فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

ورق استیل بگیر

ورق استیل بگیر چیست؟

ورق استیل بگیر خوبه یا نگیر؟ در بازار مقاطع استیل و آهن آلات انواع مختلفی ورق استیل وجود دارد، که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند. ورق استنلس استیل از یک نوع فولاد ضد زنگ فریتی و مارتنزیتی ساخته شده است. در این محصول ساختار bcc موجب حفظ خاصیت مغناطیسی در ورق استنلس استیل بگیر میشود.

آلیاژهای دیگری مانند کروم، مولیبدن و سیلیکون موجب تداوم فاز فریتی میشود. در ادامه این بخش از سایت کلیدآهن که بهترین مرکز فروش ورق استیل تهران است، می خواهیم در رابطه با مشخصات انواع ورق استیل نگیر، قیمت ورق استیل بگیر و نگیر، قیمت ورق استیل 430، استیل 201 و کد استیل نگیر با شما صحبت کنیم.

ورق استیل بگیر با نگیر چه فرقی دارد؟ (کد استیل نگیر)

میلیون ها آلیاژ برای تولید ورق های استیل وجود دارد. بعضی از آنها موجب تولید ورق استنلس استیل بگیر و یا ورق استیل نگیر میشوند. البته دسته بندی های دیگری هم وجود دارد که شامل این دو دسته گفته شده نمیشود. به بیان کلی تر ورق ضد زنگ نگیر و نگیر در میزان مواد اولیه با یکدیگر تفاوت دارند. نوع ورق استنلس استیل بگیر، از کروم بیشتری استفاده شده است. در برابر آن در ورق استیل ضد زنگ نگیر از این ماده به مقدار کمتری استفاده شده است.

در واقع بگیر و نگیر بودن به خاصیت مغناطیسی مربوط میشود. ورق های استیل بگیر، خاصیت مغناطیسی بالایی دارند و می توانند آهنربا را به سمت خود جذب کنند. اما نمونه نگیر این خاصیت آهنربایی را ندارد و  فلزات را به خود جذب نمی کند. ورق های استنلس استیل، نقش مهمی را در زندگی امروزه ایفا می کنند. وجه تمایز این محصول با دیگر فولادهای ضد زنگ در ترکیب شیمایی می باشد. در ادامه به بررسی قیمت ورق استیل 430 می پردازیم و  انواع گرید استیل را معرفی می کنیم.

فیلم تولید ورق استیل بگیر

 1. استنلس استیل فریتی: گریدهای 409، 430 و 439
 2. استنلس استیل مارتنزیتی: گریدهای 410، 420 و 440
 3. استنلس استیل دو فازی: گرید 2205

انواع ورق استیل بگیر :

 • استیل بگیر ۴۳۰
 • استیل بگیر ۴۲۰
 • استیل بگیر ۴۱۰

ورق استیل بگیر 430 :

ورق استیل 430 بگیر، نمونه ای از فولاد ضد زنگ که از مقدار زیادی کروم تشکیل شده است. این ورق در گروه استیل های فریتی قرار می گیرد و به علت داشتن مقاومت زیاد در برابر خوردگی و شکل پذیری، خاصیت مکانیکی مناسبی دارد.

می توان گفت که ورق استنلس استیل 430 یکی از کاربردی ترین ورق های استیل زنگ نزن در صنعت است. همچنین به دلیل اینکه در برابر نیتریک اسید، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد، در صنایع شیمایی نیز از آنها استفاده میشود. اگر می خواهید از آخرین قیمت ورق استیل 430 مطلع شوید، سایت کلید آهن بهترین مرجع برای شماست.

کاربردهای ورق استیل 430 :

 • ساخت پانل های کابینت یخچال و فریزر
 • اتصال دهنده ها
 • سیم های برق و باریک خودرو
 • ساخت حلقه های اجاق گاز

ورق استیل بگیر 420 :

یک آلیاژ ضد زنگ و کاربردی است که به خاطر داشتن خاصیت مغناطیسی در بازارآهن آلات، به عنوان ورق استنلس استیل بگیر شناخته میشود. اما به صورت کلی آلیاژها با توجه به ماهیتی که دارند به سه دسته فولاد کربنی، فولاد آلیاژیی و فولاد زنگ نزن تقسیم میشوند. در ترکیبات شیمایی استیل های 400 برخلاف سری 300 از عناصر آلیاژی کمتری استفاده شده است. ورق های استیل بگیر شامل ورق استیل 400، 410، 420، 430 می باشد. پر فروش ترین ورق استیل نوع 400 است که برای ساخت لوازم آشپزخانه از آن استفاده میشود.

کاربردهای ورق استیل 420 :

 • ساخت تیغه های برشی
 • تجهیزات و وسایل مربوط به جراحی
 • کارد و چنگال
 • دریچه های سوزنی

ورق استیل 410 :

ورق استیل 410، مهم ترین عضو خانواده مارتنزیت ها است که ویژگی هایی همچون مقاومت به خوردگی بالا، استحکام و سختی زیادی دارد. در شرایط آنیل و یا سخت، خاصیت مغناطیسی خود را نشان می دهند. ویژگی های دیگر آن با انواع عملیات حرارتی بهبود می یابد، در ادامه این قسمت از سایت کلیدآهن درمورد آن صحبت می کنیم.

کاربردهای ورق استیل 410 :

 • سازه های نفتی
 • پمپ و شیرآلات
 • توربین های گازی
 • بولت و پیچ

کاربردهای ورق استیل بگیر :

کاربرد ورق استیل بگیر فریتی کاربرد ورق استیل ضد زنگ بگیر مارتنزیتی
تجهیزات مورد استفاده در آب دریا ابزارهای پزشکی
خودرو سازی تیغه‌­هایی با سختی بالا 
راکتورهای هسته­ای ابزار آلات مکانیکی
اتصال دهنده­های مغناطیسی قطعات توربین
کوره­های القایی تیغ ریش تراش
سینک ظرفشویی صنعت هوافضا
ظروف آشپزی ابزارآلات مکانیکی
تجهیزات پردازش مواد غذایی

استیل بگیر در دهه 1980 میلادی به صورت افزایشی در قسمت های مختلف صنعت استفاده شده است. البته نمی توان از تمامی گریدها در بخش ها و زمینه های مختلف استفاده کرد. از این طریق بهتر است که همیشه مناسب ترین گرید را انتخاب کنید. در جدول زیر شما را با دو کاربردهای دو گروه از ورق ضد زنگ بگیر آشنا می کنیم.

مزایای ورق استیل بگیر :

قیمت ورق استیل بگیر

قیمت ورق استیل 430

آیا استیل بگیر زنگ میزند؟

فرق قاشق بگیر و نگیر چیست؟

فولاد ضد زنگ بگیر، مقاومت بالا و ظاهر زیبایی دارد. به همین دلیل در صنایع گوناگونی استفاده میشود. این محصول توانایی بازیافت صد در صدی دارد. قابلیت تمیزکاری آسان و عدم واکنش در تماس با مواد شیمایی از دیگر مزیت های این محصول می باشد. علاوه بر این، برای معرفی دیگر ویژگی های آن می توان به این موضوع اشاره کرد که هر چقدر میزان کروم در ترکیب شیمایی آلیاژهای آهن و کربن از 10 درصد کمتر باشد، مقاومت آن بیشتر است.

مقاومت در برابر خوردگی، مهم ترین ویژگی آن!

ورق استیل بگیر، مقاومت مناسبی در برابر طیف گسترده ای از محیط های فرسوده مانند اسید نیتریک و بعضی از اسیدهای آلی دارد. در شرایطی که بسیار صیقلی و یا سفت شده باشند، به حداکثر میزان مقاومت خود میرسند. به صورت کلی مقاومت آن در برابر خوردگی حفره ای و شکافی نزدیک به درجه 304 می باشد. مقاومت در برابر خوردگی تنشی گرید 430 بیشتر است. این نوع گرید همانند گریدهای ماشین کاری بدون گوگرد بالا، 430F مقاومت کمتری در برابر خوردگی حفره ای و شکافی در مقایسه با ماشین کاری غیرآزاد دارند.

استحکام در برابر حرارت بالا

ورق استنلس استیل بگیر، در سرویس های متناوب از 815 تا 870 درجه سانتی گراد در سرویس مداوم در برابر اکسیداسیون مقاومت می کند. این میزان درجه ممکن است در دمای اتاق پس از حرارت طولانی مدت در محدوده 400-600 درجه سانتی گراد خاصیت شکنندگی پیدا کند. راهکار از بین بردن این خاصیت، آنیل کردن است.

تفاوت انواع استیل :

در ادامه 3 دسته مهم از استیل ها را باهم بررسی می کنیم :

ورق استیل مارتنزیتی :

بیشتر ورق های استنلس استیل مارتنزیتی، از نوع بگیر هستند. فولاد زنگ نزن مدلی از فولادها است که مقدار زیادی آهن در ساختار آنها وجود دارد و این مورد باعث میشود تا بسیاری از آنها خاصیت آهنربایی نداشته باشند.

استیل فریتی :

در ترکیب شیمایی آن مقداری بالایی فریت وجود دارد. فریت مخلوطی از آهن و عناصر دیگر است. استنلس استیل فریتی، خواص مغناطیسی کمتری در برابر کربن استیل معمولی دارد. گرید 430 یکی از پرکاربردترین نمونه های استیل بگیر است که در بیشتر لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

استیل ضد زنگ آستینی :

این نوع از استیل، مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. رایج ترین استیلی است که از فولاد با گرید 304 ساخته شده است. برای موارد متنوعی همچون هواپیما، صنایع غذایی و لبنی کاربرد دارد.

ویژگی های ورق استیل بگیر :

کاربردهای ورق استیل بگیر

قیمت ورق استیل 430

مقاومت در برابر حرارت

 • بازپخت محلول – حرارت را تا 815-845 درجه سانتیگراد، به مدت ½ ساعت در هر ضخامت 25 میلی متر نگه دارید، در کوره آهسته تا دمای 600 درجه سانتیگراد خنک کنید و سپس به سرعت در هوا خنک کنید. خنک شدن آهسته از 540 تا 400 درجه سانتیگراد باعث شکنندگی می شود.
 • آنیل زیر بحرانی – تا دمای 760 تا 815 درجه سانتیگراد گرم کنید و سپس با هوا خنک یا آب را خاموش کنید.
 • این گرید با عملیات حرارتی سخت نمی شود.

جوشکاری

 • در صورت لزوم جوشکاری را در دمای 150-200 درجه سانتیگراد از قبل گرم کنید.
 • شکنندگی در فلز جوش و منطقه متاثر از حرارت را می توان با آنیل پس از جوش در دمای 790-
 • 815 درجه سانتی گراد کاهش داد.
 • پالایش دانه رخ نخواهد داد.

ماشین کاری

 • ماشین‌ کاری آسان‌ تر از درجه‌های آستنیتی استاندارد مانند استیل 304 بگیر است.
 • هنوز هم تمایل به گاز دادن و برداشتن ابزار برش.
 • میله هایی که به آرامی کشیده شده اند نسبت به میله هایی که در شرایط آنیل شده هستند،
 • آسان تر ماشین کاری می شوند.
 • درجه 430F، نسخه ماشینکاری رایگان 430، ماشینکاری بسیار ساده تر است.

ساخت

 • سرعت سخت شدن کار کمتر خم شدن و شکل گیری را نسبت به درجه 304 آسان تر می کند
 • شکل پذیری کمتر عملیات بسیار شدید را محدود می کند.
 • خمیدگی های شدید باید با محور خم در زوایای قائم نسبت به جهت غلتش ایجاد شود.
 • سردی شدید سیم 430 امکان پذیر است.

خرید ورق استیل 430

ورق استیل 430، یکی از متداول ترین ورق های ضد زنگی است که در دو نوع مات و براق وجود دارد. این محصول جزو فولادهای کم کربن است که مشهور بودن آن به علت مقاومت در برابر خوردگی و انعطاف پذیری است. برای اطلاع از قیمت ورق استیل 430 می توانید با کارشناسان سایت کلیدآهن در ارتباط باشید. پس از بررسی نمودار نوسانات ورق استیل بگیر، می توانید بر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و سپس سفارش خود را نهایی کنید.

خرید و قیمت استیل بگیر در گریدهای مختلف!

ورق استنلس استیل بگیر

همانطور که در قسمت های بالاتر گفتیم، عیار استیل ضد زنگ، خاصیت مغناطیسی مناسبی دارد. این ویژگی موجب افزایش عملکرد و کارایی آن میشود. از جمله آلیاژهای به کار رفته در آن باعث میشود تا فرآیند ساخت و جوشکاری، پروسه طولانی و پیچیده تری شود. علاوه بر آن به راحتی روند جریان الکتریکی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اگر پس از خواندن مشخصات ورق فولادی بگیر، تصمیم به خرید ورق استنلس استیل بگیر گرفته اید، باید به شما بگوییم که فروشگاه اینترنتی کلیدآهن بهترین سایت برای اطلاع از قیمت ورق استیل بگیر 430 و تهیه ورق استنلس استیل بگیر و نگیر است.

فروش انواع ورق استیل نگیر و بگیر در سایت کلیدآهن!

ورق استیل از کجا بخرم؟ این مهم ترین سوالی است که پس از بررسی سایت های مختلف در زمینه خرید آنلاین ورق استیل بگیر در ذهن مشتریان ایجاد میشود. بهتر است بدانید که فروش ورق استیل 430، یکی دیگر از خدمات ارائه شده در مجموعه کلیدآهن است. این محصول در ضخامت، گرید، ابعاد و کاربرد متفاوت در اختیار کاربران قرار می گیرد. شما هم به سادگی می توانید در این سایت نمودار قیمت ورق استیل 430، قیمت ورق استیل تایوانی، قیمت ورق استیل اصفهان، استیل 304 نگیر و … را مشاهده کنید.

سوالات متداول

ورق استیل بگیر چیست؟

نوعی ورق استنلس ضد زنگ می باشد که به دلیل وجود خاصیت مغناطیسی در آن، به استیل بگیر معروف می باشد.

مهم ترین کاربرد ورق های استیل نوع بگیر چیست؟

سازه های نفتی

منبع : https://en.wikipedia.org/wiki/Sheet_metal ، https://www.metalsdepot.com/steel-products/steel-sheet