فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

شیر کشویی استیل چیست؟

شیر کشویی استیل برای قطع و وصل کردن و یا منحرف کردن سیالاتی مانند مایع، گاز و حتی خمیرها کاربرد دارد. شیرهای کشویی یکی از انواع شیرآلات صنعتی است که در متریال های مختلفی مانند فولادی و استیل تولید میشود. شیر کشویی استیل، کاربرد بسیار زیادی در صنایع کشاورزی، گلخانه ای، سیستم های بهداشتی، لوله کشی، آبیاری و آبرسانی، شبکه های بخار، گازولین، نفت و … دارد.

شیر کشویی استنلس استیل انواع گوناگونی دارد و یکی از پرکاربردترین شیر کشویی موجود در بازار به‌حساب می‌آید. این محصول عملکرد مناسبی در باز و بسته کردن مسیر مایعات و سیالات دارد و منجر به افت فشار جریان نیز نمی‌شود. به همین دلیل در بسیاری از قسمت‌های صنایع گوناگون استفاده می‌شود. در این مقاله  از وبسایت کلیدآهن قصد داریم به نکاتی بپردازیم که در زمان خرید شیر کشویی استیل مطمئناً کارآمد خواهند بود. پس از آن، به بررسی آخرین قیمت شیر کشویی استیل می‌پردازیم.

ویدئو آشنایی با نحوه کاربرد شیرهای کشویی استیل :

مشخصات شیر کشویی استنلس استیل :

شیر کشویی استیل ابزاری مناسب برای انسداد و آزادسازی مسیر سیالات و مایعات است؛ این شیر معمولاً از یک اهرم فرمانی‌شکل (هندویل) در جایگاه ابزار انسداد کننده و بازکننده جریان استفاده می‌کند و از طرف دیگر، از یک دیسک برای مسدودکردن جریان داخل لوله‌ها بهره می‌برد. نحوهٔ حرکت دیسک معمولاً به شکل عمودی است؛ یعنی با حرکت از بالا به سمت پایین، دریچهٔ شیر کشویی بسته می‌شود.

شیر کشویی استنلس استیل از اجزای زیر تشکیل شده است:

 1. سرفلکه؛
 2. بدنه؛
 3. بونت؛
 4. تریم؛
 5. محور ولو.

شیر کشویی ضد زنگ استیل یکی از انواع شیرآلات پرکاربرد صنعتی است. این محصول در آلیاژها و متریال‌های گوناگونی ساخته می‌شود که برخی از آن‌ها بر پایهٔ فولاد و برخی دیگر بر پایهٔ فلزاتی به‌جز فولاد و آهن هستند. در این مقاله، ما قصد داریم دربارهٔ شیر کشویی استیل صحبت کنیم که به‌وسیلهٔ آلیاژ استیل ضدزنگ تولید شده است.

استیل ضدزنگ آلیاژی است که از مقادیری کربن و برخی دیگر از عناصر شیمیایی تولید می‌شود و خواص منحصربه‌فردی را به شیرآلات و سایر محصولات فولادی می‌دهد. پس از آن نیز به سراغ بررسی آخرین قیمت شیر فلکه کشویی کربن استیل خواهیم رفت.

کاربردها مزایا
مورد استفاده در پالایشگاه ها و خطوط لوله عملکرد مناسب و کارایی بالا
در ساخت انواع تاسیسات راحتی در زمان باز و بسته شدن
در نیروگاه های تولید انرژی جلوگیری از هر نوع افت فشار
برای ساخت تاسیسات دریایی آب بندی قابل اطمینان

انواع شیر کشویی استنلس استیل :

عوامل گوناگونی در تعیین مدل‌ها و انواع شیر کشویی استیل تأثیرگذار هستند؛ به‌عنوان نمونه، سایزهای مختلف این محصول، نوع طراحی، کلاس‌های گوناگون و گریدهای متعدد استیل ضدزنگ، جزو مؤلفه‌هایی هستند که باعث تولید نمونه‌های گوناگونی از شیر کشویی استنلس استیل می‌شوند.

توجه داشته باشید که آشنایی با مدل‌های متعدد این محصول به شما کمک می‌کند تا در زمان خرید شیر کشویی استیل به مشکلی برنخورید و محصول موردنیاز خود را از میان نمونه‌های گوناگون انتخاب کنید. در ادامهٔ این بخش، پیش از آنکه به معرفی آخرین قیمت شیر فلکه کشویی استیل بپردازیم، برجسته‌ترین دسته‌بندی‌های این محصول را برمی‌شماریم.

قیمت شیر کشویی استیل

خرید شیر فلکه کشویی استیل

انواع شیر کشویی استیل بر اساس جنس بدنه

معمولاً تمام قسمت‌های شیر کشویی استنلس استیل از جنس استیل ضدزنگ هستند اما نباید این مسئله را نیز از خاطر ببریم که در برخی موارد، زبانهٔ این محصول از جنس پلاستیک تولید می‌شود؛ براین‌اساس، شیر کشویی به دو دستهٔ زبانه پلاستیکی و زبانه فلزی تقسیم می‌شود.

انواع شیر کشویی استنلس استیل بر اساس گرید آلیاژ

همان‌طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم، شیر کشویی از آلیاژ استیل ضدزنگ تولید شده است؛ باید توجه داشته باشید که این استیل ضدزنگ صرفاً یک مدل نیست و انواع گوناگونی دارد. هرکدام از این انواع نیز، مشخصات و خواص گوناگونی دارند.

پس استیل ضدزنگ به دسته‌بندی‌های گوناگونی تقسیم می‌شود و هرکدام از این دسته‌بندی‌ها با عنوان یک گرید معرفی می‌شوند. خالی‌ازلطف نیست اگر بدانید که معمولاً از گریدهای 304 و 316 که دو مورد از مدل‌های معروف استیل ضدزنگ هستند، در ساخت stainless steel geate valves استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که در زمان دریافت آخرین قیمت شیر کشویی استنلس استیل، معمولاً جدول محصولات تولیدشده با این دو گرید، به شکل جداگانه بررسی شده است.

انواع شیر کشویی ضد زنگ استیل بر اساس سایز

شیر کشویی استیلstainless steel geate valves در ابعاد گوناگونی تولید می‌شود تا پاسخگوی نیاز گسترهٔ زیادی از مشتریان و مصرف‌کنندگان باشد؛ ابعاد این محصول عموماً بر اساس اینچ معرفی می‌شود و مشتری نیز موظف است که پیش از خرید شیر کشویی استیل، سایز موردنیاز خود را برحسب اینچ محاسبه کند تا در هنگام خرید به مشکلی برنخورد. گفتنی است که شیر کشویی معمولاً از 1 تا 28 اینچ تولید می‌شود.

انواع شیر فلکه کشویی استنلس استیل بر اساس نحوهٔ ساخت

در زمان دریافت آخرین قیمت شیر کشویی استنلس استیل، ممکن است با انواع متعدد این محصول مواجه شوید که بر اساس نقشهٔ خاصی تولید و مونتاژ شده‌اند. جالب است بدانید که این شیر باتوجه‌به وضعیت محل ورودی مایعات و سایر اجزای تشکیل‌دهنده به مدل‌های گوناگونی تقسیم می‌شود؛ توجه داشته باشید که هرکدام از این مدل‌ها برای استفاده در صنعت خاصی طراحی شده‌اند. به‌عنوان نمونه، شیر کشویی موازی و شیر کشویی گوه‌ای دو مدل از این محصول هستند که برای کاربردهای متفاوتی تولید شده‌اند.

کاربرد های شیر کشویی استیل :

در زمان استفاده خرید شیر کشویی استیل و استفاده از این محصول، باید توجه داشته باشید که این نوع ولو برای سیالاتی به کار می‌رود که دمایی کمتر از 80 درجهٔ سانتی‌گراد دارند. در کل این نکته را در نظر داشته باشید که از stainless steel geate valves معمولاً برای آن دسته از خطوط لوله استفاده می‌شود که برای انتقال مایعات به کار می‌روند. جالب است بدانید که این شیرها مقاومت مطلوبی در برابر مایعات زیاد و با فشار بالا دارند و در این موقعیت‌ها آسیب نمی‌بینند.

شیر فلکه کشویی استیل در آن موقعیت‌هایی به کار می‌رود که نیاز است جریان به شکل کلی باز و بسته شود؛ در نتیجه، از این نوع شیر نمی‌توانیم برای تنظیم جریان استفاده کنیم و نگه‌داشتن دیسک این محصول در حالت نیمه‌باز یا نیمه‌بسته، موجب فرسایش آن می‌شود.

پیش از پرداختن به آخرین قیمت شیر کشویی استنلس استیل، سایر کاربردهای این محصول را نیز بیان می‌کنیم:

 • در پالایشگاه‌ها و خطوط لولهٔ مرتبط با این تأسیسات؛
 • در مجموعه‌ها و زیرساخت‌های مربوط به پتروشیمی؛
 • در انواع تأسیسات مخصوص آبرسانی؛
 • در نیروگاه‌های تولید انرژی؛
 • در زیرساخت‌های مربوط به تأسیسات دریایی.
شیر کشویی استنلس استیل

شیر فلکه کشویی استنلس استیل

معایب شیر کشویی استنلس استیل

این مسئله به ما کمک می‌کند تا اشکالات احتمالی شیر کشویی را در حین کار به‌خاطر بسپاریم و تلاش کنیم تا شرایط فرسودگی محصول را به حداقل برسانیم. کارشناسان عموماً موارد زیر را به‌عنوان معایب شیرهای کشویی استیل معرفی می‌کنند؛ پیش از خرید شیر کشویی استیل، بهتر است که این موارد را با دقت مطالعه کنید.

 1. عملکرد ضعیف برای تنظیم جریان؛
 2. امکان فرسایش با باز و بسته کردن مداوم هندویل و دیسک؛
 3. عدم آب‌بندی مطلوب در موقعیت‌هایی که فشار سیال کم است.

توجه داشته باشید که وقتی سیال با فشار به دیسک برخورد می‌کند، شیر کشویی آب‌بندی می‌شود؛ همین مسئله باعث می‌شود در زمان‌هایی که فشار سیالات پایین است، فرایند آب‌بندی به‌درستی انجام نشود.

مزایای شیر کشویی استنلس استیل

اکنون که معایب شیر کشویی استیل را برشمردیم، نباید این نکته را از خاطر ببریم که این محصول ویژگی‌های مثبت مخصوص به خود را نیز دارد؛ ویژگی‌هایی که حتماً پیش از پرداختن به آخرین قیمت شیر کشویی استنلس استیل، باید مرور کنیم؛ در ادامه، به این مزیت‌ها می‌پردازیم.

 • عملکرد مناسب حتی بدون سرویس‌های دوره‌ای منظم؛
 • سادگی در زمان باز و بسته کردن مجرای شیر؛
 • آب‌بندی مطمئن در زمان انسداد سیالات و مایعات؛
 • جلوگیری از هرگونه افت فشار.

پیش از خرید شیر کشویی استیل، جالب است این مسئله را نیز بدانید که این محصول در حالت باز، بیشترین فضا را به سیالات برای عبور می‌دهد و همین مسئله باعث می‌شود که افت فشار به حداقل برسد.

مطابق با کدام استانداردها فشارکاری‌های شیرآلات انجام می‌شود؟

معمولاً شیرآلات موجود در بازارهای داخلی بر اساس استاندارد DIN آلمان (شامل PN10 و PN6) یا استاندارد ASTM آمریکا (کلاس 150 و 300) فشارکاری می‌شوند؛ بر این‌ اساس، عمدهٔ محصولات در دسترس نیز بر مبنای این استانداردها هستند.

جنس شیر کشویی

این نوع شیرآلات معمولا از آلیاژهای مختلفی ساخته میشوند. تفاوت در آلیاژها موجب میشود تا شیرهای ساخته شده در برخی از خواص و ویژگی ها با یکدیگر تفاوت داشته باشند. البته نحوه عملکرد تمامی این محصولات مشابه است و به جنس شیر بستگی ندارد و تنها تفاوت جنس شیر باعث میشود تا برای استفاده در محیط های مختلف و برای سیالات متفاوت باشد. از جمله انواع جنس آنها می توان به چدن، چدن نشکن، فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، فولاد آلیاژی، استیل و … اشاره کرد.

شیر فلکه کشویی استیل

خرید شیر کشویی استنلس استیل

شیر کشویی استیل یا برای قطع و وصل جریان قابل استفاده است. این نوع شیرها برای تنظیم کردن جریان استفاده نمی شود و قرار دادن آن ها در حالت نزدیک به حالت بسته؛ موجب فرسایش شیر می شود. فولاد زنگ نزن به فولادی های با میزان آلیاژ بالاست. شیر کشویی استنلس استیل 304 و شیر کشویی استنلس استیل 316 بیشتر برای تولید شیرآلات کشویی استنلس استیل استفاده می شود. شما برای خرید شیر کشویی استنلس استیل و اطلاع از قیمت شیر کشویی می توانید به فروشگاه اینترنتی کلیدآهن مراجعه کنید.

قیمت شیر کشویی استیل (شیرفلکه)

شیر کشویی استیل از مدل های متنوعی برخوردار است و مطابق با استانداردهای بین المللی ساخته و وارد بازار میشود. مجموعه کلیدآهن با در نظر گرفتن تمامی عوامل تاثیر گذار سعی می کند تا انواع شیر کشویی استیل را با بهترین کیفیت و در برندهای معتبر تهیه و وارد بازار کند. برای مشورت و راهنمایی گرفتن در رابطه با خرید شیر استنلس استیل کشویی می توانید به طور مستقیم با کارشناسان فروش سایت کلیدآهن در ارتباط باشید.

منبع : amazon.com، brittonprocol.com

سوالات متداول

آیا امکان خرید محصول به شکل غیرنقدی و با شرایط خاص وجود دارد؟

بله؛ البته مشتری باید پیش از خرید به این شکل، توسط تیم مجموعه اعتبارسنجی شود.

پس از خرید شیر کشویی استیل، انتقال محصول از کارخانه به موقعیت خریدار به عهدهٔ فروشنده یا خریدار است؟

مجموعهٔ کلید آهن هماهنگی‌های لازم را برای انتقال انجام می‌دهد اما پرداخت هزینهٔ این خدمت به عهدهٔ خریدار است.

آیا مجموعهٔ کلید آهن متعهد می‌شود که محصولات استنلس استیل جواب موفقیت‌آمیزی در آنالیزهای تخصصی بگیرند؟

بله، کارشناسان ما، تست PMI را برای تشخیص کیفیت پیشنهاد می‌کنند؛ بااین‌حال، آنالیز شیمیایی نیز بنا به میل خریدار انجام می‌شود، هرچند برای انجام این تست، یک عدد از محصولات خریداری‌شده مورداستفاده قرار می‌گیرد.

آیا مجموعهٔ کلید آهن مالک کالاها است یا به شکل بازرگانی برای فروش آن‌ها فعالیت می‌کند؟

لوله‌های استیل متعلق به این مجموعه هستند و در انبارهای شخصی نگهداری می‌شوند؛ البته این مجموعه در سایر متریال‌ها، به شکل بازرگانی فعالیت می‌کند.

آیا امکان فروش غیررسمی (بدون فاکتور یا سایر مؤلفه‌های فروش رسمی) در مجموعهٔ کلید آهن وجود دارد؟

خیر؛ مجموعهٔ کلید آهن به‌هیچ‌عنوان فروش غیررسمی ندارد.

محصولات در کشور ایران و به شکل ملی تولید می‌شوند یا از کشورهای تولیدکننده آهن‌آلات به داخل صادر می‌شوند؟

در مجموعهٔ کلید آهن هر دو محصول وجود دارد. محصولاتی که متعلق به کارخانه‌های ملی هستند، با روش‌های فورج و ریختگی تولید می‌شوند و محصولاتی نیز که از کشورهای خارجی وارد می‌شوند، تنوع مختص به خود را دارند.

آیا امکان خرید شیر کشویی استنلس استیل به شکل جزئی (یک عدد یا بیشتر) از مجموعه‌ی کلید آهن وجود دارد؟

بله، درصورتی‌که برای سنجش کیفیت قصد خرید جزئی داشته باشید.