فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

ورق استیل 310 چیست و چه کاربردی دارد

ورق استیل 310 چیست؟

ورق استیل 310 یکی از بهترین ورق استیل نگیر است. این محصول که با نام ورق استیل نسور نز در بازار موجود است؛ در ضخامت ها و ابعاد گوناگون قابل سفارش می باشد. به طور کلی انواع استیل نسوز جز فولادهای Hi Alloy محسوب می شوند. لازم به ذکر است که به دلیل این که ورق استنلس استیل 310 دارای عناصر مانند نیکل و کروم است و این آلیاژها به دلیل گران قیمت بودن موجب افزایش قیمت ورق استیل 310 می شود. در ادامه از این مطلب از فروشگاه اینترنتی کلیدآهن شما را با چگالی استیل 310، استیل نسوز 20 درصد چیست، دمای ذوب استیل نسوز، ویژگی ورق آهن نسوز، الکترود استیل 310 و استیل ۳۱۰s آشنا می کنیم.

ورق استیل نسوز 310

ورق آلیاژی 310 با داشتن خصوصیاتی همچون مقاومت به حرارت، اکسیداسیون، انعطاف پذیری، چقرمگی و جوش پذیری بالا توانسته است یکی از بهترین ورق هایی باشد که برای ساخت اتصالات استیلی مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین ویژگی ورق استیل 310 نسوز بودن و کاربرد در دماهای بالا می باشد. در دمای ثابت و به صورت پیوسته می تواند تا دماهای 1150درجه سانتی گراد و در نوسانات دمایی تا 1040 درجه سانتی گراد مورد استفاده قرار می گیرد.

به نقل از سایت ویکی پدیا :

فولاد زنگ‌نزن یا فولاد ضدزنگ یا استنلس استیل، (به انگلیسی: Stainless Steel) که Inox نیز خوانده می‌شود، آلیاژی از فولاد می‌باشد، که اصلی‌ترین عناصر تشکیل‌دهنده آن آهن، کروم و نیکل است که حداقل درصد جرمی کروم در آن ۱۰٫۵ درصد و حداکثر درصد جرمی کربن آن ۱٫۲ درصد می‌باشد.

ورق استیل نسوز چیست؟

به طور کلی انواع استیل نسوز با آلیاژهای گوناگونی مثل ورق استیل 310 و ورق استیل ۳۱۰s تولید می شوند. ورق های استیل 310 در دو گرید استیل 3106 و 310 در بازار موجود است. نوع گرید 3106 توانایی تحمل حرارت سازه ای تا 950 درجه سانتی گراد را دارد. نوع گرید 310 آن توانایی تحمل حرارت سازه ای تا 1200 درجه سانتی گراد را دارا می باشد.

مقاومت به خوردگی؛ بهترین ویژگی ورق استیل 310

به دلیل این که استیل 310 دارای درصد بالای از کروم و نیکل است؛ جدای از مقاومت در برابر حرارت و نسوز بودن موجب افزایش مقاومت به خوردگی بخصوص در محیط های مرطوب می شود. ورق استلس استیل 310 در دمای محیط در مقابل اسید نیتریک و در دمای 425 درجه سانتی گراد در برابر نیترات، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

از دیگر خصوصیات شگفت انگیز ورق استیل ضد زنگ 310 می توان به مقاومت عالی آن در برابر خستگی حرارتی و نوسانات دمایی اشاره کرد. امروزه در فضاهایی که گاز دی اکسید گوگرد در دمای بالا وجود دارد، از فولاد 310 استفاده می شود. در دمای بالاتر از 800 تا 900 درجه سانتی گراد از ورق استیل 304H استفاده می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله کاربرد ورق استیل نسوز را مطالعه نمایید.

ورق استیل نسوز ۴۸۴۱ چیست؟

ورق استیل 4841 یک نوع فولاد زنگ نزن بر پایه گرید 310 می باشد که ترکیب شیمیایی مشابهی با این نوع رده آلیاژی دارد. مهم ترین تفاوت این گرید با استیل نسوز 310 در میزان سیلیسم در ترکیب شیمیایی این فولاد است. وجود عنصر سیلیسم باعث افزایش مقاومت در برابر اکسیداسیون و مقاومت در برابر کربوره شدن میشود. ورق استیل 4841 یک نوع فولاد زنگ نزن نسوز است.برای اطلاع از قیمت ورق استیل 4841 با ما تماس بگیرید.

خرید ورق استنلس استیل 310

مهم ترین خاصیت ورق آهن نسوز چیست؟

 1. این نوع استیل نگیر توانایی مقاومت به اکسیداسیون تا دمای 1200 درجه سانتی گراد را دارد.
 2. دارای استحکام عالی در برابر دمای بالا متوسط است.
 3. در دماهای بالا دارای مقاومت عالی در برابر خوردگی است.
 4. در دمای پایین (مانند دمای 266- درجه سانتی گراد) استحکام و چقرمگی خود را حفظ می کند.

عملیات حرارت ورق استیل ضد زنگ 310 چگونه است؟

به طور کلی برای رسیدن به حداکثر مقاومت به خوردگی، آن را تا دمای 1040-1150 درجه سانتی گراد حرارت می دهند و با سرعت آن را سرد می کنند. در ضمن ورق استنلس استیل 310 را بعد از 1000 ساعت کار در دمای بالای 650 درجه سانتی گراد آنیل می کنند تا رسوبات و کاربید آن ها حل شود. با این کار مقاومت به خوردگی و انعطاف پذیری آن افزایش پیدا می کند.

خواص مکانیکی استیل 310 :

 • دارای مقاومت کششی: 520 مگاپاسکال
 • مدول الاستیسیته یا مدول یانگ : 200 گیگاپاسکال
 • سختی ویکرز : 225 HV

ویژگی های استیل ۳۱۰

این گرید از درصد زیادی کروم و نیکل تشکیل شده است که باعث میشود در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاوم باشد. گرید 310 یک بسپار کم کربن می باشد. وجود کروم و نیکل باعث شده است که در محیط های جوی به صورت گسترده ای استفاده شود. این گرید به علت سختی و نفوذ پذیری که دارد بیشتر در کاربردهای برودتی استفاده میشود. بهتر است بدانید که فولادهای ضد زنگ آستینی با عملیات حرارتی هم سخت نمیشوند و فقط با کار سرد می توان آنها را سرد کرد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ساختار این محصول می توانید مقاله “چگالی و وزن استیل 310” را مطالعه کنید.

کاربردها ویژگی ها
ساخت تجهیزات موردنیاز برای ریخته گری مقاومت در برابر حرارت
تولید لوله های احتراق مقاومت به خوردگی
تولید توربین گازی مقاومتدر برابر خستگی حرارتی و نوسانات دمایی
ساخت کوره و اجزای آن مقاومت به اکسیداسیون

تفاوت استیل 310 و 310s

قیمت ورق استیل نسوز

فولاد 310 با ترکیبی که دارد خواصی چون دمای بالا، شکل پذیری مناسب، قابلیت جوشکاری در دمای بالا را دارد. این آلیاژ در برابر دماهای بالا مانند 1150 موجب کاهش گازهای گوگرد میشود. گریدهای آستینی چقرمگی بالایی دارند. حتی در پایین تر در دماهای برودت و چنین محیط هایی از گریدهای دیگر استفاده میشود. اما ورق استیل 310S دارای بیشتری میزان کربن یعنی 0.03 درصد است، که گاهی برای محیط های خورنده مانند محصولات اوره استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت استیل 310 و 310s را مطالعه کنید.

کاربرد ورق استیل 310 :

با توجه به این که این ورق استنلس استیل 310 در دمای بالا مقاومت دارد به آن استیل نسوز نیز می گویند. دمای ذوب استیل 310 تا بالاتر از 1040 درجه سانتی گراد نیز توانایی تحمل دمایی را دارد. برخی از کاربردهای ورق استیل ضد زنگ 310 شامل موارد زیر است:

 • تولید دیگ بخار؛
 • ساخت انواع مبدل های حرارتی؛
 • لوله های پراستفاده در تاسیسات گوناگون؛
 • ساخت کوره و اجزای آن؛
 • تولید حفاظ پخت و بازپخت؛
 • ساخت تجهیزات موردنیاز برای ریخته گری؛
 • تولید فیلر و الکترودهای گوناگون؛
 • شبکه ها و سیستم های موجود در اجاق گاز آشپزخانه؛
 • جعبه کربورایزینگ؛
 • تولید لوله های احتراق؛
 • پوشش های آنیلینگ؛
 • ساخت موتور جت ها و هواپیماهای گوناگون؛
 • .

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات ورق استیل را مطالعه کنید.

انواع استیل نسوز :

خرید ورق استیل 310

استیل آستینی :

این نمونه از استیل ضدزنگ از مقدار زیادی عنصر نیکل ساخته شده است. از جمله ویژگی های آن می توان به انعطاف پذیری، استقامت کششی و مقاومت در برابر زنگ زدگی اشاره کرد. این استیل شامل گریدهای سری 200 و 300 است که مقاومت گرمایشی بالایی در برابر گریدهای سری 400 در دمای بیشتر از 540 درجه سانتی گراد دارد.

استیل مارتنزیتی :

یکی دیگر از انواع استیل های نسوز می باشد که دارای سری 400 می باشد. عنصر اصلی آن کروم است. در تمامی دماهای مغناطیسی وجود دارد و از مهم ترین خصوصیات آن می توان به استقامت به سایش، فرم دهی و مقاومت در برابر خراش اشاره کرد. این نوع استیل نمی توانند مانند استیل نوع اول در برابر درجه حرارت بالا، استقامت خوبی از خود نشان دهد. برای درجه حرارت پایین تر وضعیت بهتری دارد.

استیل فریتی :

این نوع استیل نسوز نیز شامل بعضی از گرید های سری ۴۰۰ می باشد؛ که برای مقاومت به زنگ زدگی و پوسته شدن در دمای بالا مناسب هستند.

استیل سخت رسوبی :

این مدل از استیل ها دارای ۳ زیر مجموعه می باشد، سختی رسوبی آستنیتی، نیمه آستنیتی، مارجینگ،  که تفاوت آن ها در ساختار و خصوصیات آنها است. سختی رسوبی آستنیتی شامل حداقل استقامت حرارتی در میان استیل های این مجموعه در دمای متعادل است و در میان آنها نیمه آستنیتی استقامت به گرمای مطلوب تری دارد.

کاربرد ورق استیل 310 چیست؟

ورق های فولادی 310 می توانند دمای بسیار بالایی را تحمل کنند و در نتیجه برای طیف وسیعی از صنایع مفید هستند که شامل:

 • ساخت قطعات برودتی و همچنین استفاده از اجزای برودتی در کوره ها
 • در ساخت مشعل ها، احیا، درب ها، هواکش ها و لوله ها می شود.
 • از آنجایی که این گریدهای فولاد ضد زنگ می توانند در برابر دمای بسیار گرم مقاومت کنند، همچنین به طور گسترده در صنایع شیمیایی و دارویی و همچنین در صنایع فرآوری مواد غذایی استفاده می شود.
 • آنها همچنین در احتراق های زغال سنگ، شبکه ها، لوله کشی و جعبه های باد برای کوره های بستر سیال استفاده می شوند.
 • ویژگی های متمایز این ورق فولادی ضد زنگ در ذوب فولاد و همچنین تجهیزات ریخته گری پیوسته نیز توسط تاسیسات فرآوری سنگ معدن و فولاد استفاده می شود.
 • این گریدها به ویژه در سیستم های بازیابی کاتالیزوری، فلرها، ریکاوری ها و آویزهای لوله نیز به طور گسترده در صنعت پالایش نفت استفاده می شوند.
 • این درجه در برنامه های کاربردی برای تولید برق استفاده می شود.
 • از آن در گازیفایرهای داخلی زغال سنگ، آویزهای لوله تبلیغاتی پودر شده برای مشعل های زغال سنگ استفاده می شود.
 • از خواص این ورق فولادی ضد زنگ نیز توسط کارخانه های زینترینگ و سیمان در مشعل ها و محافظ مشعل ها، تغذیه، سیستم های تخلیه و جعبه های باد استفاده می شود.
 • زمینه دیگری که در آن این گریدهای فولاد ضد زنگ به طور گسترده در صنعت پردازش حرارتی استفاده می شود.

انواع آلیاژ های ورق استیل 310 چیست؟

ورق فولادی ضد زنگ 310، 310S  و 310H  یک فولاد ضد زنگ آستنیتی است که در کاربردهای دمای بالا استفاده می شود. در دمای 2100 درجه فارنهایت در عملیات مداوم استفاده می شود. در این درجه 25% کروم و 20% نیکل وجود دارد که آن را در برابر اکسیداسیون و خوردگی بسیار مقاوم می کند. نسخه کربن پایین تر ورق 310 که کمتر در معرض شکنندگی و حساسیت در سرویس است، فولاد ضد زنگ 310 است.

نسخه با کربن بالا صفحه فولاد ضد زنگ 310H  است. همانطور که در محیط های پتروشیمی یافت می شود، آنها به طور گسترده ای در اتمسفرهای با کربوزه کننده متوسط ​​استفاده می شوند. برای خاموش کردن مکرر مایع، چنین درجه هایی توصیه نمی شود؛ زیرا از شوک حرارتی رنج می برند. اغلب به دلیل چقرمگی و نفوذپذیری مغناطیسی کم در کاربردهای برودتی استفاده می شود.

ورق استیل 310 چیست و چه کاربردی دارد

گزینه های پردازش و ساخت ورق استیل نسوز 310

 • برش پلاسما
 • برش اره صفحه ای
 • برش زدن
 • برش لیزری
 • برش واترجت
 • تشکیل
 • جوشکاری
 • ماشینکاری
 • تسطیح صفحه

قیمت ورق استیل 310

همانطور که گفته شد ورق استیل نسوز 310 در صنایع بسیاری کاربرد دارد و مهم ترین آن ساخت قطعات برودتی و همچنین استفاده از اجزای برودتی در کوره ها می باشد. برای قیمت این محصول باید بگوییم که متاسفانه به دلیل وارداتی بودن این کالا، نواسانات ارزی به ما این اجازه رو نمی دهند تا قیمت ورق استیل 310 را به صورت ثابت مشخص کنیم؛ بنابراین شما می توانید برای اطلاع از آخرین نرخ این محصول با مجموعه کلیدآهن در تماس باشید. امیدوارم مطالب خوبی راجع به اینکه ورق استیل 310 چیست و چه کاربردی دارد، را توانسته باشیم برای شما منتشر کنیم.

خرید ورق استنلس استیل 310

اگر قصد خرید استیل 310 را دارید می توانید همین حالا با شماره ی 02188243300 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به علت نوساناتی که در بازار وجود دارد و اینکه قیمت این محصول نیز همانند دیگر محصولات با توجه به عوامل تاثیرگزار، دستخوش تغییراتی میشود؛ بهتر است برای اطلاع از قیمت ورق استیل نسوز 310 به صورت روزانه و آنلاین با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

مجموعه بازرگانی کلیدآهن، ارائه دهنده بهترین و مناسب ترین قیمت انواع ورق استنلس استیل است و شما می توانید قیمت ورق نسوز 310 را با دیگر محصولات مقایسه کنید.

منابع:

azom، onlinemetals، sandmeyersteel

https://www.onlinemetals.com/en/buy/stainless-steel-sheet-plate-310

https://www.aesteiron.com/310-stainless-steel-sheet-plate.html

https://sliceofstainless.com/product/310-stainless-steel-sheet/