فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

شیر صافی استنلس استیل 316

شیر صافی استنلس استیل 316 : شیر صافی استنلس استیل  برای حذف نمودن ضایعات و اضافات که در سیالات موجود هستند. و بطور نهایی جهت فیلتراسیون جریان سیال که در لوله موجود است کاربرد دارد. این سیالات که با توجه به مسیری که روی بدنه صافی مشخص شده است. از توری صافی عبور می کند. و به گفته دیگر سیالات فیلتراسیون شده و هیچ گونه مواد اضافی نخواهد داشت. در این مقاله از سایت کلیدآهن ما به مواردی همچون کاربرد و تفاوت وانواع و مزایای شیر صافی شما را آشنا می کنیم.

کاربرد شیر صافی استنلس استیل ۳۱۶

یک از پرکاربردترین شیرها هماندشیر صافی می باشد. که کاربرد آن در صنایعی مثل نفت، فاضلاب، پتروشیمی، آب و گاز است. از مهم ترین ویژگی های این شیر که آن را متمایز کرده، که به هر مدل سیالی مثل بخار، روغن، گاز و آب و حتی هم فاضلاب سازگاری کامل دارد. این شیر جهت جریان سیالاتی با خورندگی بسیار مثل آب دریا مقاوم هستند واز محبوب ترین شیر ها در صنایع می باشد. فیلتر نوع “y” یک دستگاه بسیار ضروری در سیستم‌ها و شبکه‌های لوله است. هدف اصلی آن فیلتر کردن ناخالصی ها، کثیفی ها و اجسام خارجی، جلوگیری از گرفتگی یا خراب شدن دستگاه هایی است که در پایین دست خود فیلتر نصب می شوند.رایج ترین کاربرد ها عبارتند از: لوله کشی به طور کلی، گرمایش، انرژی خورشیدی، تاسیسات گاز طبیعی و گاز مایع، تاسیسات حرارتی، تاسیسات سرد، شبکه های نفت گاز و بنزین به طور کلی، بهداشتی، شیمیایی، پتروشیمی، دارویی و …این فیلتر را می توان در یک تاسیسات از قبل ساخته شده در هم قرار داد.

انواع شیر صافی استلس استیل ۳۱۶

به طور نهایی صافی از نظر جنس و متریال بدنه به ۵ طبقه کربن استیل، چدنی، برنجی، UPVC و استنلس استیل تقسیم بندی می شوند.

شیر صافی برنجی

شیر صافی برنجی از پرکاربردترین و پرفروش ترین متریال  در سایت کلید آهن است. که در کاربردهای گوناگونی مثل آبیاری، انتقال بخار، فیلترینگ، بهداشتی و پنوماتیک، سیستم های گرمایشی، نفت و خطوط انتقال دهنده گاز و همینطور انتقال مایعاتی که خورنده نیستند، مانند بنزین مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر صافی

شیر صافی چدنی

برای تولید شیر یکی دیگر از متریال ها جنس چدنی می باشد که استفاده شده، و از بهترین ویژگی های خود را دارد. چدن از داکتیل، آهن و کربن متشکل شدند. و در نتیجه در مقایسه با شیر برنجی حالتی شکننده تر و سخت تری دارد.

شیر صافی کربن استنلس استیل

کربن استنلس استیل از دیگر متزیال هایی می باشد. که از مقداری کربن و آلیاژی آهن تولید شده اند و خواص ضد خوردگی و ضد زنگ دارند‌. تفاوت میان کربن استیل و استنلس درصد کروم آنها است که به ظاهر شکل هر دو گرید تفاوتی در جنس آنها دیده می شود. استنلس استیل با دارا بودن شکلی شفاف و درنتیجه شکل کربن استیل سطحی مات دارد‌.

اما تنها تفاوتی که بین این دو جنس دیده می شود. این است که استنلس استیل دارای دو گرید متفاوت شیر صافی استنلس استیل 304 و 316 می باشد. که هر کدام کاربرد جدا دارند. البته نوع ۳۰۴ جهت جریان سیالات خورنده و اما گرید ۳۱۶ جهت سیالات با خوردندگی بسیار بویژه آب دریا است.

شیر صافی چیست؟

شیر صافی مدلی است که با استفاده از یک تکه توری مثل، سبب جلوگیری از هدایت اضافات و ضایعات شناور در جهت لوله می باشد. بعصی مواقع شیر صافی در بالای پمپ واقع شوند. تا آن ها را را مقابل ضایعات ساختمانی که شاید در لوله ته مانده باشد، حفاظت کند.  وجود اضافات در جریان سیالات سبب افت فشار می شود. که این مورد باعث اتلاف انرژی و سبب خراب دستگاه را دارد.

تفاوت شیر صافی با فیلتر چیست؟

فیلتر از وسایلی است، که باعث جدا کردن ذرات معلق در هوا از مایع یا گاز می باشد. ولی تنها فقط یکبار می توان از آن استفاده کرد. اما شیر صافی مثل یک الک کار می کند و می تواند به جدا سازی ذراتی که درشت تر باشند، می توانند از هر نوع سیال عبور کنند. به این منظور که برای جداسازی دارای سه مدل توری مختلف است.  که حاوی ذرات بزرگ، متوسط و کوچک می باشد. مهم ترین تفاوت بین فیلتر و شیر صافی عبارت است از اینکه نحوه استفاده از شیر صافی برای زمانی طولانی است. اما فیلتر که تنها فقط یکبار می توان از آن استفاده کرد.

مزایای شیر صافی

در این بخش از مقاله شیر صافی استنلس استیل ۳۱۶ از سایت کلید آهن شما را با کاربردهای مختلف و متریال های این شیر آشنا کردیم با نگاهی ریگر به مزایای شیر صافی بیشتر بدانیم.

  • نگهداری آسان
  • مناسب جهت جریان هدایتی هم عمودی و هم افقی
  • مقرون بصرفه است
  • به قسمت غربال حجم بسیاری از رسوبات را منتقال می کند.

شیر صافی استیل 316

خلاصه

در این مقاله شیر صافی استنلس استیل ۳۱۶ به کاربرد آنها که در برابر خوردگی و ضد زنگ زدگی مقاوم هستند. و همینطور به انواع آنها و در این شیرها چه موادی بکار رفته، شیر صافی استنلس استیل و مزایای آنها  که داری مزیت بیشتری می باشند. برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید به سایت کلیدآهن تماس بگیرید و حتی خریداری کنید.

منبع : amazon.com