فرآیند ساخت تیرآهن


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

   برای مشاهده آخرین قیمت های محصولات تیرآهن اینجا کلیک کنید.

از آنجا که استفاده از تیرآهن در ساختمان سازی و دیگر سازه ها نقش و اهمیت زیادی دارد، روش های تولید، استانداردها و اصول، اندازه و ارتفاع و ضخامت آنها مورد توجه است. باید گفت برای تولید تیرآهن باید مراحل مختلفی را در نظر گرفت که اولین آن ذوب شمش فولادی در کوره‌های بخصوص است و پس از آن باید وارد مراحل بعدی نورد شود. در فرایند نورد فولاد تا دمایی حرارت داده شده که به درجه نرم شوندگی برسد و بعد از آن از چندین غلتک عبور داده می‌ شود تا ضخامت آن کاهش پیدا کند و به صورت ورق‌ هایی درآیند.

در اولین مرحله فولاد وارد کوره می ‌شود و بعد از میان چندین غلتک عبور داده می ‌شود. سپس از غلتک های میانی، افقی، لبه دهنده و همچنین غلتک‌های نهایی عبور کرده تا ضخامت لبه‌ ها و قسمت‌های میانی به اندازه ایده‌آل برسند. همچنین با کمک غلتک های افقی عرض لبه ها استاندارد می‌ شوند.

غلتک های نورد افقی ارتفاع داخلی تیرآهن و همچنین کالیبرها عمق باله را تعیین می کنند. اندازه های داخلی تیرآهن ثابت هستند. البته اگر نیاز باشد ارتفاع داخلی و عرض باله با استفاده از نوردهای افقی تغییر می‌ کنند.

با توجه به اختلاف دما در فرایند نورد گرم، تیرآهن دچار خمیدگی هایی می شود که شاید بدلیل تغییرات مربوط به انتقال دما در طول فرایند نورد است. این مشکل با استفاده از نوردهای لبه دهنده برطرف می شود و دیگر نگرانی بابت خمیدگی ها وجود نخواهد داشت. این نوردها ورقه هایی با عرض های گوناگون را بدون نیاز به جابجا کردن غلتک های مختلف تولید می کنند. در واقع دما قابل کنترل خواهد بود و ورق های ضخیم به روشی بسیار ساده خروجی کار خواهند بود.

 

 

تماس بگیرید

محصولات