فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

شیر پروانه ای استنلس استیل 304

شیر پروانه ای استنلس استیل ۳۰۴ بغیر شیرآلات موقع استفاده در شرکت شیمیایی و اسیدی، صنایع آب و فاضلاب، صنایع بهداشتی و دارویی و همچنین صنایع غذایی خواهد بود. شیر پروانه ای استیل با متریال زنگ نزن و ضد اسیدی خود گزینش مناسبی جهت بسته و باز کردن جریان در این خطوط لوله می باشد. شیر پروانه ای استنلس استیل از ابعاد ۳ سانتی متر الی ۱۲۰ سانتی متر و در گرید فشاری ۱۵۰ تا ۳۰۰ psi یا فشار ۱۰ الی ۱۶ بار ساخته می گردد. شیر پروانه ای استیل با دارا بودن مزایا و همچنین کاربردهای ویژه ای است که در این مقاله از سایت کلیدآهن به بررسی آنها  می پردازیم.

شیر پروانه ای استنلس استیل ۳۰۴ چیست؟

شیر پروانه ای استیل که با نام های شیر پروانه ای استنلس و شیر پروانه ای زنگ نزن نیز معروف هستند. و با دارا بودن مزایای ضد زنگ زدگی و مقاوم در برابر خوردگی است‌. که همین امر سبب شده جهت اقسام سیالات  محیطها مورد کاربرد باشد.

همینطور کاهش قیمت این مدل شیرآلات پروانه ای در مقایسه با دیگر اقسام سبب شده تا شیرهای پروانه ای استیل کاربرد وسیع تری خواهد داشت. و در اکثر محیط ها و مصارف به کار گرفته می شود.

از اصلی ترین پارامترها در گزینش شیرهای پروانه ای استنلس استیل می توان به ابعاد شیرها به میلیمتر یا اینچ، فشار یا گرید اشاره نمود. همانگونه آلیاژ استیل استفاده شده در این مدل شیر ها بسیار مهم است. چون شیرهای پروانه ای استیل هم با بکار رفته از فولاد ۳۰۴ و همینطور فولاد ۳۱۶ تولید می شود. 

مشخصات شیر پروانه ای استنلس استیل ۳۰۴

 

 • متریال این مدل شیرها، استنلس استیل است.
 • فولاد ضد زنگ یا همان استنلس استیل به استیل هایی با اندازه عناصر آلیاژی بسیار می گویند. که توانایی مقاومت در برابر خوردگی در اتمسفرهای خورنده و همچنین دماهای بسیار بالا خواهند داشت.
 • این مدل متریال در مقابل زنگ و خوردگی خیلی مقاومت داشت. و قادر بود سالها بی هیچ خوردگی و همچنین ضد زنگ باقی بماند.
 • این شیر با دارا بودن کاربرد های بسیار می باشد.
 • این شیر با جنبش چرخشی جهت بسته و باز و تنظیم سیال استفاده می شود.
 • این شیر دارای عملیات راحت و سریع است.
 • دمای ۹۰ درجه چرخیدن دستگیره شیر، مجرابند را از جنبه انسداد به حالت باز تغییر خواهد داد‌.
 • شیرهای پروانه ای استنلس استیل با دارا بودن عملکردهای متنوع به شکل هیدرولیکی، دستی و پنوماتیکی هستند.
 • استفاده از این شیرها در فشارهای بسیار به سبب نشتی پیشنهاد نمی شود.

شیر پروانه ای استنلس

کاربردهای شیر پروانه ای استیل

از مطالب مصرفی شیرهای پروانه ای استنلس استیل می توان بکار رفته در کاربرد دستگاه های لوله کشی شرکت های شیمیایی و دارویی باشند. در شکلی که جریان حداکثر ۱۸۰ درجه باشد. قادر هستید، از شیر پروانه ای استفاده کنید. این شیرها به سبب مزایا و مشخصات خود دارای کاربرد بسیاری در صنایع پایین هستند.

 • صنایع شیمیایی
 • صنایع دارویی
 • صنایع غذایی
 • صنایعی که در خصوص مستقیم با جریانات اسید و بنزین ها دارند.

نوع استنلس استیل استفاده شده 

در این بخش از سایت کلید آهن به شناخت نوع استنلس استیل پی می بریم. رایج ترین و پرمصرف ترین نوع استیل ضد زنگ فولاد های گرید ۳۰۰ می باشند. که به اقسام متنوعی مانند ۳۰۳، ۳۲۱، ۳۰۴، ۳۱۶، ۳۰۵ و ۳۴۷ تقسیم بندی می شوند. کلیه استیل های گرید ۳۰۰ را می توان در تولید شیرهای پروانه ای استیل استفاده کرد. تدریجا دو مدل ۳۱۶ و ۳۰۴ خیلی جهت تولید شیر مصرف دارد. بطور نهایی در تولید اقسام شیرآلات استیل بیشترین کاربرد را دارند. اینکه میان این دو گرید کدام یک را انتخاب کنم. بستگی به نوع سیال و مکان دارد.

استیل ۳۰۴

فولاد ضد زنگ 304  نیز به ترتیب  شناخته می شود.  نوع 304 همه کاره ترین و پرمصرف ترین فولاد ضد زنگ است. هنوز هم گاهی اوقات با نام قدیمی خود 18/8 نامیده می شود که از ترکیب اسمی نوع 304 مشتق شده است که 18٪ کروم و 8٪ نیکل است. فولاد ضد زنگ نوع 304 یک گرید آستنیتی است که می تواند به شدت عمیق کشیده شود. این ویژگی باعث شده است که 304 درجه غالب مورد استفاده در کاربردهایی مانند سینک و قابلمه باشد.  از آن در قطعات گیج سنگین برای بهبود جوش پذیری استفاده می شود. برخی از محصولات مانند صفحات و لوله‌ها ممکن است به عنوان مواد دارای گواهی دوگانه در دسترس باشند.

شیر استیل 304

خلاصه

در این مقاله از شیر پروانه ای استنلس استیل ۳۰۴ به مشخصات و عملکرد و انواع این محصول اشاره کردیم. استفاده از  شیر پروانه ای با بدنه جنس مناسب  و در برابر خوردگی بسیار مقاوم و محکم می باشد. اگر شما هم از این شیر پروانه ای استنلس استیل می خواهید خریداری فرمایید، لطفا به فروشگاه های معتبری مثل فروشگاه کلیدآهن خرید خود را راحت و با اطمینان کامل انجام دهید.

منبع : surajmetal.com