فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

قیمت ورق استیل نگیر به علت نداشتن خاصیت مغناطیس به کمی ارزان است. در واقع ورق استیل با ریز ساختار آستینی نگیر است و در سری 300 قرار دارد.

ورق استنلس استیل نگیر

ورق استیل نگیر چیست؟

ورق استیل نگیر از جمله پرکاربردترین مواد خام برای استفاده در صنایع گوناگون است. در بین انواع ورق استیل به این نوع ورق استیل غیر مغناطیسی نیز می گویند. این نوع ورق استیل حدود 50 سال پیش کشف شد. برای تولید ورق استیل با 12 درصد کروم موجب تبدیل آن به یک فولاد ضد زنگ می شوند.  با افزایش میزان کروم در آن، خاصیت مغناطیسی آن نیز دچار مشکل شده و موجب تولید ورق استیلی به نام نگیر می شوند. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی کلیدآهن شما را با قیمت استیل نگیر، سایز ورق استیل، ورق آجدار استیل، انواع ورق استیل 304 مات و ورق استیل 316 ال آشنا می کنیم.

به نقل از ویکی پدیا :

فولاد زنگ‌نزن بیشتر با مقاومت به خوردگی، استحکام و انعطاف‌پذیری بالا و درصد کروم بالا شناخته می‌شود. برای اینکه غیرفعال سازی در فولاد پدید آید، حداقل درصد کروم آن باید ۱۰٪ تا ۱۲٪ وزنی باشد. در این بین تنها تعداد کمی از فولادهای زنگ‌نزن شامل بیش از ۳۰٪ کروم یا کمتر از ۵۰٪ آهن می‌باشد. در فولادهای زنگ‌نزن علاوه بر کروم عناصر آلیاژی دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از: نیکل، مولیبدن، مس، تیتانیم، سیلیکون، منگنز، نایوبیم، آلومینیوم، نیتروژن و گوگرد. حرف L (ابتدای واژه Low به معنی کم) برای مشخص کردن فولادهای زنگ‌نزن کم کربن به کار می‌رود. هرچه درصد کرین بیشتر باشد، مقاومت نسبت به خوردگی در فولادهای زنگ‌نزن کمتر است.

فیلم تولید ورق استنلس استیل نگیر :

مقایسه ورق استیل بگیر و نگیر

برای تولید ورق استنلس استیل، از آلیاژهای مختلفی استفاده میشود؛ اما در حالت کلی همه آنها به دو دسته ورق استیل بگیر و ورق استیل نگیر تقسیم میشوند؛ البته دسته بندی های دیگری از این نوع محصول در بازار وجود دارد که کاربرد کمتری نسبت به این دو دسته دارند.

تفاوت ورق استیل بگیر و نگیر با توجه به یک درصد ماده به کار رفته شده در آن مشخص میشود. در فرمول ترکیبانی ورق استنلس استیل نگیر از کروم بالایی استفاده میشود؛ اما در ساختار نگیر، این ماده کمتر وجود دارد. بگیر و نگیر بودن این دو نوع استیل به دلیل خاصیت مغناطیسی است. رول استیل بگیر، خاصیت مغناطیسی دارد و جذب آهنربا میشود؛ اما نوع نگیر جذب آهنربا نمیشود و مغناطیسی نیست.

پیشنهاد مطالعه : (استیل نگیر بهتر است یا بگیر)

ورق استیل 430

ورق استیل 430 یک نوع فولاد ضد زنگ است که دارای مقدار زیادی کروم می باشد. این محصول در گروه استیل فریتی قرار دارد و به دلیل داشتن مقاومت بالا در مقابل خوردگی و شکل پذیری، به یکی از پرکاربرد ترین ورق های استیل زنگ نزن در صنعت تبدیل شده است. ورق نام برده شده در برابر اسید نیتریک هم استحکام خوبی دارد و از آن در برخی از صنایع شیمایی استفاده میشود.

انواع ورق استیل نگیر موجود در بازار:

امروز انواع گوناگونی از ورق استنلس استیل نگیر در بازار موجود است. هر کدام از آن ها خصوصیات خاص خودش را دارد. با توجه به این که برای تولید آن ها از آلیاژهای گوناگونی استفاده می شود؛ می توانند در دماهای بالا نیز کاربرد های زیادی داشته باشند. در ضمن مقاومت آن ها نیز در دماهای گوناگون افزایش می یابد. در ادامه شما را با انواع آن اشنا می کنیم.

ورق استنلس استیل نگیر 304

یکی از رایج ترین ورق های ضد زنگ استیل نگیر، انواع ورق استیل 304 است. این محصول دارای 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل هستند؛ از این رو مقاومت بالای در برابر خوردگی دارند. شما برای اطلاع از قیمت استیل نگیر و استاندارد ورق استیل 304 می توانید به وب سایت کلیدآهن مراجعه کنید.

ورق استیل نگیر 316 و 316L

این نوع ورق استیل در دو نوع گوناگون در بازار موجود است. نوع ورق استنلس استیل 316L دارای میزان کمتری از کربن نسبت به ورق 316 است. در واقع این L نشان از Low Carbon است. هر دو این مدل دارای مقاومت به خوردگی بسیار بالا است و این نوع مقاومت با افزایش دما بیشتر نیز می شود. البته لازم به ذکر است که ورق استیل 316 ال دارای مقاومت بهتری در جوشکاری است و موجب پوسیدگی نمی شود. وزن ورق استیل 316 می تواند یکی از مهم ترین عواملی باشد که بر قیمت آن تاثیر می گذارد.

قیمت ورق استیل نگیر

قیمت استیل نگیر

ورق های استیل 321

تولید این نوع ورق استیل نگیر از طریق افزودن تیتانیوم به ساختار اصلی استیل صورت می گیرد. از این نوع نیز به دلیل مقاومت بالا در جوشکاری استفاده می کنند. ویژگی های آن شامل موارد زیر است:

 • مقاومت بالا؛
 • مقاوم در برابر خوردگی؛
 • پایداری در برابر فشار جریان آب شرب شهری؛
 • مقاومت در برابر رطوبت محیط؛
 • ماندگاری بالا در برابر اکسیداسیون؛
 • مقاومت حرارتی آن در حالت استفاده متناوب 900 درجه سانتی گراد و در حالت استفاده مداوم 925 درجه سانتی گراد.

ورق استیل 309S :

این نوع ورق استیل نگیر با وجود آلیاژ هایی که در خود دارد، استحکام مناسبی در برابر خوردگی در دمای بالا دارد. این محصول در وضعیتی که به صورت متناوب از آن استفاده شود، در برابر اکسیداسیون در دمای 1038 درجه سانتی گراد، مقاومت مناسبی دارد. این ورق به علت داشتن کروم بالا و همینطور نیکل پایین در محیط های گوگردی تا دمای 1000 درجه، مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق استیل 310S :

ورق استنلس ورق استیل 310S در دمای بالا تهیه شده است و می تواند برای استفاده های متناوب، دمای 1035 و برای استفاده های مداوم دمای 1150 را تحمل کند. ورق استیل 310S در برابر نوع معمولی تر آن کربن کمتری دارد. استفاده از 25 درصد کروم و 20 درصد نیکل باعث شده است که ورق استیل 310S مقاومت بالایی در برابر خوردگی و اکسیداسیون داشته باشد.

ورق استیل 4841 :

خصوصیت مهم ورق استیل 4841 این است که این ورق برای استفاده در دماهای بیش از 550 تولید شده است. استحکام این ورق در برابر خمش بالاست و در دماهای بالا نیز مقاومت آن افزایش پیدا می کند. البته مقاومت آن در برابر اکسیداسیون قابل توجه است.

کاربرد های ورق استیل نگیر :

کاربرد ورق استیل نگیر

قیمت استیل نگیر

به طور کلی ورق استنلس استیل نگیر مانند ورق استیل بگیر یکی از پرکاربردترین ورق های استیل در بخش های گوناگون صنعت است. در جدول زیر مهم ترین کاربردهای آن را برای شما بیان کرده ایم.

کاربردهای ورق استیل 304 :

 • ساخت تجهیزات پردازش شیمیایی
 • صنایع غذایی
 • بسته بندی محصولات لبنی و نوشیدنی
 • مبدل های حرارتی

کاربردهای ورق استیل نگیر 316 :

 • تولید قطعات کوره
 • قطعات موتور جت
 • تجهیزات دارویی و عکاسی
 • ساخت دریچه و پمپ

کاربردهای ورق استیل 321 :

 • اتصالات انبساطی
 • قطعات کوره
 • مبدل های حرارتی
 • ساخت اگزوز هواپیما

کاربردهای ورق استیل 309S :

 • سیمان سازی و سیکل های حرارتی
 • کوره و مشعل ها
 • تجهیزات مربوط به کارخانه کاغذسازی
 • پالایشگاه نفت

کاربردهای ورق استیل نگیر 310S :

 • مشعل ها و محفظه های احتراق
 • لوله های تابشی
 • دیگ های بخار
 • صدا خفه کن

کاربردهای ورق استیل 4841 :

 • صنعت سیمان
 • تجهیزات کوره
 • نیروگاه های تبدیل انرژی
 • صنایع فولادی
ورق استنلس استیل 316 ورق استیل نگیر 304
قطعات موتور جت تجهیزات پردازش شیمیایی
تولید قطعات کوره مبدل های حرارتی
مبدل های حرارتی صنایع غذایی
تجهیزات خمیر کاغذ استفاده در بسته بندی محصولات لبنی و نوشیدنی ها
تجهیزات پردازش شیمیایی
مخازن
قطعات دریچه و پمپ
تجهیزات دارویی
تجهیزات عکاسی

خرید اینترنتی و قیمت جهانی ورق استنلس استیل نگیر

ورق استیل ضد زنگ نگیر

به طور کلی ورق های استیل نگیر مانند دیگر ورق های استیل براساس وزن قیمت گذاری می شوند. البته لازم به ذکر است که انواع ورق استیل با توجه به خصوصیاتی که دارند، دارای قیمت های متنوعی است. یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت استیل نگیر، میزان ضخامت و آلیاژهای استفاده شده در آن است. آلیاژهای استفاده شده در آن موجب ایجاد ساختار و سطح مقاومت های گوناگونی است که برای استفاده مناسب آن باید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. شما برای خرید ورق استنلس استیل نگیر و اطلاع از قیمت ورق استیل نگیر به وبسایت کلیدآهن مراجعه کنید.

تفاوت قیمت در استیل بگیر و نگیر :

قیمت استیل نگیر در برابر قیمت ورق استیل بگیر، تفاوت چندانی ندارد و با توجه به بررسی های انجام شده ورق های استیل بگیر کاربردی تر می باشند. در اکثر مواقع و برای مصارف مختلف انواع ورق استیل ضد زنگ، فریتیک بگیر هستند؛ زیرا در ترکیب شیمایی آنها مقدار زیادی فریت وجود دارد. بهتر است بگوییم که ترکیب فریت شامل آهن و عنصرهای دیگر میباشد. در ترکیب ساختار کریستالی فریتیک همراه با آهن موجب تولید ورق های ضد زنگ بگیر فریتی میشود.

قیمت ورق استیل نگیر

ورق ضد زنگ نگیر همانند دیگر ورق های استیل بر اساس قیمت جهانی استنلس استیل و وزن هر کدام قیمت گذاری میشود. البته انواع مختلف این ورق با توجه به ویژگی هایی که دارد، قیمت های متفاوتی دارد. یکی از مهم ترین نکات در رابطه با تعیین قیمت استیل نگیر، محاسبه قیمت آن است. دومین فاکتور موثر بر قیمت، آلیاژ های به کار رفته در ترکیب آن است. آلیاژ ها ساختار و مقاومت های متفاوتی را به انواع ورق های استیل نگیر می بخشد.

شما با توجه به موارد مصرف خود و با توجه به سایز ورق استیل می توانید بهترین محصول را انتخاب کنید. اگر برای خرید استیل نگیر و یا درمورد قیمت ورق استیل براق نگیر، قیمت ورق استیل ۳۱۶ و قیمت استیل نگیر 304 و قیمت ضایعات ورق استیل نگیر سوالی دارید می توانید با کارشناسان سایت کلیدآهن در میان بگذارید.

بازرگانی کلیدآهن، تولید کننده آلیاژ های گوناگون مربوط به ورق استنلس استیل نگیر در سایزهای مختلف می باشد.

سوالات متداول

ورق استیل نگیر چیست؟

نوعی ورق استنلس ضد زنگ می باشد که به دلیل عدم وجود خاصیت مغناطیسی در آن، به استیل نگیر معروف می باشد.

مهم ترین کاربرد ورق های استیل نوع نگیر چیست؟

ساخت تجهیزات پردازش شیمیایی

منبع : https://en.wikipedia.org/wiki/Sheet_metal ، https://www.metalsdepot.com/steel-products/steel-sheet