فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

ورق آجدار چیست؟

ورق آجدار نوعی ورق فلزی است که به روش نورد گرم تولید می‌شود. بر روی این ورق الگوهای منظم و برجسته‌ای وجود دارد که روی محصول اعمال شده‌اند. در زمان خرید ورق آجدار مهم است بدانید این محصول به نام‌های ورق کف سازی، ورق شطرنجی و ورق برجسته معروف است. همچنین، آخرین قیمت ورق آجدار بر اساس مشخصات محصول و عوامل تعیین کننده دیگر، متغیر است.

این نوع از ورق فولادی به دلیل برجستگی‌هایی که روی سطح نهایی ورق وجود دارد، شناخته می‌شود. این برجستگی‌ها دارای اشکال گوناگون از جمله الماسی، عدسی، لوزی یا بادامی شکل هستند که بسته به کاربردهای مختلف تولید می‌شوند.

آلیاژ به کار رفته در ورق‌های آجدار اغلب شامل آهن، گالوانیزه، آلومینیوم و استیل است. این ورق اغلب در محیط‌هایی که اصطکاک بالایی وجود دارد یا سطوح شیب‌داری که منجر به لیز خوردن افراد می‌شود، استفاده می‌شود. در این مطلب در مورد تولید، ضخامت، وزن و قیمت ورق آجدار  فابریک، پرسی، استیل، دست دوم، گالوانیزه و آلومینیوم در فروشگاه اینترنتی کلیدآهن توضیح می دهیم.

نحوه تولید ورق آجدار پرسی و فابریک

فرآیند تولید این محصول مانند ورق سیاه و روغنی است اما محصول نهایی در پایان توسط غلتک‌ها به صورت طرح‌دار و برجسته ساخته می‌شود. غلتک‌ها تنها از یک طرف که همان سطح رویی است، الگوی آج دار را اعمال می‌کنند و سطح زیرین کاملاً صاف است.

فرایند حک کردن الگو بر روی ورق‌های آلومینیومی به روش جوشکاری فورجینگ انجام می‌شود (مانند مهر زدن است) اما برای فولاد روش نورد گرم به کار گرفته می‌شود. در فرآیند نورد گرم یک ورق فولادی تحت دمای بالاتری از دمای تبلورش حرارت داده می‌شود تا خمیری شده و شکل پذیر شود.

در مرحله مجموعه‌ای از غلتک‌های صاف بر روی ورق گرما دیده اعمال می‌شوند تا به ضخامت مورد نظر درآیند. مرحله پایانی نیز آجدار شدن نام دارد، به این صورت الگوی مورد نظر توسط غلتک‌های مخصوص بر روی سطح نهایی محصول اعمال می‌شود.

قیمت ورق آجدار

انواع ورق آجدار از نظر شیوه تولید

در هنگام خرید ورق آجدار مهم است که به شیوه تولید این نوع ورق‌ها نیز توجه شود:

 • ورق فابریک: ورقی است که یک لایه از آج به ورق اضافه می‌شود. بنابراین پشت این ورق سطحی کاملاً صاف دارد.
 • ورق پرسی: ورق ساده‌ای است که برآمدگی‌ها و چاله‌هایی بر روی آن با دستگاه‌های مخصوص حک می‌شود. عکس طرح برآمدگی‌ها در پشت ورق وجود دارد.

انواع ورق آجدار از نظر جنس

قیمت ورق آجدار براساس نوع متریال متفاوت خواهد بود. انواع متریال مورد استفاده در تولید ورق آج دار به شرح زیر هستند:

 1. ورق آلومینیومی
 2. ورق آهنی
 3. ورق گالوانیزه
 4. ورق استیل

انواع برجستگی ورق آجدار طرح دار

الگوها یا برجستگی‌هایی که روی این محصول اعمال می‌شود شامل موارد زیر هستند:

 • بادامی
 • لوزی
 • عدسی
 • قطره‌ای
 • شطرنجی
 • الماسی
 • لبه تیز
 • لبه گرد
 • لبه ذوزنقه‌ای

خرید اینترنتی ورق آجدار

استاندارد تولید ورق آجدار

در زمان خرید ورق آجدار مهم است که استانداردهای تولید این نوع ورق توجه شود:

 • نحوه عرضه: شیت و رول
 • استاندارد: ST52-3،ST37-2 و  ST44-2
 • ابعاد: ۱*۲ متر، 1.5*6 و ۲*6
 • ضخامت: 1.5 میلی‌متر تا 10 میلی‌متر

وزن ورق آجدار

مقدار وزن رابطه مستقیمی با قیمت ورق آجدار دارد. به هر روی، از جدول زیر می‌توان استانداردهای ابعادی و وزنی ورق آج دار را استخراج کرد:

ردیف طول عرض ضخامت وزن
1 2000 1000 1.5 24
2 2000 1000 2 32
3 2000 1000 3 48
4 6000 1500 6 432
5 6000 1500 8 576
6 6000 1500 10 720
7 6000 1500 8 768

فرمول محاسبه وزن ورق آجدار به صورت زیر است:

محاسبه وزن ورق آجدار= (طول × عرض × ضخامت × 7.8) / 1000

ورق آجدار چیست

خرید اینترنتی و قیمت ورق آجدار در بازار

به طور کلی این محصول دارای استفاده زیادی در ساخت اتاقک آسانسور و پل عابر پیاده دارد. اما از این محصول در سطح های دارای شیب استفاده می کنند؛ از این رو وزن و ضخامت ورق آجدار باید در حد عالی باشد. این ورق دارای خاصیت جوش پذیری، انعطاف پذیری و توانایی خم شدن موجب استفاده آن در بخش های گوناگون می شود.

خرید و فروش ورق آجدار در وب سایت کلیدآهن با توجه قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، هزینه حمل و زمان بارگیری و سایر جزئیات سفارش انجام می‌شود. برای دریافت هرگونه مشاوره و راهنمای خرید آن، می‌توانید با کارشناسان و متخصصان ما تماس حاصل فرمائید.

سوالات متداول

آیا امکان برش ورق آجدار در طول‌های مختلف وجود دارد؟

بله، کلید آهن می‌تواند رول‌های این ورق را طبق سفارش مشتری برش بدهد.

در صورت خرید این محصول، امکان ارسال به سراسر كشور وجود دارد؟

بله

آیا قیمت ورق آجدار در بازار آهن ثابت هستند؟

خریداران عزیز دقت فرمایید: قیمت آن به متناسب با عوال نرخ ارز و قیمت شمش تغییر می‌کند. به همین دلیل لازم است در زمان خرید قیمت ورق آجدار  به این موارد دقت کنید.

هزینه حمل و نقل و بنگاه داری چقدر است؟

جهت محاسبه هزینه حمل و نقل و بنگاه داری در خرید ورق آجدار با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.