فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

قیمت ورق استنلس استیل 304L

ورق استیل 304L چیست؟

ورق استیل 304L یکی از انواع ورق استیل 304 است که تمامی آن زیر دسته ورق استیل نگیر  می شوند. این نوع یک فولاد ضد زنگ همه کاره است. اما لازم به ذکر است که تفاوت ورق استیل 304 و 316 بسیار کم است. به طور کلی ورق استیل نگیر 304L نمونه ای از کم کربن استیل 304 است. در مقابل استیل 304H نمونه فولاد با مقدار زیاد کربن است.

از این محصول بیشتر برای بهبود جوشکاری در قطعات سنگین استفاده می کنند. رد بعضی از محصولات مانند صفحه و لوله، گواهی دوگانه موجود است که نشان دهنده هر دو مشخصات ورق های ضد زنگ استیل 304L و 304 می باشد. در ادامه از این مطلب از فروشگاه اینترنتی کلیدآهن شما را با مشخصات، خرید و قیمت ورق استیل 304L آشنا می کنیم.

ورق استیل نگیر 304L

انواع ورق های استیل نگیر با گریدهای 304 و 304L به شکل رول با عرض 1، 1.25، 1.5 و 2 متر، شیت به صورت فابریک و برشی به درخواست مشتری در ابعاد و ضخامت های متفاوت با برندهای مختلف کشور مانند چین، تایوان، مالزی و … ارائه میشود. گرید 304L در حقیقت یک آلیاژ کم کربن استیل 304 است که بسیاری از خواص فیزیکی آن شبیه به استیل 304 است.

فولاد زنگ نزن 304 مطابق با استاندارد DIN یکی از کاربردی ترین گریدهای فولاد زنگ نزن است و در حدود 60 درصد از استیل های زنگ نزن برای صنعت را تامین می کند.

ویژگی های ورق استیل 304L :

 • استحکام بسیار زیاد
 • مقاومت به خوردگی بالا
 • تمیز بودن
 • قابلیت شکل پذیری مناسب

مشخصات ورق استیل 304l :

مشخصات ورق استیل 304l

استیل 304 جزو ورق های استیل نگیر است. ساختار آستنیتی دارد که باعث میشود آلیاژ آن خاصیت غیرمغناطیسی داشته باشد. فاز آستنیت در نمودار آهن-کربن در دماهای بالا پایدار است، اما با اضافه کردن عنصر آستنیت زا نیکل،  این فاز در دماهای محیط پایدار میشود.

از فولاد آستنیت برای ساخت سینک ظرفشویی، ظروفی همچون کارد و چنگال، تابلوهای دکوری، لوله و تجهیزات، صنایع غذایی، صنایع پزشکی و داروسازی، ساختمان و خودرو سازی، تصفیه آب و فاضلاب استفاده میشود.

استیل 304 در فضاهای مختلف و در معرض مواد خورنده مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. البته ممکن است در محیط های کلریدی دچار خوردگی شکافی و در دماهای بالا مانند 60 درجه سانتی گراد، به ترک خوردگی تنشی دچار میشود.

شکل دهی و ساختی جزو کار سرد است. یک مرحله بازپخت برای جلوگیری از ترک خوردگی برای کاهش تنش های داخلی و بهینه سازی مقاومت خوردگی نیاز است. اما شکل دهی و ساختی مثل آهنگری که یک کار گرم است، مقطع باید تا حد 1149 تا 1260 گرم شود. و در آخرین مرحله باید برای افزایش مقاومت خوردگی، قطعه باید به سرعت سرد شود.

تفاوت ورق استنلس استیل 304L با 304 چیست؟

به طور کلی از نظر میزان اندازه آلیاژ و مواد استفاده شده در این دو نوع ورق استیل تفاوت زیادی وجود ندارد. از این رو هر دو مدل دارای مقاومت بالای در برابر جوشکاری و خوردگی دارند. میزان کربن موجود در ورق استیل 304 سه درصد می باشد اما در مقابل برای استیل 304L صفر درصد می باشد. زمانی که فولاد ضد زنگ در دمای رنج 900 تا 1500 درجه فارنهایت قرار می گیرد؛ باعث ایجاد حساسیت شکلی از کاربیدهای کروم می شود. این حالت به نوبه ای خود بعد از شکل گیری بعدی کاربید کروم موجب کاهش مقاومت به خوردگی در انتهای مرزدانه ها می شود.

ورق استیل ضد زنگ 304L

با توجه به این که میزان کربن در استیل 304 حداکثر 8 درصد می باشد؛ برای فعالیت های چون جوشکاری تانکرها و لوله های که فولاد درآن درگیر مواد خورنده است؛ گزینه ای مناسبی نیست. از این روی از ورق استیل نازک برای تولید ظروف آشپزخانه استفاده می کنند. در مقابل ورق استنلس استیل 304L یک گزینه عالی برای کارهای جوشکاری است.

جدول ترکیبات شیمیایی ورق استیل 304L

نوع ترکیب شیمیایی مقدار آن 
C ۰.۰۳
Mn ۲
Si ۰.۷۵
P ۰.۰۴۵
S ۰.۰۳
Cr ۲۰
Mo
Ni ۱۲
N ۰.۱

خرید ورق استیل 304L

آیا ورق استیل 304L دچار زنگ زدگی می شود؟

با توجه به این که این نوع ورق استیل دارای میزان درصد کمی از کربن است، برای مصارف جوشکاری تانکرها و لوله ها مناسب است. اما استیل های 304L به میله های که به قطعه های که به جوشکاری احتیاج ندارند، وصل می شوند. همچنین به ورق های باریکی در مکان های مانند آشپزخانه یا لوازم آشپزخانه متصل می شوند. فرم های ورق استنلس استیل 304L شامل موارد زیر است:

 • صفحه؛
 • لوله؛
 • نوار؛
 • کویل؛
 • اتصالات؛
 • میلگرد؛
 • نوار؛
 • ورق.

جدول وزن ورق استنلس استیل 304L :

جدول وزن ورق استیل 304L

قیمت ورق استیل 304L موجود در بازار

به طور کلی ورق های استیل با توجه به نوع آلیاژ استفاده شده در آن به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند. ورق استیل ضد زنگ 304L در دو نوع براق و مات در بازار موجود است. شما برای قیمت ورق استنلس استیل 304L و خرید ورق استیل 304 می توانید به وبسایت کلیدآهن مراجعه کنید. شما از طریق مراجعه به کارشناسان این مجموعه می توانید اقدام به خرید ورق استیل نگیر در انواع مدل های گوناگون کنید.

خرید و فروش ورق استیل 304L

فروشگاه اینترنتی کلید آهن، نمایندگی فروش ورق استیل در تهران می باشد. برای مشاهده لیست قیمت ورق استیل براق نگیر، قیمت ورق استیل 316، ورق استیل 304 مات، قیمت ورق استیل اصفهان دیگر نیازی نیست سایت های زیادی را بررسی کنید، زیرا نرخ تمامی محصولات کلید آهن به صورت روزانه بروز رسانی میشود.