس استیل ۳۱۶ تلاش کردیم به انواع مختلف این شیر و همانطور به تفاوت این محصول و کارایی آن که بیشترین مقاومت باز وبسته شدن در برابر جریان سیالات دارد. شما می توانید از فروشگاه کلیدآهن که معتبر بوده کالای موردنظر  که خرید شیر یک طرفه استیل هست خریداری کنید.

منبع : pompes-h2o.com