فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

استنلس استیل 304
تبدیل استنلس استیل  304 :فولاد ضد زنگ 304 دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی است و خود را به انواع مختلفی از ساخت و ساز می رساند و آن را به یکی از پرمصرف ترین انواع فولاد ضد زنگ مورد استفاده امروزه تبدیل می کند. این آلیاژها ممکن است برای کاربردهای متنوعی در نظر گرفته شوند که در آن یک یا چند ویژگی زیر مهم است: مقاومت در برابر خوردگی، جلوگیری از آلودگی محصول، مقاومت در برابر اکسیداسیون، سهولت ساخت، شکل پذیری عالی، زیبایی ظاهر، سهولت تمیز کردن، استحکام بالا با وزن کم، استحکام و چقرمگی خوب در دماهای برودتی، در دسترس بودن آماده طیف گسترده ای از اشکال محصول در این مقاله تبدیل استنلس استیل 304 از فروشگاه آنلاین کلیدآهن به معرفی فاز مارتنزیت 304 ، اندازه گیری استیل 304، سیستم گیج، نمودار اندازه گیری، ضخامت فولاد، ضخامت سنج و 304 aisi شما را آشنا می کنیم.

فازهای مارتنزیت در فولاد ضد زنگ 304

تجزیه و تحلیل دقیق تبدیل‌های مارتنزیت در فولاد ضد زنگ 18/8 (304)، با استفاده از میکروسکوپ الکترونی عبوری و پراش در رابطه با تکنیک‌های اشعه ایکس و مغناطیس‌سازی، نشان می‌دهد که توالی تبدیل γ → ∈ → α است. ε یک فاز hcp از نظر ترمودینامیکی پایدار است که تشکیل آن در نتیجه تغییر شکل پلاستیک بسیار افزایش می یابد. مقایسه با تبدیل ε → α در آلیاژهای Fe-mn خالص، پشتیبانی بیشتری از دنباله بالا می دهد و نشان می دهد که یک خط تبدیل بین ε و α در آلیاژهای Fe-cr-ni قابل انتظار است. در فولاد ضد زنگ 304 مورد استفاده در این تحقیق، تشکیل α تنها با تغییر شکل پلاستیک و متعاقب آن تشکیل ε القا شد. هسته زایی α به طور ناهمگن در تقاطع باندهای ε یا جایی که نوارهای ε در کنار مرزهای دوقلو یا دانه قرار می گیرند (که نمایانگر مناطق فشرده شده یک طرفه هستند) رخ می دهد. از پراش الکترون، به نظر می رسد، که رابطه نیشیاما بین فازهای γ و α در شروع تبدیل غالب است، اما سپس به رابطه کورجو موف ساکس تغییر می کند. بر اساس این مشاهدات، دنباله ای از حرکات اتم از ساختار hcp به ساختار bcc پیشنهاد شده است که دارای ویژگی های هندسی اساسی تبدیل مارتنزیتی است.

اندازه گیری تبدیل استنلس استیل 304

هنگام کار با ورق فلز، معمولاً از عبارت “گیج” استفاده می شود. برای مثال، شخصی که با سیستم گیج آشنا نیست، ممکن است منظور از فولاد گیج 18 را درک نکند. برای کمک، این وبلاگ سیستم گیج را توضیح می دهد و نمودار اندازه گیری ورق فلز را دارد. در ادامه مقاله تبدیل استنلس استیل 304 از سایت کلید آهن با ما همراه باشید.

گیج های ورق فلزی چگونه استفاده می شوند؟

سنج ها برای تعیین ضخامت یک ورق فلزی استفاده می شوند. سنج ها نه استاندارد هستند و نه متریک و مقادیر مستقل از آن سیستم های اندازه گیری هستند. برای تعیین ضخامت واقعی ورق فلزی بر حسب اینچ یا میلی متر می توان از نمودار تبدیل گیج استفاده کرد. به عنوان مثال، فولاد گیج 18، طبق نمودار تبدیل گیج، 0.0478 اینچ یا 1.214 میلی متر است. گیج شماره “18” هیچ ارتباطی با اندازه گیری های واقعی ندارد. امروزه چندین سیستم گیج مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، با نام های گیج خاصی که برای انواع فلزات خاص استفاده می شود. به عنوان مثال، در یک سیستم گیج، فولاد گیج 18 دارای ضخامت 0.0478 اینچ است، اما آلومینیوم گیج 18 دارای ضخامت 0.0403 اینچ است. به دلیل ضخامت‌های متفاوت، باید از نمودار گیج استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که فلز با ابعاد مورد نیاز مطابقت دارد.

 سیستم گیج

سیستم گیج سابقه طولانی در ساخت فلز دارد. به احتمال زیاد قبل از اینکه سیستم‌های اندازه‌گیری استاندارد و متریک به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند، از صنعت سیم سایت کلید آهن سرچشمه گرفته است. در آن زمان از گیج برای توصیف قطر سیم فلزی که کشیده می شد استفاده می شد. از آن زمان، این روش رایج برای تعیین ضخامت سیم و ورق فلز باقی مانده است.

نمودارهای اندازه گیری ورق فلز

برای تعیین اینکه به چه فلزی نیاز دارید، از این نمودارهای گیج فلزی استفاده کنید:

برش به:

  • نمودار اندازه گیری فولاد کربن
  • نمودار گیج آلومینیومی
  • نمودار سنج فولاد ضد زنگ
  • نمودار گیج فولاد گالوانیزه
  • نمودار سنج برنجی
  • نمودار گیج مسی

ضخامت فولاد ضد زنگ 304 چقدر است؟

به همین ترتیب، 304 در فولاد ضد زنگ به چه معناست؟ فولاد ضد زنگ نوع 304 یک آستنیتی از فولاد ضد زنگ سری t 300 است. حداقل 18٪ کروم و 8٪ نیکل، همراه با حداکثر 0.08٪ کربن دارد. به عنوان یک آلیاژ آستنیتی کروم نیکل تعریف می شود. درجه 304 استاندارد ضد زنگ «18/8» است که احتمالاً در تابه‌ها و ابزار آشپزی خود خواهید دید.

ضخامت سنج چیست؟

یک گیج ورق فلزی (گاهی اوقات با املای “گیج”) ضخامت استاندارد ورق فلز برای یک ماده خاص را نشان می دهد. با افزایش عدد گیج، ضخامت مواد کاهش می‌یابد. ضخامت سنج های ورق فلزی برای فولاد بر اساس وزن 41.82 پوند بر فوت مربع در هر اینچ ضخامت است.

aisi 304

aisi 304 چیست؟

304 aisi  یک فولاد ضد زنگ آستنیتی کروم نیکل است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. دارای خواص کششی عالی و شکل پذیری بسیار خوب است، در حالی که در برابرخوردگی نیز بسیار مقاوم است. استفاده های معمولی از فولاد ضد زنگ 304 شامل سینک ظرفشویی، تجهیزات آشپزخانه مانند تابه، لوله و موارد دیگر است. در این مقاله تبدیل استنلس استیل 304 از سایت کلید آهن به مطالب دیگر می پردازیم. نوع 304 گاهی اوقات به عنوان 18/8 نیز شناخته می شود، نامی که از ترکیب معمولی آن از 18٪ کروم و 8٪ نیکل ناشی می شود. سایر عناصر موجود در آلیاژ عبارتند از نیکل، منگنز، سیلیکون، نیتروژن، کربن، فسفر و گوگرد.

 سخن نهایی

304 در برابر اکثر اسیدهای اکسید کننده بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. با این حال، خوردگی می تواند در محیط های حاوی کلرید رخ دهد. فولاد ضد زنگ 304 به اندازه فولاد ضد زنگ 316 در برابر خوردگی مقاوم نیست. 304 ماشینکاری خوبی دارد، با این حال، رسانایی حرارتی پایین آن به این معنی است که خنک کننده ها و روان کننده ها باید به طور آزادانه استفاده شوند، به خصوص در لبه های برش. در این مقاله تبدیل استنلس استیل 304 از وب سایت کلیدآهن به معرفی فاز مارتنزیت 304 ، اندازه گیری استیل 304، سیستم گیج، نمودار اندازه گیری، ضخامت فولاد، ضخامت سنج و 304 aisi شما را آشنا کردیم.

برگرفته از : scottstainless.com