انواع اتصالات

انواع اتصالات

توضیحات

اتصالات استیلی چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع اتصالات: استیل به دلیل دوام و استحکام از سال ها قبل برای ساخت لوله و انواع اتصالات لوله استفاده می شود. علاوه بر این، استیل مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. لوله های استیلی و اتصالات لوله به طور گسترده ای در منازل و مصارف صنعتی برای حمل آب، گازهای قابل اشتعال، سیستم های اسپرینکلر آتش و غیره استفاده می شود. با مجموعه کلیدآهن همراه باشید تا از کاربرد و ویژگی های اتصالات آگاه شوید.

انواع اتصالات و کاربرد آنها

تبدیل استنلس استیل:

از آنجایی که لوله های استیل تمایل به زنگ زدگی دارند، اغلب آنها را با مواد دیگر مخلوط می کنند تا بر دوام آن افزوده شود و در برابر زنگ زدگی مقاوم شود؛ بنابراین برای اتصال آنها باید از تبدیل استنلس استیل استفاده کرد تا با زنگ زدگی آنها نیز مواجه نشویم.

سه راهی استنلس استیل:

برای استفاده در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی عالی است. تمام رزوه ها واجد شرایط هستند و اتصالات با اسید تمیز می شوند تا از عاری بودن از ضایعات و آلودگی ها اطمینان حاصل شود.

کپ استنلس استیل:

سرپوش‌های لوله یا کپ‌ها به عنوان یک وسیله نگهداری عمل می‌کنند و برای محافظت از انتهای لوله‌ها در شکل‌های گوناگون تشکیل شده اند. کپ ها، نقطه آخر لوله را نگهداری می کنند و در نقاط پایانی سیستم‌های لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که اول لوله‌ها برای اتصالات آتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع این اتصالات، برای مسدود کردن انشعابات و سر لوله، استفاده می شود.

زانو استنلس استیل:

اتصالات سینک زانویی از جنس استنلس استیل ما به سختی میخ ها با ساختار فولاد ضد زنگ جامد درجه 304 است. این اتصال سینک کوچک و جمع و جور، مطمئناً برای هر محیط کاری مناسب است، مخصوصاً برای محیط هایی که نیاز به تجهیزات صرفه جویی در فضا دارند.

زانو مانیسمان:

اتصالات مانیسمان به اتصالاتی گفته می شود که در فرآیند تولید آن از لوله مانیسمان استفاده شده و هیچ گونه درز و خط جوشی در بدنه اتصالات مشاهده نمی شود از این رو به اتصالات مانیسمان، اتصالات بدون درز نیز گفته می شود.

تعریف کلی از انواع اتصالات:

اتصالات فولادی در اتصال، تغییر جهت، انشعاب، کاهش یا بزرگ ‌کردن اندازه لوله در سیستم‌های لوله‌کشی استفاده می‌شود. اتصالات فولادی سیاه چکش خوار برای اتصال لوله های سیاه به یکدیگر برای جریان بدون درز استفاده می شود. از طرف دیگر اتصالات فولادی گالوانیزه دارای روکش روی برای بهبود جلوگیری از زنگ زدگی هستند. اتصالات فولادی در صنایع مختلف برای انتقال و پردازش گازها یا مایعات استفاده می شود. آنها معمولاً در صنایع لوله کشی، تولید، نفت و صنایع شیمیایی یافت می شوند.

کاربرد اتصالات فولاد کربنی:

اتصالات ساخته شده از فولاد کربنی در سیستم لوله های لوله که مایعات یا گازهایی مانند نفت، آب، گاز طبیعی یا بخار را حمل می کنند استفاده می شود. جدای از آن، اتصالات فولاد کربنی در فعالیت های ساخت و ساز و نگهداری در ساخت و سازهای مسکونی، ساخت و ساز تجاری، تولید برق، پالایش نفت، کشتی سازی و سایر بخش های صنعتی مورد تقاضا هستند.

چرا اتصالات فولادی فورج بهترین هستند؟

اگر به دنبال اتصالاتی هستید که به شما که نتایج و سالها کارکرد بدون نگرانی را به شما بدهد، فولاد فورج راه حلی است. می‌توانید از اتصالات لوله تیتانیوم گران‌تر برای به دست آوردن نتایج مشابه استفاده کنید، اما نسبت هزینه به کیفیت کاملاً قابل قبول نیست. اتصالات تیتانیوم یک گزینه عالی است اما می تواند گران تر از اتصالات فولادی فورج شده باشد که به راحتی می تواند هزینه های پروژه را افزایش دهد. با فولاد آهنگری می توانید:
  • سطح بالایی از دوام
  • اتصالات بدون نشتی
  • اثربخشی هزینه
شما می‌توانید دوام بالایی را که برای سیستم‌های لوله‌کشی خود نیاز دارید، به دست آورید، بدون اینکه برای انجام این کار ضرر کنید. نیازی نیست کسی به شما بگوید که کاهش هزینه های مواد چقدر مهم است. در حالی که یک یا دو اتصالات لوله تیتانیوم به هیچ وجه باعث شکستگی نمی شود، زمانی که پروژه شما به اتصالات زیادی نیاز دارد، هزینه شروع به افزایش می کند.

نتیجه گیری

سازه های فولادی از اتصال تعدادی عضو به یکدیگر ساخته می‌شوند. سایت کلیدآهن در این مقاله انواع اتصالات را که وظیفه کنار هم نگه داشتن عضوها و توزیع مناسب نیروهای اعمال شده را بر عهده دارند، برای شما شرح داد. در صورت رضایت از این مطالب کاربردی، نظرات خود را با دیگر کابران به اشتراک بگذارید.