فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

شیر توپی استنلس استیل 304

جنس بال ولو چیست؟ و بال ولو چیست؟ و همچنین بهترین برند بال ولو کدام می باشد؟ تمام این سوالات از مقاله سایت کلیدآهن درباره شیر توپی استنلس استیل ۳۰۴ می باشد. که جنس آن استنلس استیل یا استنلس استیل کربن ساخته می شوند. بال ولو از گروه شیرآلاتی که در لوازم آتش نشانی کاربرد دارند. و همچنین شیر توپی استنلس استیل بیشترین کاربرد را در صنایع گاز و نفت دارا هستند.

شیر توپی استنلس استیل ۳۰۴ 

که جریان گاز یا مایعات را توسط یک توپ دایره ای که دارای یک حفره است، کنترل می شود. با چرخیدن توپ ۱/۴ چرخش در جانب محور خود توپ، محیط قادر است به جریان درآید یا قطع شود. تشخیص آنها با طول عمر بسیار تعیین می شوند. و همچنین دارای یک آب بند که قابلیت اطمینان است، را در مدت عمر خود دارا می باشد.

انواع بال ولو یا شیر توپی استنلس استیل ۳۰۴

به طور کلی ۷ نوع بال ولو استیل دیده می شود. که هریک وابسته به مدل شیر توپی در کاربردهای متنوع طبقه بندی می شوند. بال ولو استیل از گروه شیرآلات آتش نشانی و همچنین شیرها به عنوان تنظیم گر جریان و در مواقع بسیار جنبه کاربرد شیرهای آف هستند. که تولید شده از متریال ورق استیل ضد زنگ 316 یا 304 است. انواع معروف بال ولو عبارتند از:

 • بال ولو (v port)
 • بال ولو استیل با ۳ خروجی
 • شیر توپی استنلس استیل اسپلیت
 • بال ولو ( Floating Ball Valve)
 • بال ولو استیل (full port)
 • بال ولو استیل (standard port)

شیر توپی استنلس

بال ولو استیل  full port

 در این بخش از سایت کلید آهن به شناخت بال ولو full port می پردازیم. شیر توپی فول پورت از گروه شیرآلات لوازم دقیق هستند. که در جنبه آن هیچ برجستگی تشکیل نمیکنند. و همینطور جریان سیال بی هیچ شکست و مزاحمت جریانی جلو می رود، و تمیزی داخل مجاری شیر نیز خیلی راحت می باشد.

بال ولو full port با دارا بودن یک توپ بزرگ که از جنس استنلس استیل سفت شده و همینطور از دقت بسیاری برخوردار است.

تولید این گوه به شکلی است که حفره توپ به میزان خطوط لوله می باشد. این سوراخ توپ بسته و باز جریان منجر به از میان بردن اصطکاک به میزان کمتر خواهد شد. متریال ساخته شده این بال ولو نیز استنلس استیل است.

سایت کلید آهن تامین کننده اقسام شیرآلات اتصالات لوازم دقیق و  آتش نشانی، بهترین مدل های شیرتوپ استیل را از نگاه مقاوم بودن در مقابل خوردگی و دقت عملی باز و بسته شدن جریان و همینطور آب بندی فابریک به شکل واردات با بهترین قیمت کف بازار ارائه می کند.

بال ولو استیل standard porth

این شیر توپی از لحاظ قیمت به صرفه تر از بال ولو فول پورت می باشد. ولی دارای توپ کم حجم تر و پورت غالبا جمع و جورتر است. اما این توپ کوچک بر راندمان این شیرتوپی استیل تاثیر منفی نمی گذارد.

 • در این شیر توپی لوله با کم حجم تراز میزان لوله دریچه می باشد.
 • سرانجام جریان کمتری در مقایسه با شیرهای ابعاد بزرگ دارند. ولی عملکرد این شیرها در استاندارد خود خیلی مورد پذیرش می باشد.
 • جنس این شیر توپی استنلس استیل ۳۰۴ و مقاومت بالا در برابر دما و فشار بالا دارا می باشد.

بال ولو استیل  v port 

این بال ولو استیل هم در مسیر بسته و باز کردن جریان و هم برای تنظیم تندی جریان گاز و مایع مورد استفاده قرار می گیرد. جنس بدنه و همینطور قطعات این شیر توپی استیل زنگ نزن بوده، و همچنین توجه بالایی در ابعاد کنس خارجی و داخلی را دارا می باشد.

 • شیر توپی پورت v با قالب داخلی توپی به فرم v ساخته می شود.
 • ویژگی این بال ولو قطع و وصل شدن دهانه با روال کنترل شده تر و با ویژگی های جریان خطدار نزدیکتر است.
 • وقتی که دریچه در جنبه انسداد قرار گرفته، و سپس وصل شدن آن آغاز می شود، اول قسمتی از v باز خواهد شد.
 • این قابلیت بال ولو سیال پایدار را در این قسمت فراهم خواهد کرد.
 • این مدل تولید به سبب سرعت زیاد مایعات به ساخت و سازهایی محکم کاری بسیار نیاز دارد.

بال ولو استیل trunnion ball 

این مدل شیر توپی هم در طبقه بالا و هم در طبقه پایین دارای فنر هایی می باشد. که فشار داخلی بر روی نشیمن را بی اثر می کند. تولید این شیر توپی جهت فشار زیاد جریان مورد استفاده قرار می گیرد. و در نتیجه با مشخصات پایین در دسترس هستند.

 • بال ولو ترانیون شیر توپی از لوازم مکانیکی جهت چرخیدن توپی استیل در قسمت بالا و تحتانی برخوردار می باشد.
 • این شیر توپی به مدلی از شیرآلات با فشار و بزرگ به شمار می آیند.
 • متریال این شیر توپی استیل نیز از جنس فولاد ضد زنگ ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشد. و کاربرد بسیاری در صنایع و شرکت ها دارد.

شیر توپی 304

مجموعه

ما در این مقاله شیر توپی استنلس استیل ۳۰۴ به تک تک انواع این شیرها و همچنین کاربرد بال ولو که کاربردی کارخانجات تولید روغن و آب و در شرکت های گاز و نفت استفاده می شود.  در نتیجه مقاوم در برابر خوردگی و مورد استفاده برای انواع مایعات و همچنین ضد زنگ هم می باشد. ما در این پروژه از سایت کلید آهن به معرفی این محصول پرداختیم. شما برای خزید شیر توپی استنلس استیل می توانید جهت سفارش یا خرید از به سایت کلیدآهن سر بزنید.

منبع : stainlesssteel-ballvalve.com