انواع ورق

انواع ورق

توضیحات

ورق های استیل و کاربرد های آن

حتماً به انواع ورق فلزی برخورد کرده اید. اما آیا از انواع و کاربردهای آنها اطلاع دارید؟ با وبسایت کلیدآهن همراه باشید تا به بررسی انواع ورق بپردایم. این فلزات به طور گسترده در کاربردهای تجاری، صنعتی، مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، این شکل‌های تخت و فشرده فلزات از نظر عملکرد و کاربرد، تنوع را ارائه می‌دهند. همانطور که گفته شد، هر ورق با استفاده از انواع مختلف فلزات و فرآیندهای ساخت با دقت آماده می شود تا از دیگری متمایز شود. با آلیاژهای فلزی مختلف و فرآیندهای ساخت مانند گالوانیزه و آبکاری الکتریکی که انواع ورق‌های فلزی را تعیین می‌کنند، می‌توان هر کدام را بر این اساس متمایز کرد. با توجه به این نکته، زمان آن رسیده است که به عمق 9 نوع ورق فلزی و کاربردهای متنوع آنها بپردازیم.

انواع ورق و ویژگی های آنها

ورق سیاه

ورق سیاه، فلزی مسطح از جنس آهن می‌باشد که کاملا بر روی آن صیقل خورده است. ورق سیاه به دو صورت رول و همچنین برش خورده نیز تولید می‌گردد. ورق سیاه یکی از اصلی ترین دسته آهن آلات ورق می‌‌باشد. ورق سیاه همان نورد گرم بوده که به دو بخش معمولی و صنعتی تقسیم بندی می‌شود. این فولاد به راحتی جوش داده می شود که آن را به انتخابی مطمئن برای دست سازان و تاجران باتجربه تبدیل می کند.

ورق گالوانیزه

ورق های فولادی گالوانیزه به طور گسترده در صنایع زیر استفاده می شود:
 • در صنعت ساخت و ساز: برای ساخت عناصر سازه ای برای ساخت و سازهای کم ارتفاع، پوشش خطوط لوله حرارتی و انواع عایق حرارتی، ساخت درب های ورودی، آسانسور، بخش های تقویت کننده برای پنجره های پی وی سی و درب های پلاستیکی و...
 • در صنعت خودروسازی: برای ساخت قطعات خارجی و داخلی بدنه خودرو، یا تعمیر قطعات خارجی بدنه برای حمل و نقل عمومی، مانند اتوبوس و تراموا
 • در صنایع ماشین سازی و ابزار دقیق برای ساخت کیس برای تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، دستگاه های اندازه گیری، بسته بندی
 • برای تولید لوازم خانگی (ظروف سفره، کاسه، سطل، مخزن، حمام و غیره)

ورق آجدار

ورق آجدار که با نام ورق شطرنجی نیز شناخته می‌شود در واقع یک صفحه فلزی است که الگوی لوزی شکلی روی آن حک شده است. آج روی فلزات مختلفی از جمله ورق سیاه، ورق روغنی و آلومینیوم حک می‌شود. کاربرد های این نوع ورق شامل موارد زیر است:
 1. ساخت حفاظ هایی برای مناطق حساس نظامی
 2. جداسازی و دانه بندی در خطوط تولید مواد غذایی
 3. سقف و دیواره های آسانسور
 4. کاربرد در ساخت قطعات لوازم خانگی
 5. کاربرد در ایستگاه های اتوبوس

ورق رنگی

فولاد ضد زنگ یک ماده قوی و بسیار بادوام است که برای استفاده در ساخت و سازهای داخلی و خارجی و ویژگی های طراحی مناسب است. استفاده از ورق های رنگی استیل ضد زنگ به این معنی است که متخصصان طراحی می توانند به جای انتخاب ظاهر معمولی استیل ضد زنگ، عنصر رنگ را در طرح های خود ادغام کنند. فروشگاه کلیدآهن انواع مختلفی از ورق های رنگی استیل ضد زنگ را به فروش می رساند که با بالاترین استانداردها و از مواد مرغوب تولید می شوند.

تسمه

این محصول به دسته های کاربردی مختلفی مثل:
 • پلاستیکی
 • نخی
 • استیل
 • فلزی
 • آلومینیوم
 • آلیاژی
 • آهنی و…
تقسیم بندی می شود. اصولا میان تمام این موارد، نوع آهنی پرکاربردترین است. این محصول از لحاظ شیوه تولید به دسته بندی های مختلف تقسیم می شود.

نتیجه گیری

مجموعه کلیدآهن در این مقاله انواع ورق های استیل را که امروزه با کاربرد های فراوانی که دارد توانسته در میان مردم خود را محبوب سازد را برای شما شرح داد. شما می توانید تمام مواردی که ذکر شد را در فروشگاه کلیدآهن به  صورت اینترنتی خریداری کنید. همچنین مجموعه ما ورق های دیگری را نیز به فروش می ساند که شامل موارد زیر می باشند: