فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

گرید 316 درجه استاندارد حاوی مولیبدن است که دومین تولید با حجم کلی به 304 در میان فولادهای زنگ نزن آستنیتی است. مولیبدن نسبت به درجه 304 به 316 ویژگی مقاوم در برابر خوردگی بهتری می دهد، به ویژه مقاومت بالاتری در برابر خوردگی حفره ای و شکافی در محیط های کلرید دارد.تا پایان این مقاله ما را از فروشگاه کلیدآهن همراهی کنید.

درجه 316l، نسخه کم کربن 316 و دارای مصونیت بسیار بالایی در برابر حساسیت (بارش) است. به دلیل مقاومت در برابر خوردگی مقرون به صرفه و سهولت ساخت به طور گسترده در صنایع نفت و گاز و صنایع شیمیایی استفاده می شود. در این مقاله تبدیل استنلس استیل 316 از سایت کلید آهن به موارد مرتبط مانند فرم محصول، برنامه کاربردی، مشخصات معمولی، استنلس استیل 316، فولاد 316l و مقاومت استنلس استیل می پردازیم. با ما همراه باشید. این آلیاژها ممکن است برای کاربردهای متنوعی در نظر گرفته شوند که یک یا چند ویژگی مهم هستند.

فرم محصول لوله موجود

 1. سر راست
 2. پیچ خورده
 3. بدون درز
 4. درز جوش داده شده و دوباره به سرد کشیده شده است
 5. درز جوش داده شده، دوباره به سرد کشیده شده و آنیل شده است

برنامه های کاربردی نمونه

 1. خطوط کنترل
 2. مهندسی فرایند
 3. کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (hplc)
 4. کندانسورها
 5. ایمپلنت های پزشکی (شامل پین، پیچ و ایمپلنت)
 6. نیمه هادی ها
 7. مبدل های حرارتی
 8. صنایعی که عمدتاً از این درجه استفاده می کنند
 9. پردازش شیمیایی
 10. نفت و گاز
 11. عملکرد بالا
 12. تجاری

مشخصات تولید معمولی

 • astm a213
 • astm a269
 • astm a31
 • astm a632
 • asme sa213
 • nfa 49-117
 • bs 10216

 استنلس استیل 316

نوع 316/316l یک فولاد ضد زنگ آستنیتی کروم نیکل است که حاوی مولیبدن است. افزودن مولیبدن مقاومت به خوردگی را نسبت به 304/304l در محیط های هالید و همچنین در اسیدهای احیا کننده مانند اسید سولفوریک و فسفریک افزایش می دهد. نوع 316l می تواند گواهی دوگانه به عنوان 316 داشته باشد زمانی که ترکیب با محدودیت کربن پایین 316l و سطوح مقاومت کمی بالاتر از 316 مطابقت داشته باشد. شرایط جوش داده شده نوع 316/316l در برابر خوردگی جوی و همچنین در محیط های با اکسیداسیون متوسط ​​مقاوم است. همچنین در برابر خوردگی در جوهای دریایی مقاومت می کند و در شرایط جوشکاری در برابر خوردگی بین دانه ای مقاومت عالی دارد. نوع 316/316l دارای استحکام و چقرمگی عالی در دماهای برودتی است. نوع 316/316l در شرایط آنیل شده غیر مغناطیسی است اما ممکن است در نتیجه کار سرد شدید کمی مغناطیسی شود.

در ادامه مقاله تبدیل استنلس استیل 316 از سایت کلید آهن با ما همراه باشید.

فولاد ضد زنگ  316l

فولاد ضد زنگ درجه 316l sae، که گاهی به عنوان فولاد ضد زنگ a4 یا فولاد ضد زنگ درجه دریایی شناخته می شود، دومین فولاد زنگ نزن آستنیتی رایج بعد از فولاد ضد زنگ 304/a2 است. ترکیبات آلیاژی اولیه آن بعد از آهن، کروم (بین 16 تا 18 درصد)، نیکل (10 تا 12 درصد) و مولیبدن (2 تا 3 درصد) هستند و مقادیر کمی (<1 درصد) سیلیکون، فسفر و گوگرد نیز وجود دارد. افزودن مولیبدن مقاومت به خوردگی بیشتری نسبت به 304 ایجاد می‌کند، با توجه به حمله خورنده موضعی توسط کلریدها و خوردگی عمومی با کاهش اسیدها، مانند اسید سولفوریک. درجه 316l نسخه کم کربن فولاد ضد زنگ 316 است. وقتی 316 سرد کار می‌شود، می‌تواند استحکام کششی و تسلیم بالایی مشابه با درجه‌های ضد زنگ دوپلکس ایجاد کند.

کاربرد فولاد 316l

معمولاً در صنایع شیمیایی و پتروشیمی، در فرآوری مواد غذایی، تجهیزات دارویی، تجهیزات پزشکی، در آب آشامیدنی، تصفیه فاضلاب، در کاربردهای دریایی و کاربردهای معماری در نزدیکی ساحل یا در مناطق شهری

مقاومت استنلس استیل

مقاومت فولاد ضد زنگ در برابر زنگ زدگی ناشی از وجود کروم در آلیاژ است که یک لایه غیرفعال تشکیل می دهد که از مواد زیرین در برابر حمله خوردگی محافظت می کند و می تواند در حضور اکسیژن خود ترمیم شود.  مقاومت در برابر خوردگی را می توان افزایش داد. بیشتر به وسیله زیر:

 1. افزایش محتوای کروم به بیش از 11٪
 2. نیکل را به حداقل 8٪ اضافه کنید.
 3. مولیبدن را اضافه کنید (که همچنین مقاومت در برابر خوردگی حفره ای را بهبود می بخشد).

افزودن نیتروژن همچنین مقاومت در برابر خوردگی حفره ای را بهبود می بخشد و استحکام مکانیکی را افزایش می دهد. بنابراین، درجات متعددی از فولاد ضد زنگ با محتوای کروم و مولیبدن متفاوت وجود دارد تا با محیطی که آلیاژ باید تحمل کند، مناسب باشد. در ادامه مقاله تبدیل استنلس استیل 316 به مطالب دیگر پی می بریم.

مقاومت در برابر خوردگی و لکه، تعمیر و نگهداری کم و درخشش آشنا، فولاد ضد زنگ را به یک ماده ایده آل برای بسیاری از کاربردها تبدیل می کند که در آن به استحکام فولاد و مقاومت در برابر خوردگی نیاز است.علاوه بر این، فولاد ضد زنگ را می توان به ورق، صفحات، میله، سیم و لوله تبدیل کرد. اینها را می‌توان در ظروف آشپزی، کارد و چنگال، ابزار جراحی، لوازم اصلی، وسایل نقلیه، مصالح ساختمانی در ساختمان‌های بزرگ، تجهیزات صنعتی (مانند کارخانه‌های کاغذ سازی، کارخانه‌های شیمیایی، تصفیه آب) و مخازن و تانکرهای نگهداری مواد شیمیایی و محصولات غذایی استفاده کرد.

خلاصه

معمولاً تفاوت قیمت قابل توجهی بین فولاد ضد زنگ 316 و 316 لیتر وجود ندارد. ساختار آستنیتی همچنین به این درجه ها چقرمگی عالی می دهد، حتی تا دمای برودتی. در مقایسه با فولادهای زنگ نزن آستنیتی کروم نیکل، فولاد ضد زنگ 316 لیتری خزش، تنش در برابر گسیختگی و استحکام کششی در دماهای بالا ارائه می دهد. مقاومت فولاد 316 در برابر خوردگی مواد، سهولت تمیز کردن و استریل کردن آن با بخار، و عدم نیاز به پوشش های سطحی، استفاده از فولاد ضد زنگ در آشپزخانه ها و کارخانه های فرآوری مواد غذایی را ترغیب کرده است. در این مقاله تبدیل استنلس استیل 316 از سایت کلیدآهن به موارد مرتبط مانند فرم محصول، برنامه کاربردی، مشخصات معمولی، استنلس استیل 316، فولاد 316l و مقاومت استنلس استیل سعی داشتم به بهترین نحوه برای شما توضیح بدیم.

منبع : wdscomponents.com