فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

شیر کشویی استنلس استیل 316

شیر کشویی استنلس استیل  316 در مکان هایی بکار می روند که جریان سیال به صورت کامل باز یا بسته میشود. کم بودن دمای فشار، از مهمترین خواص این نوع شیرهای کشویی می باشد. به همین سبب در سر مسیر لوله های طولانی از اینگونه شیرها استفاده میشود.  در این قسمت از فروشگاه آنلاین کلیدآهن به مواردی از جمله ساختمان ساقه، مزایای خرید شیر کشویی استیل 316، شیرآلات صنعتی ۳۱۶ و شیر کشویی استنلس استیل می پردازیم. 

شیر کشویی استنلس استیل  316 چیست؟

زمانی که بندآور یا کشو به سمت بالا عبور کرده و از جهت جریان سیال بیرون شده، در نتیجه در برابر هدایت جریان هیچ گونه مقاومتی نخواهد داشت. اما اگر کشو به طرف پایین ترین مکان خود عبور کرده باشد، در نتیجه جریان سیال به دلیل تغییر جهت و انسدام با کشو ایجاد افت فشار و تلاطم می گردد. در اکثر لوله کشی ها، برخی لوله ها و همچنین شیرها بهم متصل اند. اما بطور نهایی اتصال میان شیر و لوله توسط پیچ و مهره و فلنج انجام می شود. جهت جلوگیری از نشتی هایی میان لوله های فلنج و همچنین شیرآلات آب گذاشته می شوند.

ساختمان ساقه

ساقه به یک میله باریک و بلندی گفته میشود که از یک سمت آن به فلکه دست، و از سمت دیگری به کشو اتصال می یابد. ساقه ای که به کشوی شیر متصل است، از یک جعبه به نام (stuffing box) هدایت می کند.

انواع gate valve :

  1. اولین نوع که موازی خوانده میشود و بر حسب استفاده از یک دسته دیسک مسطح دروازه ای که در میان دو نشیمنگاه های موازی ایجاد گرفته و ساخته شده است. این ولوها با دار بودن لبه تیزی در طبقه پایین هستند. وظیفه این لبه تیزی جهت برش و ناپدید کردن ذرات جامد داخلی به ولو می باشند. از مهم ترین مزیت ولوها، برای استفاده جهت valve seat های ناپیوسته و نامتقارن می باشند. و علاوه براین می توانند جهت ولو ست های زاویه ای نیز استفاده شوند.
  2. دومین نوع از gate valve ها که بنام گیت گوه ای معروف هستند. در این مدل از ولوها ست مورب و گیت مورب مورد استفاده قرار می گیرد. همانگونه که می دانیم به سبب ساقه کشو پایین و بالا می رود. و به دلیل که میزان باز و بسته شدن شیر را کنترل خواهد کرد. یادمان نرود که در شیر کشویی تمام استیل 316 در مسیر حرکت جریان سیال دقیقا مستقیم قرار گرفته، و در شکلی که سیر کامل باز شود. کشو از جهت جریان بیرون گشته، و افت فشار به آخر می رسد. و همانطور تلاطم جریان سیال بشدت کم می شود.

منظور از شیر آلات صنعتی استنلس استیل چیست؟ 

شیرآلات صنعتی دارای قابلیت هایی هچمون مقاومت در دمای بالا، فشار قوی، مواد شیمیایی خورنده هستند. به سبب خواص شیرآلات استنلس استیل و به منظور داشتن خاصیت تطبیق پذیری، استحکام مناسب و طول عمر طولانی در صنایع نفت، پتروشیمی، گاز، دارویی، صنایع غذایی و نیروگاه ها کاربرد دارند. همچنین شیر کشویی استیل 316 به عنوان تعدیل، تنظیم، کنترل جریان گاز، جهت دهی، اسیدها، نفت، میعانات، بخارات و سیالاتی مثل آب مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر کشویی

تفاوت شیر کشویی استنلس استیل 316 و  304 :

تفاوت میان این دو گرید در میزان عناصر تولید کننده آن است؛ که سبب تغییر خاصیت مکانیکی و شیمیایی میان این دو نوع محصول میشود. میزان عناصر تولید کننده شیر کشویی استنلس استیل ۳۰۴ شامل ۸۰/۰ نیکل و ۱۸۰/۰  کروم و در استنلس استیل گرید ۳۱۶  که حاوی ۲۰/۰ مولیبدن ۱۶۰/۰ کروم و۱۰۰/۰ نیکل است.  تفاوت در شیرآلات صنعتی دو گرید جزء عناصر تولید کننده، در مولیبدن می باشد. خاصیت بسیاری به شیرآلات ۳۱۶ ایجاد کرده و آن خواص ضد اسیدی و مقاوم در مقابل خوردگی شیمیایی است.

شیر کشویی استنلس استیل ۳۱۶

در شیر آلات چدنی مثل شیرآلات یکطرفه، شیرآلات قطعاتی، شیرآلات سوزنی و شیرآلات کشویی دقیقا با جریان سیال از شیرآلات درگیر می باشند. مثل بوش بک سیت، استم، سیت ها، دیسک و برخی از قطعات که در کاربرد  آب بندی شیر صنعتی استفاده می شوند.

در ساخت شیرکشویی استنلس استیل ۳۱۶ که از آلیاژی حاوی کروم، نیکل، آهن و کربن مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرآلات آلیاژی ضد زنگ هستند و هم در مقابل خوردگی مقاومت دارند. علاوه بر آن خواص ضد اسیدی که دارند  موجب میشود جذب آهن ربا نشوند. شما می توانید شما می توانید برای خرید شیر کشویی استنلس استیل 316 از طریق همین صفحه از سایت کلیدآهن اقدام کنید.

شیر کشویی استنلس استیل ۳۰۴

متداول ترین شیر در میان شیرآلات صنعتی، گرید ۳۰۴ می باشد. شیرآلات صنعتی یا شیر کشویی استنلس استیل ۳۰۴ با دارا بودن  مقاومت در برابر دمای بالا، خواص ضد اسیدی، خاصیت شیمیایی و مکانیکی که در پایپینگ خطوط انتقال آب لوله است.

شیر کشویی استیل 316

 انواع شیر توپی استنلس استیل :

شیرآلات توپی در انواع سه تکه، دو تکه، یک تکه و فلنج تشکیل می شوند. شیر توپی در کارایی متفاوت از جمله شیر توپی گرید ۳۰۰، شیر توپی گرید ۱۵۰ و شیر توپی گرید ۸۰۰ تشکیل می شوند. همینطور شیرآلات توپی در دو کلاس خاص شیر توپی ۳۱۶ و شیر توپی ۳۰۴ به بازار ارائه می شوند.

خرید و قیمت شیر کشویی استیل 316

شیر کشویی استنلس استیل 316  می توانند جریان سیال را کاملا بسته یا باز کنند. از مزیت های این شیر می توان به افت فشار اشاره کرد. به همین سبب در سر مسیر لوله های طولانی قرار می گیرد. ما در این قسمت از سایت کلیدآهن شما را با ساختمان ساقه، شیرآلات صنعتی استنلس استیل ۳۱۶، شیر کشویی استنلس استیل، تفاوت شیرآلات صنعتی استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶، انواع شیر توپی استنلس استیل و … آشنا کردیم. اگر می خواهید از آخرین لیست قیمت شیر کشویی استنلس استیل 316 مطلع شوید می توانید با کارشناسان سایت کلیدآهن در ارتباط باشید.

منبع : amazon.com